Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Canik'te birlik-beraberlik aşuresi

AK Parti Canik İlçe Kadın Kolları'nın organizasyonunda eşi Nimet Genç ile birlikte vatandaşlara aşure dağıtan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Türk milletinin ülke ve millet üzerinde oynanan oyunlara asla izin vermeyeceğini 15 Temmuz'daki birlik ve beraberliğiyle gösterdiğini söyledi.

Canik'te birlik-beraberlik aşuresi

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, AK Parti Canik İlçe Kadın Kolları'nın organizasyonunda vatandaşlara aşure dağıttı. Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü'nde düzenlenen etkinliğe Başkan Genç ve eşi Nimet Genç'in yanısıra AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Korucu, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Serkan Asma da katıldı. Öğrenci velilerine ve vatandaşlara aşure dağıtılan etkinlikte birlik ve beraberlik mesajı verildi.

“Oyunlara izin vermeyiz”

Etkinlikte yaptığı konuşmada Muharrem ayının İslam alemi için önemine işaret eden Başkan Osman Genç, "Muharrem ayında Peygamberimiz Hz. Muhammed'in torunu Hz. Hüseyin şehit edildi. Bugün ülkemizde de yeni Kerbelalar yaşatmak isteyen iç ve dış mihraklar var. Ancak Türk milleti bu oyunlara asla izin vermeyeceğini 15 Temmuz'daki birlik ve beraberliğiyle göstermiştir. Tarih boyunca mazlumların umudu olmuş aziz milletimizi bölmeye, aramıza nifak sokmaya çalışan şer odaklarının oyunlarını bu birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirerek bozabiliriz" dedi.

AK Parti Canik İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Korucu da şunları söyledi: "Muharrem ayı milletimiz, inancımız için önemli ve özelliği olan bir aydır. Aşure günü de bu ayda birlik ve beraberliğimizi perçinlemektedir. Çok güzel bir tat oluşturan aşure ile sevgi, mutluluk, birlik ve beraberliği yaşıyoruz. Bu nedenle böyle bir etkinlik düzenleyerek, aşurenin manevi iklimini birlikte yaşamak ve paylaşmak istedik. Bu vesile ile Muharrem Ayı'nın İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum."EN ÇOK OKUNANLAR

Taşeron Taşerona müjde tepkisi

1 Taşeron: 'Taşerona müjde' tepkisi

Samsun Haber Samsunda sıcak gece

2 Samsun Haber: Samsun'da sıcak gece!

Samsun Haber Samsunda pompalı dehşeti 1 ölü, 1 yaralı

3 Samsun Haber: Samsun'da pompalı dehşeti: 1 ölü, 1 yaralı

Samsun Haber Samsunda coşkulu 23 Nisan kutlaması

4 Samsun Haber: Samsun'da coşkulu 23 Nisan kutlaması

Samsunspor Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü Allaha havale ediyorum

5 Samsunspor: Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü: 'Allah'a havale ediyorum'

Samsunspor Samsunsporda üst üste sakatlıklar

6 Samsunspor: Samsunspor'da üst üste sakatlıklar

Samsunda bugün hava nasıl olacak

7 Samsun'da bugün hava nasıl olacak?

Çocuklara kıymayın efendiler

8 Çocuklara kıymayın efendiler!..

Samsunspor Bir garip sevk

9 Samsunspor: Bir garip sevk

Samsun Haber Samsunda Gürcistan uyruklu yolcu otobüste öldü

10 Samsun Haber: Samsun'da Gürcistan uyruklu yolcu otobüste öldü


SIRADAKİ HABER