Atakum Belediyesi'nden alkışlanacak tavır

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, hizmete açtıkları Şehit Polis Demet Sezen Kreşi ve Gündüz Bakımevi'nden şehit çocuklarının ücretsiz yararlanabileceğini söyledi.

Atakum Belediyesi'nden alkışlanacak tavır

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Atakum Belediyesi tarafından açılan ve adını 15 Temmuz’da şehit olan Özel Harekat Polisi Demet Sezen’den alan Atakum Belediyesi Şehit Polis Demet Sezen Kreşi ve Gündüz Bakımevi'nin şehit çocuklarına ücretsiz eğitim vereceğini açıkladı.

Şehit Polis Demet Sezen Kreşi ve Gündüz Bakımevi'ni ziyaret ederek çocuklarla ilgilenen Başkan İshak Taşçı, böyle güzel bir projeyi şehit polis Demet Sezen'in adıyla açtıkları için mutlu olduklarını ifade etti. Projenin bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu belirten Başkan Taşçı, şehitlerin emaneti olan çocuklarının kreşten ücretsiz yararlanacağını söyledi. Şehit Polis Demet Sezen Kreşi ve Gündüz Bakımevi'nin, Samsun’da hizmet veren tek belediye kreş ve gündüz bakımevi olduğunu ifade eden Başkan Taşçı, çocuklara; kaliteli, güvenilir ve doğayla iç içe oldukları bir mekanda eğitim fırsatı sunduklarını söyledi. İshak Taççı'ya eşi Fatma Taşçı ve Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu ziyaretinde eşlik etti.

"Bu devleti şehitlerimize borçluyuz"

Kreş hakkında bilgi veren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, "15 Temmuz darbe akşamı 3 yaşındaki oğlunu komşusuna bırakıp göreve giden ve şehit olan polis kardeşimiz Demet Sezen'in adını yaşatmak için kreşimize; Şehit Polis Demet Sezen Kreşi ve Gündüz Bakımevi adını verdik. Şehit Demet Sezen; şehit ailelerine destek amacıyla çalışan, şehit haberlerinin verildiği sırada şehit ailelerine destek olan, 15 Temmuz akşamı vatanı ve demokrasimiz için şehit olan bir kardeşimizdir. Gerek kreşimizin adının şehidimizin adını taşıması ve gerekse tüm şehitlerimizin çocuklarına kreş hizmetini Atakum Belediyesi olarak ücretsiz sunuyoruz. Çünkü biz bu devleti şehitlerimize borçluyuz. Onlar devleti için şehit oldular. Bizde buna Atakum Belediyesi olarak hem vicdani hem insani hem de bir sorumluluk anlayışı olarak bakıyoruz ve şehit çocuklarına kreş hizmetini ücretsiz veriyoruz" dedi.

"Taşın altına elimizi koyuyoruz"

Samsun’a donanımlı bir kreş kazandırdıklarını ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, "Kreşimiz gündüz eğitim veren yaklaşık 40 öğrenciden oluşan bir kreş. Burası belediyemiz bünyesinde çalışan öğretmenlerimiz kaliteli hizmet sunduğu bir eğitim yuvası. Biz bu projeye aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi olarak bakıyoruz. Belediye olarak çocuklarımıza kaliteli ve uygun şartlarda eğitim veriyoruz. Kreşimizden halkımız memnun. İnşallah önümüzdeki süreçte yeni kreşler açarız. Atakum Belediyesi olarak bu noktada bir öncülük yaptık. Belediyelerin eğitime; okul, yurt ve kreş gibi konularda ciddi katkılar vermesi gerektiğini düşünüyoruz. 15 Temmuz süreci bunu bize daha net bir şekilde gösterdi. Bütün eğitimlerin devlet kurumları kanalıyla verilmesi taraftarıyız. Eğitimin art niyetli kişilerin eline geçmemesi adına Atakum Belediyesi olarak taşın altına elimizi koyuyoruz" diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Önce çarptı, sonra darp etti

1 Önce çarptı, sonra darp etti

Palet deposunda yangın

2 Palet deposunda yangın

Kız isteme mevzusunda katliam yaptı: 5 ölü

3 Kız isteme mevzusunda katliam yaptı: 5 ölü

Konya'da fener alayı coşkusu

4 Konya'da fener alayı coşkusu

Irmağa düşen genç hastanelik oldu

5 Irmağa düşen genç hastanelik oldu

Kamyonun çarptığı motosiklet sürücüsü genç kız hayatını kaybetti

6 Kamyonun çarptığı motosiklet sürücüsü genç kız hayatını kaybetti

Minik hayranı, Başbakandan Cumhurbaşkanına selam gönderdi

7 Minik hayranı, Başbakandan Cumhurbaşkanına selam gönderdi

Sivas canisi Kahramanmaraş'ta yakalandı

8 Sivas canisi Kahramanmaraş'ta yakalandı

Sivas'ta pompalı tüfekle dehşet saçtı: 3 ölü

9 Sivas'ta pompalı tüfekle dehşet saçtı: 3 ölü

Üst geçit yerine bulvardan geçince hayatını kaybetti

10 Üst geçit yerine bulvardan geçince hayatını kaybetti


SIRADAKİ HABER