Samsun haber gazetesi

SAMGAZ'dan Samsunlulara uyarı

SAMGAZ İşletme ve Tesisat Müdürü Murat Aras, kış mevsimi dolayısıyla kombi bakımı ve baca temizliği konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundu.

SAMGAZ'dan Samsunlulara uyarı

Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte SAMGAZ olarak tüm önlemleri aldıklarını belirten SAMGAZ İşletme ve Tesisat Müdürü Murat Aras, kışa hazır olduklarını söyleyerek aynı özenin aboneler tarafından da gösterilmesi gerektiğini belirtti. Aras, gerçekleşen zehirlenmelerin veya ölümlerin, zaman içerisinde deformasyona uğrayan baca malzemelerinin kontrol edilmemesi, doğal gaz yakıcı cihazlarının bağlantı yapıldığı bacaların temizlenmemesi, baca sensörünün bulunmaması, iptal edilmesi yada görevini yerine getiremeyecek şekle kadar gelmesi ve atık gazın iç ortama sızması durumlarında yaşandığını belirterek, zehirlenmeye yol açan etken maddenin doğal gaz değil, doğal gazın yanmaması sonucu açığa çıkan karbonmonoksit gazı olduğunu belirterek kombi ve baca bakımlarının uzman ve yetkili servislere yaptırılmasının hayati önem taşıdığını bildirdi.

Kış aylarında karşılaştıkları yanlış uygulamalar hakkında da bilgi veren Aras, soğuk geldiği gerekçesi ile menfez havalandırmasının kapatıldığını, bu durumun çok ciddi bir risk taşıdığını belirterek menfezlerin her şartta açık olması gerektiğini belirtti. Doğal gazın yapısı itibariyle zehirsiz ve kokusuz olduğunu ifade eden Aras, "Doğal gaz kaçaklarının anlaşılabilmesi adına doğal gaz dağıtımı yapılmadan önce Tetra Hidro Teofen(THT) ve Tetra Butil Merkoptan(TBT) kimyasalları kullanmak suretiyle çürük sarımsak kokusuna benzer bir koku ile kokulandırmaktayız. Abonelerimizin, bu kokuyu fark ettiklerinde; 7 gün 24 saat ücretsiz hizmet veren 187 Doğal Gaz Acil İhbar Hattımızı aramaları halinde gerekli müdahale ivedilikle yapılmaktadır" dedi.

"187 Doğal Gaz Acil İhbar Hattı gereksiz meşgul edilmemeli"

İhbar hattının meşgul edilmemesi gerektiğini söyleyen Aras, "187 Doğal Gaz Acil İhbar Hattı; doğal gaz ile ilgili oluşabilecek acil durumlarda abonelerimizin alacağı güvenlik önlemlerinin anlatılması aynı zamanda ilgili ihbar noktasına en hızlı şekilde ekiplerin yönlendirilmesini sağlamaktadır. Doğal gaz ile ilgili olmayan konularda, acil olmayan olaylarda veya keyfi durumlarda 187 Doğal Gaz Acil İhbar Hattının aranmaması gerekir. 187 Doğal Gaz Acil İhbar Hattının gereksiz meşgul edilmesi ihbarlara müdahale süresini geciktirebileceğinden acil durumlar haricinde doğal gaz ile ilgili her türlü soru ve sorunlar için 444 1 187 numaralı çağrı merkezi hattı aranmalıdır. Çocuklarımızda dahil olmak üzere bütün hane halkının acil durumlarda aranması gereken numaraları bilmeleri gerekir. 187 Doğal Gaz Acil İhbar Hattının ise yine bu kapsamda önemli bir numaradır" diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda dev huzur operasyonu

1 Samsun'da dev huzur operasyonu

Samsunspor altyapısında rezalet

2 Samsunspor altyapısında rezalet

Samsun pilot il seçildi

3 Samsun pilot il seçildi

İlki başaracağız

4 İlki başaracağız

Emekli maaşı çalınan yaşlı kadın gözyaşlarını tutamadı

5 Emekli maaşı çalınan yaşlı kadın gözyaşlarını tutamadı

Ozan Arif Beni Türk hekimlerine emanet edin

6 Ozan Arif: 'Beni Türk hekimlerine emanet edin'

Fırtınada hasar gören pansiyondaki 38 öğrenci tahliye edildi

7 Fırtınada hasar gören pansiyondaki 38 öğrenci tahliye edildi

Samsunspor hepimizin sorumluluğu

8 Samsunspor hepimizin sorumluluğu

Balkanlar Samsunda buluştu

9 Balkanlar Samsun'da buluştu

Yurtta hava durumu

10 Yurtta hava durumu


SIRADAKİ HABER