Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsunspor'un gençlerinde ışık var

Samsunspor Teknik Direktörü Engin Korukır, 'Genç oyunculardan çok büyük beklenti içerisine girersek onları da psikolojik olarak sıkıntıya sokarız. Ama performanslarından çok memnunum. Bu gençlerde ışık görüyorum' dedi

Samsunspor'un gençlerinde ışık var

Samsunspor Teknik Direktörü Engin Korukır, Adana Demirspor maçı sonrası genç futbolcuların durumunu değerlendirdi.

İyi yolda olduklarının altını çizen Korukır, gelecek hakkında ise olumlu açıklamalarda bulundu. 100 dakika oynanan maçta 100 kere oyunun durmasının maça tempo kazandırmanın önüne geçtiğini belirten Teknik Direktörü Engin Korukır, “Rakip kim olursa olsun sezonun ilk maçı her zaman zor geçer. Rakibimizin ve bizim transfer yasağımızın olması çok enteresan bir maç oynamamıza neden oldu. Rakibimiz keşke sahaya as kadrosuyla çıksaydı. Belki öyle olsaydı rakip daha çok atak yapmayı ve kalemize gelmeyi düşünecekti. 100 dakika oynanan maçta 100 kere maç durdu” diye konuştu.

FİZİKSEL GÜÇTEN MEMNUNUM
Fiziksel olarak iyi bir noktada olduklarının altını çizen deneyimli teknik adam Engin Korukır, “Oyuncularımın fiziksel güçlerinden çok memnunum. Rakip kim olursa olsun, oyuncularım devamlı hücumu düşündü. Fiziksel olarak iyi durumda olmamız, maçın skorundan daha önemliydi bence. Bunları devam ettirdiğimiz sürece skor da ortaya çıkacaktır. Çok fazla gol pozisyonu bulduk. 13 korner kullandık. Bu da çok fazla hücum yaptığımızı gösteriyor. Keşke oyun oynanırken çok fazla durmasaydı. Oyunun durması bizim aleyhimize oldu” şeklinde konuştu.

RAMAZAN'DA GELECEK VAR
Genç oyuncular arasından öne çıkan Ramazan Özcan’ın performansını da değerlendiren Erngin Korukır, “Ramazan bizim genç oyuncumuz. Kampta kendisiyle çalışmaya başlayınca kendisinde bir ışık gördük. Genç oyuncuların hiçbirinin hakkını yemememiz lazım. Bu gençlerin çoğunu kampta tanıdık. Belki de ilerleyen zamanlarda 2-3 tane genç oyuncumuz daha ön plana çıkacaktır. Ramazan’ın böyle devam etmesini istiyoruz. Geldiği nokta işin başlangıcıdır. Başlangıçta ne kadar arzulu ve istekli olursa gelecek yıllarda kendisine çok daha iyi şeyler katacaktır” ifadelerini kullandı.

DEVAM ETMEK ZORUNDAYIZ
Genç oyunculardan çok fazla bir beklenti içerisine girilmemesi gerektiğine dikkat çeken Korukır, “Oyuncularımın hepsinden memnunum. En azından hepsi iyi niyetli. Sıkıntılarımız var. Ofansif manada çok daha fazla üretken olabilirdik. Ama elimizdeki mevcut kadro bu Ocak ayına kadar böyle devam etmek zorundayız. Genç oyunculardan çok üst seviyede bir şey beklemiyorum. Onlar kendi performanslarını ortaya koysunlar. İlk maçta bu tür sıkıntılar olacaktır. Burhan, Alperen, Enes, Ramazan, Halil İbrahim, Kemal, Berkay, Samet ve dolu genç oyuncumuz var. Bunların hepsinden faydalanacağız. Ama bunlardan çok büyük bir beklenti içerisinde olursak, onları da psikolojik olarak sıkıntıya sokarız. Üstlerine koyarak gideceklerini düşünüyorum” açıklamalarında bulundu.

HUCÜM HATTINDA ALTERNATİF YOK
Hücum hattında fazla seçeneklerinin olmamasından yakınan deneyimli teknik adam sözlerini şöyle sonlandırdı:
“Ön tarafta alternatifimiz yok. Allah korusun ön tarafta oynayan oyuncularımızdan biri sakatlansa veya cezalı olsa alternatifimiz yok. Önde genç oyuncularımız var. Buna rağmen en büyük avantajımız fizik gücümüz. Ercan’da sakatlıktan yeni çıktı. Oyuncularımı çok fazla zorlamak istemiyorum. 5-6. haftadan sonra çok daha iyi bir takım olacağız. Taraftarımız da bize büyük bir destek veriyor. Böyle devam edersek yolun sonu iyi gözüküyor. Yeni Malatya deplasmanındaki maçta burada Adana Demirspor maçında oynadığımız futbolu oynayacağız" dedi.

Salim YILDIZ EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Özköylü Samsunda

1 Samsunspor: Özköylü Samsun'da

Samsunspor Samsunsporda 3ü de tamam

2 Samsunspor: Samsunspor'da 3'ü de tamam

Atakuma gol makinesi

3 Atakum'a gol makinesi

Samsunspor Samsunsporda kritik toplantı

4 Samsunspor: Samsunspor'da kritik toplantı

Samsunspor Ndiaye Gençlerbirliği yolunda

5 Samsunspor: N'diaye Gençlerbirliği yolunda

Unutmadık

6 Unutmadık...

Kütahyada Beşiktaş coşkusu

7 Kütahya'da Beşiktaş coşkusu

Samsun Haber Samsun trafiğinde tehlikeli yolculuk

8 Samsun Haber: Samsun trafiğinde tehlikeli yolculuk

Mardinde Beşiktaş şampiyonluğuna havai fişekli kutlama

9 Mardin'de Beşiktaş şampiyonluğuna havai fişekli kutlama

Bakan Işık Hiçbir şehidimizin kanı yerde kalmayacak

10 Bakan Işık: 'Hiçbir şehidimizin kanı yerde kalmayacak'


SIRADAKİ HABER