Hastanede skandal! Görmeye gitmişlerdi...

Adana'da özel bir hastanede gözlerinde katarakt olduğu için ameliyat olan 17 kişiden 10'u, görmediği ya da görme kaybı yaşadığı iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığı'na şikayette bulundu.

Hastanede skandal! Görmeye gitmişlerdi...

Adana'da özel bir hastanede 5 Ağustos 2016 günü 17 kişi katarakt nedeniyle göz ameliyatı oldu. Ameliyattan sonra evlerine gönderilen hastalar, narkozun etkisi geçtikten sonra göz ağrısı şikayetiyle yeniden hastaneye başvurdu. Burada iddiaya göre göz ağrılarının ameliyat yeni olduğu için olabileceği söylenen hastalar, ağrı kesici verilip gönderildi. Ancak gün geçtikçe ağrıları artan bazı hastalar, devlet ve üniversite hastanelerine sevk edildi. Yapılan tetkiklerde gözünde yüksek derecede enfeksiyon olduğu tespit edilen hastalar tedavi altına alındı. Bazı hastalar ikinci kez ameliyat olmak zorunda kaldı. Bu süreçte hasta yakınları özel göz hastanesinin doktorlarıyla da tartışma yaşadı. Hasta yakınları, doktorların ameliyat olanlar genelde yaşlı insanlar olduğu için "Bu saatten sonra görüp pilot mu olacaksın", "Enfeksiyonu evde kapmışsınız" dediklerini ileri sürdü. 17 hastadan çok yaşlı olanların ikinci bir ameliyatı kaldıramayacağı, hayati tehlikelerinin olduğu öğrenildi. Bu nedenle durumu kritik olan hastalar Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi ile Ankara ve İstanbul'daki hastanelere sevk edildi.

Ameliyat olan 17 hastadan 10'u göremediği ya da görme kaybı yaşadığı gerekçesiyle Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayette bulundu. Ayrıca hasta yakınları Sağlık Bakanlığı'na da şikayette bulundu. Bunun üzerini Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'nden gönderilen heyet, hastanede inceleme başlattı. Yapılan incelemeler sonucu enfeksiyonun ameliyathanede kapılmış olabileceği ihtimali üzerine hastanenin ameliyathanesi 15 gün önce kapatıldı. Hastane ise ameliyatta doktor ve ameliyat hatası olmadığını ileri sürdü.

"Sağlam gittim, kör oldum"

5 Ağustos günü göz ameliyatı olan 60 yaşındaki Perihan Oğuş, bulanık gördüğü için hastaneye gözlüklerini değiştirmeye gittiğini belirterek, "Doktor beni muayene etti. Gözümde katarakt olduğunu söyleyip 'ameliyat edelim' dedi. Bende çocuklarıma danışıp ameliyat olmaya karar verdim. Ameliyat günü gittiğimde hangi gözümü ameliyat edeceklerini bana sordular, bende bilmediğimi söyleyince sağ gözümü ameliyat etmeye karar verdiler. O gün 17 kişi ameliyat olduk. Ameliyattan çıktıktan bir süre sonra eve geldim. Ancak ağrıdan duramadım. Böyle bir ağrı yok. Göz ağrımı hiçbir şey kesmedi. Tekrar hastaneye gittim, bana ağrı kesici verip, gözümü pansuman edip gönderdiler. Ancak ağrıdan yine duramadım. Hastaneye tekrar gittim, bu kez beni hastaneye yatırdılar. Bir süre burada yattım. Daha sonra çıktım ancak şikayetlerim bitmedi. Bir gün sabah kalktım, çocuklara görmediğimi söyledim. Hemen hastaneye gittik, beni Balcalı Hastanesi'ne sevk ettiler. Burada doktorlar muayene edip gözümün yüksek derecede mikrop kaptığını söyledi. Bir süre burada tedavi oldum ama hala göremiyorum. Hastaneye daha iyi görmek için gittik, kör olduk" dedi.

Oğuş, bırakın görmeyi gözünü dahi açamadığını ifade ederek, bunu yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunup, mahkemede hakkını arayacağını söyledi. EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da intihar girişimi!

1 Samsun'da intihar girişimi!

Zeytin Dalı Harekatı şehidinin baba ocağına ateş düştü

2 Zeytin Dalı Harekatı şehidinin baba ocağına ateş düştü

Kıskançlık yüzünden karısını bıçaklayarak öldüren koca tutuklandı

3 Kıskançlık yüzünden karısını bıçaklayarak öldüren koca tutuklandı

Ladik Gölü kurtulacak

4 Ladik Gölü kurtulacak

Tekirdağ'da katliam gibi kaza 1 ölü, 3 yaralı

5 Tekirdağ'da katliam gibi kaza 1 ölü, 3 yaralı

Toprak kayması yüzünden 10 ev tahliye edildi

6 Toprak kayması yüzünden 10 ev tahliye edildi

İstanbul'da uyuşturucu operasyonu

7 İstanbul'da uyuşturucu operasyonu

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: 'Hizmet yok, vergi çok'

8 CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: 'Hizmet yok, vergi çok'

Kuşadası Körfezi'nde 49 kaçak göçmen yakalandı

9 Kuşadası Körfezi'nde 49 kaçak göçmen yakalandı

Kendisine zarar veren genç için Özel Harekat devreye girdi

10 Kendisine zarar veren genç için Özel Harekat devreye girdi


SIRADAKİ HABER