Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu'ndan terör açıklaması

En son terörist etkisiz haline gelinceye kadar mücadeleye devam edeceklerini belirten Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, PKK, PYD, DAEŞ ve FETÖ'nün bir üst akılla yönetilen, Türkiye'nin önünü kesmek isteyen bazı ülkelerin maşası olduğunu söyledi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu'ndan terör açıklaması

Açılış ve temel atma töreni için Elazığ'a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, ziyaretlerini sürdürüyor. Elazığ Belediyesi'ni ziyaret eden Eroğlu, burada Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'dan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Daha sonra AK Parti İl Teşkilatı'na geçerek partililerle görüşen Eroğlu, açıklamalarda bulundu. 15 Temmuz'da yapılan darbe girişiminin Türkiye'yi işgal etme ve bayrağı indirme girişimi olduğunu vurgulayan Eroğlu, terör örgütünün üzerine gidildiğini ve inlerine girdiklerini ifade etti.
'Terör örgütünün inlerini giriyoruz'
Türkiye'nin zor zamandan geçtiğini aktaran Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 'Ama Allah'ın izniyle Cumhurbaşkanımız dirayetli. Kendisi emin adımlarla kararları veriyor. Terör örgütünün üzerini gidiyor ve inlerine giriyoruz. En son terörist etkisiz haline gelinceye kadar mücadelemiz sonuna kadar devam edecek' dedi.
'Fırat Kalkanı Harekatı ile DAEŞ'i temizlemeye devam edeceğiz'
Suriye konusunda sürekli tehdit altında olunduğunu ifade eden Bakan Eroğlu, 'PKK, PYD, DAEŞ ve FETÖ, bir üst akıldan yönetilen, Türkiye'nin önünü kesmek isteyen bazı ülkelerin maşa olarak kullandığı hainlerdir. Tabi ki buna karşı Türkiye gerekli tedbirleri alacaktır. Fırat Kalkanı Harekatı ile DAEŞ'i güney sınırlarımızdan temizliyoruz ve temizlemeye devam edeceğiz. Buna kimse engel olamaz. Artık Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlettir. Güçlü ve kahraman bir milletimiz var. Dolayısıyla kimse bunun önünde duramaz. İnşallah daha da gelişip kalkınacağız' diye konuştu.
'Onların planı varsa Allah'ın da bir planı var'
Musul'un aslında Misak-ı Milli'ye dahil olan bir vilayet olduğunu dile getiren Eroğlu, 'Ama geçmişte bazı hatalardan dolayı Musul'u da masa başında kaybettik. Lozan'da görüşüleceği yerde eski adı birleşmiş milletler olan o zaman ki adıyla Cemiyeti Akvam'a aktarıldı. Neticede orada alınacak karar belliydi ve Musul'u kaybettik. Çok cüzi bir petrolden hisse verdiler. O hisseyi dahi alamadık. Netice itibariyle orada bizim kardeşlerimiz var. Düşmanın taktiği böl, parçala, yut. Bu gönül coğrafyasında şuanda batının düşman ülkelerinin taktiği, burayı bölelim, parçalayalım, yutalım ve birbirleriyle çatıştırarak tamamen yok edelim planları var. Onların planı varsa Allah'ın da bir planı var' şeklinde konuştu.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu’ndan terör açıklaması


ELAZIĞ haberleri


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunda sağlık çalışanına son görev

1 Samsun Haber: Samsun'da sağlık çalışanına son görev

Samsunspor Samsunsporlu futbolculardan eşek şakası

2 Samsunspor: Samsunsporlu futbolculardan eşek şakası

Perşembenin gelişi

3 Perşembenin gelişi...

Necdet Uzun ile gündemin ötesi

4 Necdet Uzun ile gündemin ötesi

Samsunspor Statta son durum

5 Samsunspor: Statta son durum

Samsunspor Bitsin artık bu çile

6 Samsunspor: Bitsin artık bu çile

Samsunspor Berkay Polata 3 maç ceza

7 Samsunspor: Berkay Polat'a 3 maç ceza

Samsunspor 4 eksik var

8 Samsunspor: 4 eksik var

SPOR KENTİ SAMSUN

9 SPOR KENTİ SAMSUN

SamsunsporSamsunspor Teknik Direktörü Özköylü Rehavete kapıldık

10 Samsunspor:Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü: 'Rehavete kapıldık'


SIRADAKİ HABER