Ülkü Ocakları ve Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneğinden Mevlid-i

Eskişehir Ülkü Ocakları ile Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Eskişehir Şubesi ortak bir programla şehitler için Mevlid-i Şerif okutacak.

Ülkü Ocakları ve Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneğinden Mevlid-i

Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı Ahmet Biricik, 23 Ekim Pazar günü Yatsı namazı öncesi eş zamanlı olarak birçok camide okutulacak Mevlid-i Şerif programı ile ilgili Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Eskişehir Şube Başkanı Hacı Şahin'i ziyaret ederek istişarelerde bulundu. Biricik açıklamasında 'Şehit ve gazi kelimelerinin ne anlama geldiğini en iyi bilen Ülkücü camia olarak her daim yanlarında olduğumuzu ve olmaya devam edeceğimizi belirttik. Eskişehir Ülkü Ocakları İl Başkanlığı ve Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Eskişehir Şubesinin 23 Ekim Pazar günü Yatsı namazı öncesi şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif okutulması ve kahramanca mücadelelerini sürdürmekte olan Mehmetçiklerimize dua edilmek amacı ile ortaklaşa düzenlemiş olduğumuz etkinlik kapsamında; il ve ilçelerimizde eş zamanlı olarak Mevlid-i Şeriflerin okutulacağı camiler kendilerine belirtilerek başta şehit aileleri, yakınları ve gazilerimiz olmak üzere tüm halkımızın davet edilmesi konusunda çalışmalarımıza başladık' dedi.
Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Eskişehir Şubesini Başkanı Hacı Şahin ise ziyaretten ve ortak etkinliklerden duyduğu memnuniyeti bildirerek 'Ülkü Ocakları Eskişehir İl Başkanlığı ile istişarelerimize ve etkinliklerimize devam edeceğiz. Eskişehirli hemşehrilerimizi 23 Ekim Pazar günü Yatsı namazı öncesi düzenlediğimiz Mevlid-i Şerif etkinliğimize davet ediyoruz' dedi.
Yapılan açıklamada, Mevlid-i Şerif okutulacak camiler ise; Merkez Alaaddin Camii, Tepebasi İlçesi Tepebaşı Camii, Odunpazari İlçesi Yenidoğan Camii, İnönü İlçesi Yeşil Camii, Mahmudiye İlçesi Çarsı Camii, Çifteler İlçesi Çarsı Camii, Kırka İlçesi Yesiltepe Camii, Sivrihisar İlçesi Balaban Camii ve Mihalıççık İlçesi Çarşı Camii olarak açıklandı

Ülkü Ocakları ve Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneğinden Mevlid-i


ESKİŞEHİR haberleri


EN ÇOK OKUNANLAR

Aldığı mutlu haber ölümüne sebep oldu

1 Aldığı mutlu haber ölümüne sebep oldu

Karadeniz'den 25 kiloluk levrek çıktı

2 Karadeniz'den 25 kiloluk levrek çıktı

Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu Samaras'tan yakındı

3 Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu Samaras'tan yakındı

Samsun'da tarım aracına otomobil çarptı: 1 ölü

4 Samsun'da tarım aracına otomobil çarptı: 1 ölü

YEDAŞ'a ateş püskürdü! Bu ihmalin telafisi olmaz

5 YEDAŞ'a ateş püskürdü! Bu ihmalin telafisi olmaz

Traktörün altında can verdi

6 Traktörün altında can verdi

Samsunspor fırsat tepti

7 Samsunspor fırsat tepti

'Çaycı Hüseyin' tribünleri coşturdu

8 'Çaycı Hüseyin' tribünleri coşturdu

Karaaslan'dan Erdoğan'a yatırım brifingi

9 Karaaslan'dan Erdoğan'a yatırım brifingi

Üçü de sahada

10 Üçü de sahada


SIRADAKİ HABER