Gaziantep haber: Anne azmi ile Tokat ailesi sağlıklı yaşama adım attı

Gaziantep haber: Şehitkamil Belediyesinin '365 Gün Herkes İçin Spor' sloganıyla başlattığı sporla yaşam hareketi meyvelerini vermeye devam ediyor. Gaziantep'te yaşayan 4 kişilik Tokat ailesinin fertleri, Şehitkamil Belediyesi'ne ait spor merkezlerindeki çalışma ve etkinliklere katılarak hem sağlıklı kalıyor hem de sosyal hayatlarına büyük renk katıyor.

Anne azmi ile Tokat ailesi sağlıklı yaşama adım attı

Şehitkamil Belediyesi, 7'den 70'e herkesi sporla buluşturmayı sürdürüyor. Gaziantepli Tokat ailesinin tüm fertleri, Şehitkamil Belediyesinin yıl boyunca halkın hizmetine açtığı spor merkezlerinde keyifli zamanlar geçirerek formda ve bir o kadarda zinde kalıyor. Ev hanımı 38 yaşındaki anne Muhsine Tokat'ın bayan spor merkezlerinde sağlıklı yaşama adım isteğiyle başlayan Tokat ailesinin spor serüveni 39 yaşındaki baba Ersin Tokat ve ailenin kızları 9 yaşındaki İrem Ecrin ve 8 yaşındaki Büşra Nur Tokat'ın farklı branşlarda spor okulu faaliyetlerine katılmasıyla devam etti. Anne Muhsine Tokat, Şehitkamil Belediyesi Spor Merkezlerinde gerçekleştirilen sportif çalışmalara katılmaya başladıktan sonra aile hayatlarına farklı bir renk geldiğini, çok daha sağlıklı ve mutlu hissetmeye başladıklarını dile getirdi.
''Spor yapmaya teşvik etmiş olmaktan çok mutluyum''
Anne Muhsine Tokat, ailesinin katıldığı sportif faaliyetlerle ilgili yaptığı değerlendirmede, 'Şehitkamil Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren bayan spor merkezlerine, sağlıklı bir yaşama kavuşmak ve spor yoluyla sosyalleşmek için katıldım. Faaliyetlerden o kadar çok memnun kaldım ki önce çocuklarımı temel cimnastik, geleneksel çocuk oyunları ve halkoyunları kurslarına yazdırdım. Sonrasında ise eşime erkek fitness merkezlerini önerdim. Şimdi aile boyu spor yapıyor ve bu kanalla sosyalleşmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sportif etkinliklere katılmak, çocuklarım başta olmak üzere ailemize her anlamda büyük katkı sağladı. Ailemi spor yapmaya teşvik etmiş olmaktan çok mutluyum. Bu konuda başta Rıdvan Fadıloğlu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum' şeklinde konuştu.
''Spor alanında dört dörtlük faaliyetler var''
Tokat ailesinin diğer fertleri baba Ersin Tokat ve ailenin küçük kızları İrem Ecrin ve Büşra Nur Tokat da Şehitkamil Belediyesinin kendilerine sunmuş olduğu sportif faaliyetlerden oldukça memnun olduklarını ifade etti.
Aile olarak sporu bir alışkanlık haline getirmek istediklerini kaydeden aile reisi Tokat, 'Ben, eşim aracılığıyla erkek spor merkezleriyle tanıştım. Tesisler, hocalarımız, ortamın genel kalitesi çok iyi. Şehitkamil Belediyemizin spor alanında gerçekleştirdiğim tüm faaliyetler dört dörtlük. Ben en çok kızlarımın erken yaşta spora başlamış olmalarına seviniyorum. Başkanımıza ve hocalarımıza teşekkür ediyorum' diye konuştu.
Ailenin minik sporcuları İrem Ecrin ve Büşra Nur Tokat ise spor okullarında spor yaptıklarını, oyunlar oynadıklarını, farklı sosyal etkinliklere katıldıklarını söyledi. Anne ve babalarıyla birlikte spor yapmanın kendilerine ayrı bir keyif verdiğini aktaran İrem Ecrin ve Büşra Nur Tokat, sporla birlikte daha mutlu bir yaşama başladıklarını vurguladı.

Anne azmi ile Tokat ailesi sağlıklı yaşama adım attıEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da kreşte şiddet kamerada

1 Samsun'da kreşte şiddet kamerada

Samsun'da belediye işçisiden kız çocuklarına taciz

2 Samsun'da belediye işçisiden kız çocuklarına taciz

Samaras hocalığa soyundu

3 Samaras hocalığa soyundu

Samsun'un ilçelerine kar uyarısı

4 Samsun'un ilçelerine kar uyarısı

Samsun'a zorunlu iniş

5 Samsun'a zorunlu iniş

İkisi de sakat

6 İkisi de sakat

Angan dert etmiyor

7 Angan dert etmiyor

Yardım için okul arıyorlar

8 Yardım için okul arıyorlar

Alman kadın şifayı Samsun'da buldu

9 Alman kadın şifayı Samsun'da buldu

İşte Samsun'da en popüler bebek isimleri

10 İşte Samsun'da en popüler bebek isimleri


SIRADAKİ HABER