HaberlerVira Bismillah Samsunspor

Vira Bismillah Samsunspor

Samsunspor sezonun açılış maçında bugün Adana Demirspor ile evinde karşı karşıya gelecek.

Vira Bismillah Samsunspor

Samsunspor sezonun açılış maçında bugün Adana Demirspor ile evinde karşı karşıya gelecek. Adana Demirspor'la 39. randevuya çıkacak olan Kırmızı-Beyazlılar, rakibini 21 yıldır yenemiyor. Saat 19.30'da başlayacak ve Kutluhan Bilgiç'in yöneteceği mücadeleden Samsunspor, rakibini devirip şeytanın bacağını kırmak istiyor.

39. RANDEVU

Samsunspor sezonun açılış maçında bugün Adana Demirspor ile evinde karşı karşıya gelecek. Adana Demirspor 39. randevuya çıkacak olan Kırmızı-Beyazlılar, rakibini 11 yıldır yenemiyor. Saat 19.30'da başlayacak olan mücadelede Samsunspor, sahadan galip ayrılıp şeytanın bacağını kırmak istiyor. İki takım arasında daha önce oynanan 38 karşılaşmada Adana Demirspor’un 14, Samsunspor’un ise 13 galibiyeti bulunuyor. 21 karşılaşma da beraberlik ile sonuçlandı.

SON GALİBİYET 21 YIL ÖNCE

Kırmızı-beyazlılar, Adana Demirspor karşısındaki son galibiyetini Rumen Teknik Adam Gigi Multescu zamanından 5 Mayıs 1995 tarihinde aldı. Serkan Aykut’un 4 golle yıldızlaştığı maçta, Samsunspor rakibini 5-1 gibi farklı bir skorla mağlup etti. Samsunspor, bu galibiyetin ardından rakibiyle oynadığı 8 maçta galibiyet yüzü göremedi.

EN FAZLA SAMSUNSPOR

Samsunspor, oynanan 38 karşılaşmada rakibine 46 gol atma becerisinde bulunurken, Adana Demirspor ise rakibine 37 gol atabildi. Samsun’da oynanan 19 karşılaşmada ise kırmızı-beyazlıların 11, Adana Demirspor’un ise 2 galibiyeti bulunuyor. 6 maç ise beraberlikle sonuçlandı. 2 takım arasından oynanan son karşılaşmayı Adana Demirspor 1-0’lık bir sonuçla kazandı.

SIRADAKİ HABER
}