Fındık değer kazanacak

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Gülyalı ilçesindeki Çikolata Park Projesi'nin yıl sonunda hizmete gireceğini belirterek, 'Fındıkta iç tüketimi artıracak, Karadeniz'de çikolatanın merkezi olacak bu projeyi Ordu'ya kazandıracak olmaktan mutluyuz' dedi.

Fındık değer kazanacak

Gülyalı ilçesinde yaklaşık 55 dönüm alan üzerine kurulan Çikolata Park Projesi'nin inşaatında incelemelerde bulunan Yılmaz, projeyle bölgedeki fındık satışı ve fındıklı ürün çeşitliliğini artırmayı hedeflediklerini kaydetti. Yılmaz, "Fındık sektör temsilcileri de projenin tamamlanmasını sabırsızlıkla bekliyor. Özellikle fındık ürünleri satan firmaların ürettikleri her şey buradan yerli ve yabancı turistlere ulaşacak. Böylece fındıkta iç tüketim ciddi oradan artacak" diye konuştu.

Yaklaşık 8.5 milyon liraya maliyetindeki projenin bölgeye kazandırılmasının son derece önemli olduğunu belirten Yılmaz, şöyle devam etti: "Yıllık ortalama 200 bin ton ile dünyada en çok fındık üretimi yapılan Ordu’da hayata geçirilecek bu proje ilimizin en önemli tarımsal ürünü olan fındığa da değer katacak. Burada fındığın tanıtımını yapılacak ve tüketimini artırmaya yönelik farklı uygulamalar geliştireceğiz. Burada ayrıca butik çikolata mağazalarında isteyen herkese çikolata kurslar verilecek. İnşallah fındıkta iç tüketimi artıracak, Karadeniz’de çikolatanın merkezi olacak bu proje, yıl sonunda hizmete girecek."

Dört dörtlük proje

Fındıkta iç tüketimin artırılmasının yanı sıra projenin Ordu’nun turizm ve ekonomik yapısına önemli etkiler yapacağını vurgulayan Yılmaz, "Proje deniz üzerine kurulan Ordu-Giresun Havalimanı'nın hemen yanı başına kuruluyor. Havalimanına yürüme mesafesinde. Dolayısıyla havalimanını kullanan her vatandaş burada hoşça vakit geçirebilecek. Belki sadece buradan alışveriş yapmak için gelen vatandaşlarımız olacak. İnşallah bu proje her yönüyle hem ilimize, hem bölgemize hem de ülkemize çok şeyler katacak" açıklamasını yaptı.

Yılmaz, projenin çok yönlü şekilde hizmet vereceğini de anlatarak, "Projede müze binası, restoran ve kafeteryaları içeren kapalı alanların yanı sıra halı saha, tenis kortu, çok amaçlı spor sahası, temalı çocuk oyun alanları, bisiklet parkuru, yürüyüş yolları, amfi, gösteri alanları, seyir terasları ve geniş yeşil alanları da yer alacak" dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

İki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 4'ü çocuk 7 yaralı

1 İki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 4'ü çocuk 7 yaralı

Avcılar'da hava destekli DEAŞ operasyonu

2 Avcılar'da hava destekli DEAŞ operasyonu

Özgür Suriye Ordusu Afrin operasyonuna hazırlanıyor

3 Özgür Suriye Ordusu Afrin operasyonuna hazırlanıyor

Kırmızı ışık ihlali yapan sürücü dehşet saçtı...1'i hamile 7 kişiyi yaraladı

4 Kırmızı ışık ihlali yapan sürücü dehşet saçtı...1'i hamile 7 kişiyi yaraladı

Düzce'de villa alev alev yandı

5 Düzce'de villa alev alev yandı

Kadıköy'de zincirleme trafik kazası: 3 yaralı

6 Kadıköy'de zincirleme trafik kazası: 3 yaralı

Manisa'da uyuşturucu operasyonu 17 kişi tutuklandı

7 Manisa'da uyuşturucu operasyonu 17 kişi tutuklandı

Denizli'deki FETÖ'nün ikinci iş adamları davasında 23 tahliye

8 Denizli'deki FETÖ'nün ikinci iş adamları davasında 23 tahliye

Zanlının eşi öldürülen iş adamıyla yasak aşk yaşadığını itiraf etti

9 Zanlının eşi öldürülen iş adamıyla yasak aşk yaşadığını itiraf etti

Her şey 'kalem tutan eller üşümesin' diye

10 Her şey 'kalem tutan eller üşümesin' diye


SIRADAKİ HABER