HaberlerÜçüz kardeşler okula başladı ama...

Üçüz kardeşler okula başladı ama...

Tokat'ta üçüz kız kardeşler Ceren, Cemre ve Ceyda ana sınıfına başlarken, okul masrafları 3 katına çıkan aile kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor

Üçüz kardeşler okula başladı ama...

Çay Mahallesi'nde ikamet eden 25 yaşındaki Mustafa İşler ile 23 yaşındaki Şule İşler çiftinin 3'üz kızları Şehit İbrahim Doğan İlkokulu Ana Sınıfı'nda okula başladı. Babaları 3 yıldır cezaevinde olan 5 yaşındaki üçüzler Ceren, Cemre, Ceyda’yı okula annesi, dedesi ve babaannesi götürdü. Buruk bir heyecan yaşayan aile çocuklarının okul masraflarını karşılayamamaktan endişeli. Anne Şule İşler, 7 aylık olarak dünyaya gelen ve kalbinde delik olan üçüz bebeklerinin zorlu süreci atlatarak 5 yaşına girdiklerini ve anaokuluna başladıklarını kaydetti. Valilik ve belediyenin yanı sıra siyasi parti temsilcileri, iş adamlarının destekleri ile çocuklarının hastane masrafları ve diğer ihtiyaçlarını sağladıklarını ifade eden İşler, “Çocuklarım 5 yaşına geldi, ana sınıfına getirdik okul heyecanı yaşadık. Çok mutlu olduk, bu mutluluğu eşim cezaevinde olduğu için tadamadı. Yaklaşık 1,5 yılı kaldı, oda birinci sınıfa başlayınca bu mutluluğu yaşayacak inşallah. Bunda şükür çok mutluyuz” dedi.

Üçüzlerin masrafı aileyi düşündürüyor

Üçüzlerin dedesi Hacı İşler ise özürlü maaşı aldığını ve ayakkabı boyacılığı yaparak ailesine bakmaya çalıştığını söyledi. Torunlarının ana okula başlamasından mutlu olduklarını ifade eden İşler, üçüzlerin okul masraflarının altından nasıl kalkacaklarını düşündüklerini kaydetti. Okul masraflarının 3 katına çıktığını ifade eden İşler, hayırseverlerden yardım beklediklerini ifade ederek, “3’üz torunlarımın ayrı ayrı okul listesi var. Bunları bizim karşılama şansımız kesinlikle yok. Ne yapacağımızı şaşırdık. Duyarlı vatandaşlardan desteklerini bekliyorum” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}