Van'da patlama: 2'si polis 48 yaralı

Van'da meydana gelen patlamada 2'si polis 19 kişi yaralandı.

Van'da patlama: 2'si polis 48 yaralı

Van'da, Valilik ve AK Parti İl Binası'nın da bulunduğu Hastane Caddesi üzerinde bir patlama meydana geldi.

Van Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "Saat 10.50'de, Beşyol mevkiinde park edilen bombalı aracın infilak ettirilmesi sonucu 46'sı sivil, 2'si polis 48 kişi yaralandı. Yaralılar çeşitli hastanelerde tedavi altına alınmışlardır. Terör örgütü mensuplarının yakalanması için çalışmalar titizlikle sürdürülmektedir" denildi.

Van'da AK Parti il binası yakınlarında şiddetli patlama!

Van Valisi İbrahim Taşyapan, patlamanın meydana geldiği bölgenin merkezi bir yer, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu bir alan olduğunu belirterek, "Burada polis noktamız var. Terör mübarek bir bayram gününde çirkin yüzünü gösterdi. Terörü bir kez daha lanetliyorum. Yaralılarımızın tedavileri hastanelerde sürdürülüyor. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yaralılardan birinin durumu ağır" dedi.

AK Parti Van Milletvekili Beşir Atalay, Van’da meydana gelen şiddetli patlamada biri ağır 2’si polis olmak üzere 19 yaralının olduğunu söylemişti. Atalay, Van’da meydana gelen saldırının bombalı araçla yapıldığını kaydederek polis merkezinin hedef alındığını söyledi.

AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda, “Muhtemeldir ki bunlar bugün partimizde bayramlaşma olacağını ve daha çok can kaybı olmasını düşünerek bu şiddetli patlamayı gerçekleştirdiler” dedi.

Sabah saatlerinde bomba yüklü araçla yapılan ve 48 kişinin yaralandığı patlamanın ardından olay yerinde incelemelerde bulunan AK Parti Van İl Başkanı Zahir Sağanda, “AK Parti Van İl Başkanlığı binamıza ve halkımıza bu aziz günde yapılan terör saldırısını lanetliyorum. Van halkına yönelik yapılan bu saldırı, özellikle bölgenin başkenti konumunda olan Vanımızı sindirmeye yönelik bir politika olduğunu düşünüyorum. Zira iki yıldır Van üzerinde büyük emelleri olan bu terör örgütü, son dönemde Vanımızda çukur kazmak istedi. Vanımız buna müsaade etmedi. Yine 15 Temmuz’dan bugüne kadar Van halkı hem terör örgütlerine karşı hem darbeye karşı hem de bu saldırılara karşı çok büyük bir mücadele verdi. AK Parti’ye yönelik bir saldırı gerçekleştirdiler. Tek tip bir siyaset yapmak istiyorlar. Van halkı buna müsaade etmeyecektir. Biz AK Parti olarak buna müsaade etmeyeceğiz. Biz bundan sonra da halkımızla birlikte olacağız. Allah'ın izniyle biz hep beraber bu terör eylemlerinin karşısında duracağız. Teröre karşı mücadelemiz devam edecektir. Muhtemeldir ki bunlar bugün partimizde bayramlaşma olacağını ve daha çok can kaybı olmasını düşünerek bu şiddetli patlamayı gerçekleştirdiler. Birkaç gün önce de partimize yönelik bir saldırı olmuştu. Araçla saldırı olmuş. Kutsalı olmayan bu terör örgütlerinin aziz Kurban Bayramı’nda böyle bir saldırı gerçekleştirmiş olması kabul edilemez. Mücadelemiz devam edecektir” dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlu iş adamının haciz isyanı

1 Samsunlu iş adamının haciz isyanı

Samsundaki silahlı saldırıda 2 oğlu ölen baba tutuklandı

2 Samsun'daki silahlı saldırıda 2 oğlu ölen baba tutuklandı

Samsunspor afişindeki sır oyuncu

3 Samsunspor afişindeki sır oyuncu

Tim 20 yıl sonra Samsunda buluştu

4 Tim 20 yıl sonra Samsun'da buluştu

Samsunsporda program değişti

5 Samsunspor'da program değişti

Orduda kadın avukat otel odasında ölü bulundu

6 Ordu'da kadın avukat otel odasında ölü bulundu

Samsun görüntü kirliliğine savaş açtı

7 Samsun görüntü kirliliğine savaş açtı!

Kamp sonuna kadar denenecek

8 Kamp sonuna kadar denenecek

Samsunda otostop yapan hayat kadınlarına operasyon

9 Samsun'da otostop yapan hayat kadınlarına operasyon

Samsunspor taraftarından gergin bekleyiş

10 Samsunspor taraftarından gergin bekleyiş


SIRADAKİ HABER