Samsun’da Son Bir Haftada Neler Yaşandı?

Samsun Emniyet Müdürlüğü suçu önleme ve suçla mücadele çalışmasını aralıksız sürdürüyor.

Samsun’da Son Bir Haftada Neler Yaşandı?

Samsun’da Asayiş Şube Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlükleri (resmi ve sivil ekipler), Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 10-17 Ocak tarihleri arasında adli ve önleyici polislik hizmetleri raporu açıklandı.

Çalışma kapsamında 11 bin 632 kişi, 2 bin 902 araç, 127 motosiklet ve 289 umuma açık istirahat ve eğlence yeri kontrol edildi. 11 bin 144 kişinin GBT kaydı soruldu, 106 aranan şahıs yakalanmıştır, 15 iş yeri hakkında idari işlem yapıldı, 80 kişi hakkında Kabahatler Kanunu gereğince idari işlem uygulandı.

Ayrıca, yapılan çalışmalarda değişik çap ve markalarda 10 adet ruhsatsız tabanca, 139 adet fişek, 10 adet av tüfeği, 29 adet av tüfeği fişeği, 4 adet kurusıkı tabanca, 20 adet bıçak, 4 adet boş kovan, 1 adet muşta, 1 adet sahte çek yaprağı, 957 paket kaçak sigara, 2 adet kaçak içki, 211 adet kaçak cinsel içerikli ürün, 47,34 gram esrar maddesi, 1 adet uyuşturucu hap ve 92,79 gram sentetik kannabinoid (bonzai) maddesi ele geçirildi.

YUNUS VE GÜVEN TİMLERİNİN ÇALIŞMASI

Öte yandan, Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Yunus ve Güven Timlerinin 10-17 Ocak tarihleri arasında yaptığı çalışmada 1075 kişi kontrol edildi ve 746 kişinin GBT kaydı soruldu. 90 araç ile 41 motosiklet sorgulaması yapıldı, 4 aranan şahıs yakalandı, 15 kişi hakkında Kabahatler Kanunu gereğince idari işlem yapıldı. Ayrıca yapılan çalışmalarda değişik çap ve markalarda 2 adet ruhsatsız tabanca, 20 adet fişek, 1 adet kurusıkı tabanca, 1 adet av tüfeği, 12 adet bıçak, 1 adet muşta ve 1,34 gram esrar maddesi ele geçirildi.

Vatandaşların can ve mal güvenliklerinin sağlanması ve suçların meydana gelmeden önlenmesine katkı sağlanması amacıyla, şüpheli şahıs ve olaylar hakkında vatandaşlarca ücretsiz aranabilecek 155 Polis İmdat Hattı’nın 24 saat halkı hizmetinde olduğu belirtildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Stadı açılışına davet edildiler

1 Samsunspor Stadı açılışına davet edildiler

Haberler gerçek değil

2 Haberler gerçek değil

Samsunspor Başkanvekili Araboğlu O paranın hakkını vereceğiz

3 Samsunspor Başkanvekili Araboğlu: 'O paranın hakkını vereceğiz'

Valdomirodan kurtulduk

4 Valdomiro'dan kurtulduk

Kız arkadaşıyla dolaşan genci öldürüp kız arkadaşını kaçırdılar

5 Kız arkadaşıyla dolaşan genci öldürüp kız arkadaşını kaçırdılar

Samsunda iğrenç olay Gittikleri medyumda tacize uğradılar

6 Samsun'da iğrenç olay! Gittikleri medyumda tacize uğradılar

Niğdede av silahları satan kişi vuruldu 1 yaralı

7 Niğde'de av silahları satan kişi vuruldu; 1 yaralı

Kurbanlık fiyatları artacak mı

8 Kurbanlık fiyatları artacak mı?

Samsunspor yeni transferiyle kazandı

9 Samsunspor yeni transferiyle kazandı

Samsunda FETÖ operasyonu 8 kişi adliyede

10 Samsun'da FETÖ operasyonu! 8 kişi adliyede


SIRADAKİ HABER