HaberlerBafra Belediyesi'nden 'Çevre' broşürleri

Bafra Belediyesi'nden 'Çevre' broşürleri

Bafra Belediyesi tarafından çevre duyarlılığı konusunda hazırlanan broşürlerin dağıtımı okullarda yapıldı. Başkan Zihni Şahin, "Broşürleri geleceğimizi teslim edeceğimiz sevgili öğrencilerimize dağıttık" dedi

Bafra Belediyesi'nden 'Çevre' broşürleri

Bafra Belediyesi çevre duyarlılığı konusunda hazırladığı broşürleri öğrencilere dağıttı.

Broşür dağıtımı belediye personeli tarafından okullarda gerçekleştirilirken, broşürde çevre duyarlılığı konuları yanında çevre temizliğinde dikkat edilecek hususlara da yer verildi.

TEMİZ ÇEVRE SAĞLIKTIR
Çevre duyarlılığı ve çevrenin temizliğinin birlik ve beraberlikle daha iyi sonuçlar verdiğini belirten Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, "Çevre temizliği konusunda bir broşür hazırladık. Bunu geleceğimizi teslim edeceğimiz sevgili öğrencilerimize dağıttık. Toplum olarak Baframızı evimiz olarak görmeliyiz. Biz çalışmalarımızı yürütürken hemşehrilerimizin de yardımlarını rica ediyoruz. En iyi temizlik kirletmemektir. Temiz çevre sağlıktır. Vatandaşlarımızdan özellikle çöplerini çöp konteynırlarının yanına değil, içine bırakmalarını, çöp konteynırlarına köz atmamalarını, molozları moloz alanlarına boşaltmalarını rica ettik. Bununla birlikte pek çok konuyu belirttik. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve okullarımızla işbirliği yaparak çevre temizlikleri yaptık. Bu çalışmalara kaymakamımız, ben, okul müdürlerimiz, personellerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz katıldı. Artık bunların bir çalışma olarak kalmaması gerekiyor. Sosyal bir dönüşüme hep beraber imza atmalıyız" diye konuştu.

  bafra   çevre  


SIRADAKİ HABER
}