HaberlerAtakum’dan Bayır Bucak Türkmenlerine Yardım Eli

Atakum’dan Bayır Bucak Türkmenlerine Yardım Eli

Atakum Belediyesi, Hayrat Vakfı ile birlikte 2 TIR dolusu yardım malzemesini Bayır Bucak Türkmenlerine gönderdi.

Atakum’dan Bayır Bucak Türkmenlerine Yardım Eli

Atakum Belediyesi, Suriye’nin Bayır Bucak bölgesinde zor şartlar içerisinde yaşayan Türkmenler için 2 TIR dolusu un, yiyecek ve giyecek malzemesi gönderdi. Atakum Belediye binası önünde bulunan TIR’lara doldurulan yardım malzemeleri, dualar eşliğinde Bayır Bucak’a uğurlandı.

TIR’ların gönderilmesinden önce konuşan Hayrat İnsani Yardım Vakfı Bölge Temsilcisi Murat Akoğlu, “Bugün Samsun’dan 262. ve 263. yardım TIR’larımızı Suriye’ye gönderiyoruz. Bu zamana kadar verilen bütün yardımlar Bayır Bucak’ta bulunan Türkmen kardeşlerimize ulaşmaktadır. Bu yardımda emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

KAYMAKAM BAKOĞLU: “İLAN EDİLMEMİŞ BİR İÇ SAVAŞLA KARŞI KARŞIYAYIZ”

Gönderilen yardımların o bölgede bulunan Türkmenler için çok önemli olduğunu belirten Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu, “Türk toplumu geçmişten geleceğe kadar, sevginin, dostluğun ve kardeşliğin egemen olması için uğraş vermiştir. Türkler, Selçuklu’dan, Osmanlı’dan ve Cumhuriyet döneminden beri garibanın ve yoksulun yanında yer almıştır. Bugün içimizde de devam eden ilan edilmemiş bir ‘iç savaş’ ile karşı karşıyayız. Atatürk’ün bize miras olarak bıraktığı vatanın bölünmez bütünlüğünü sonsuza kadar yaşatacak ve bu uğurda şehitlerimiz daha da artacaktır. Ama toprağı vatan yapan o uğruna verdiğimiz canlardır, düşüncesi ile hareket edeceğiz. Önce ülkemizde sonra da dünyada barışı sağlamak için hükümetimizin ve devletimizin göstermiş olduğu çaba elbette sonuca ulaşacaktır. Herkesin mutlu olduğu bir dünya dileğiyle bu yardımı gerçekleştiren belediyemize ve vakfımıza yürekten teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BAŞKAN TAŞÇI: “YARDIMLAR 2 GÜN SONRA MAZLUMLARA ULAŞACAK”

Yardımların 2 gün sonra mazlumlara ulaşacağını belirten Atakum Belediye Başkanı İhak Taşçı, “Hayrat Vakfı, bize gelerek Bayır Bucak Türkmenlerine yardım kampanyası düzenlemek istediklerini söylediler. Biz de Atakum Belediyesi olarak bu fikri çok uygun bulduk. Bu yardım kampanyası ile amacımız, insani ve İslami görevimizi yerine getirmek. Türk milleti, çevresinde mağdur olanlara geçmişinden beri yardım etmeyi bir borç bilmiştir. Bu manada biz de atalarımızın torunu olduğumuzun bilinciyle savaş altında ezilen Müslüman Türkmenlere bir nebze yardım etmek amacıyla 450 çuval un, 10 bin 100 adet 1,5 litrelik su, 2 bin adet bayan kazağı, 3 bin adet çocuk kazağı, 2 bin 500 adet pantolon, bin adet etek, çok sayıda giyecek ve yiyecek dolu bu 2 TIR’ı, 2 gün içerisinde muhtaç sahiplerine ulaştırmak için yola çıkarttık. Bu yardımlarda katkısı bulunan Atakum halkına ve herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yardım TIR’ları, konuşmaların ardından dualarla Bayır Bucak bölgesine gönderildi.

SIRADAKİ HABER
}