HaberlerSamsun'a 2. ve 3. üniversite şart

Samsun'a 2. ve 3. üniversite şart

OMÜ'nün yeni Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç'e hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 'Şehrimize birlikte güzel hizmetler yapacağımıza inanıyorum. Samsun'a iki, hatta üçüncü devlet üniversitesi şart' dedi

Samsun'a 2. ve 3. üniversite şart

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, OMÜ Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Sait Bilgiç'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Başkan Yardımcısı Alican Usta'nın da bulunduğu ziyarette Rektör Bilgiç ve Başkan Genç, görüş alışverişinde bulundu, karşılıklı ilişkilerin gelişerek devam etmesini diledi.

ŞEHRİN ÖNEMLİ LOKOMOTİFİ
Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin Samsun'un en önemli lokomotiflerinden birisi olduğunu belirten Başkan Osman Genç, "OMÜ, eğitim kalitesi ve hayata geçirdiği önemli projeler ile şehrimizin en önemli dinamiklerinden biri haline gelmiştir. Vereceği eğitim-öğretim, yapacağı bilimsel araştırmalar ile ülkemizin ve şehrimizin 2023 vizyonuna ulaşmasına katkıda bulunacağına inancımız tamdır. Canik Belediyesi olarak, önümüzdeki dönemde ortak çalışmalarımızın daha da ivme kazanacağını düşünüyoruz" dedi.

ÜNİVERSİTELER ŞEHRİ OLMAYILIZ
Samsun'un geleceğinin ikinci, hatta üçüncü devlet üniversitesinde olduğunu söyleyen Başkan Osman Genç, “Samsun’u mutlaka üniversiteler şehri yapmalıyız. Bunu bir an önce hayata geçirmeliyiz. Yeni üniversiteler demek gelişim demek, istihdam demek. Biz Canik Belediyesi olarak ilçemizde iki adet üniversite alanını planladık. Üniversitelerin sayısını bu şehirde mutlaka artırmalıyız. Şehrimize ikinci ve üçüncü devlet üniversitelerini kazandırmak için Canik Belediyesi olarak üzerimize düşeni her zaman yapacağız” diye konuştu.

KURUMLARIN BAŞARISI, ŞEHRİN BAŞARISINI ARTIRIR
OMÜ'nün Samsun'un en önemli markalarından biri olduğuna işaret eden Genç, "Üniversitemiz, Belediyemizle birlikte hareket eden, çalışan ve şehrimiz açısından büyük önem taşıyan bir kuruluşumuzdur. Sayın Sait Bilgiç hocamızın, bu işi en iyi şekilde yapacağına inanıyoruz ve kendisinin yanında olacağımızı belirtmek istiyoruz. Çünkü kurumların başarısı, şehrin başarısını artırır. Şehrimize birlikte güzel hizmetler yapacağımıza inanıyorum" ifadelerini kullandı.

BİR KONSEPT ÜNİVERSİTE İSTİYORUZ
Başkan Genç'in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, üniversite-şehir işbirliği açısından kamu kurum ve kuruluşlarıyla bağlantıların çok güçlü olmasının önemine değinen Rektör Prof. Sait Bilgiç de, "2. Devlet Üniversitesi olarak konsept bir üniversitenin hayata geçirilmesini çok istiyoruz” dedi.

Başkan Osman Genç ve Başkan Yardımcısı Alican Usta ayrıca yeni Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Vedat Ceyhan ve Prof. Dr. Mehmet Kuran ile OMÜ Genel Sekreterliği görevine atanan Doç. Dr. Menderes Kabadayı'yı da ziyaret ederek, yeni görevlerinde başarı diledi.

SIRADAKİ HABER
}