Bursa haber: Dilipak: 'FETÖ'nün maksadı paralel din kurmaktı'

Bursa haber: Yazar Abdurrahman Dilipak, 15 Temmuz darbe girişiminin dünyayı yönetmeye çalışan küresel güçlerin bir oyunu olduğunu söyledi.

Dilipak: 'FETÖ'nün maksadı paralel din kurmaktı'

UÜ Akademik Düşünce Etik ve Medeniyet Topluluğu, 15 Temmuz Destanı ve Yeni Türkiye konulu konferans tertipledi. Konferansa konuşmacı olarak katılan Abdurrahman Dilipak, geçmişi doğru değerlendirmek ve anlayabilmek için tarih okunması gerektiğini söyledi. Dilipak, 'Tarih, bir toplumun ortak hafızası ve gelecek için bir tecrübeler dizgisidir. Bilgiyi hayata dönüştürmediğimiz zaman o bilginin hiçbir değeri yoktur, sadece kafanızda yer işgal eder. Darbeler, terör ve savaşlar dünya üzerindeki malum güçlerin düzenini korumak için vardır. Bu düzeni değiştirmezseniz darbeler, terör ve savaşlar bitmeyecek. Benim dedem Birinci Dünya Savaşında askerdi. Orada 22 milyon insan hayatını kaybetti. Babam İkinci Dünya Savaşında askerdi. 28 milyon insan daha öldü; bu düzeni kurmak için. Ben adı konulmadık bir dünya savaşı olan soğuk savaşta üniversitede öğrenciydim. Milyonlarca insan daha öldü. Son bir yüzyılda 50 milyon insan öldürdüler, sırf bu düzeni kurmak için. Şimdi Kasımpaşalı Tayyip geldi diye de bırakıp gidecek değiller. Türkiye'ye sahip olmazlarsa bir gelecekleri olmayacak. Onlar için sonun başlangıcı olur. O zaman bu darbeyi Fetullah Gülen'in kaprislerinin ve komplekslerinin esiri olarak görmemek lazım. Bu başka bir hesaplaşma. Türkiye üzerinden ilk etapta 22 ülkenin sınır, rejim ve iktidarları değiştirilecekti' şeklinde konuştu.
'Bu okullarda İsrail, Vatikan, Amerika ve İngiliz ajanları çalışıyor'
'Fetullah Gülen denen İsrail, Amerika, İngiltere ve Vatikan'ın ortak projesi olan bu adam, toplumun dinini ve sosyal davranış modellerini değiştirecekti. Fetullah Gülen'in maksadı paralel bir din kurmaktı' diyen Abdurrahman Dilipak, 'Bu yapı örgütlendiği 150 ülkede de bu misyonu taşıyor. Amerikan kolejleri aslında Harput'ta ve Tarsus'ta niye açıldıysa, bu okullar da onun için açıldı. Bu okullarda İsrail, Vatikan, Amerika ve İngiliz ajanları çalışıyor. Bu okullarda eğitim şemsiyesi altında bu ülkelerin ajanları var. Almanya'yı saymıyorum. Çünkü o, Amerika, İngiliz ve Fransız işgali altında. Merkel dediğiniz sadece bir komiser. O, elektrik, su, kanalizasyon işleriyle uğraşıyor. Bu üst çatının Tayyip Erdoğan'dan beklediği de BOP projesi kapsamında bölgenin siyasi ve askeri liderliğini yapmasıydı. Bu darbe Tayyip Erdoğan görevini yapmadığı ve hatta kendisine yüklenen bu misyonu dağıttığı için cezalandırılmak için yapıldı ve Fetullah Gülen doğrudan yönetime el koymak istedi' dedi.

Dilipak: "FETÖ’nün maksadı paralel din kurmaktı"EN ÇOK OKUNANLAR

İşte AK Parti Samsun'dan aday adayları

1 İşte AK Parti Samsun'dan aday adayları

Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

2 Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

3 Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

4 Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

5 Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

Samsunspor'a ağır fatura

6 Samsunspor'a ağır fatura

Samsunspor daha avantajlı

7 Samsunspor daha avantajlı

Samsun'da vekillik yolunda istifa rüzgarı

8 Samsun'da vekillik yolunda istifa rüzgarı

Samsun'da siyasi hareketlilik! İşte istifa etmesi beklenen isimler

9 Samsun'da siyasi hareketlilik! İşte istifa etmesi beklenen isimler

Samsun'da inşaatta çalışan işçileri elektrik çarptı: 2 yaralı

10 Samsun'da inşaatta çalışan işçileri elektrik çarptı: 2 yaralı


SIRADAKİ HABER