Haberlerİstanbul Haberleri'Üç Kız Kardeş' isimli oyunun galası Beşiktaş'ta yapıldı

'Üç Kız Kardeş' isimli oyunun galası Beşiktaş'ta yapıldı - İstanbul Haberleri

Beşiktaş Belediyesi, tiyatronun dev yazarı Anton Çehov'un efsane 'Üç Kız Kardeş' isimli tiyatro oyununun galasına ev sahipliği yaptı. Çok sayıda sanatseverin katıldığı gala gecesinde Selin İşcan, Özge Özder ve Tuba Karabey'in sahne performansı izleyicilerin büyük beğenisini topladı.

'Üç Kız Kardeş' isimli oyunun galası Beşiktaş'ta yapıldı

Beşiktaş Belediyesi, Anton Çehov'un 'Üç Kız Kardeş' isimli tiyatro oyununun galasına ev sahipliği yaptı. Başrollerini Özge Özder ve Selin İşcan'ın yanı sıra genç kuşağın dikkat çeken isimlerinden Tuba Karabey'in paylaştığı 'Üç Kız Kardeş' adlı oyunun görücüye çıktığı gala gecesinde oyuncuların performansı izleyicilerden tam not aldı.
'Ben de yaptığım her şeyi böyle tutkuyla yapıyorum'
Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar da geceye katılarak oyunu izledi. Beşiktaş'ta sanat alanında önemli adımlar atıldığını belirten Hazinedar, 'Hacı Bektaşi Veli'nin bir sözü var, benim de hayatımda çok önemli bir yeri vardır. Der ki, 'Her ne ararsan ara, kendinde ara' aslında oyun biraz da bu mesajı veriyor. Bir taraftan bugüne dair evrensel bir mesaj da veriyor. İnsan oldukça galiba mülteciler oluyor, maalesef. Bugün bu kısacık oyun bize çok fazla mesaj verdi. Bir taraftan da sevgili Selin'e, Özge'ye ve Pınar'a çok teşekkür ediyorum ama Selin hem oyuncu hem de genel yönetmen. Hem idareci hem de oyuncu olarak o kadar heyecanla gelmişti ki bana 2 sene önce. Ben o heyecanından, tutkusundan çok etkilendim. Ben de çünkü hayatımda siyaseti, yaptığım her şeyi böyle tutkuyla yapıyorum. Ama bunun bir bedeli var. Üzüleceksin, üzüleceğiz, bedeller ödeyeceğiz. O bizi bir yere taşıyacak. Ben Türkiye'ye oyunun ve oyunculuğunun ve arkadaşların, ekibinin çok güzel yerlere taşıdığına inanıyorum' diye konuştu.
'Türkiye'de tiyatro yapmak çok zor'
Selin İşcan ise Türkiye'de tiyatro yapmanın çok zor olduğunu belirterek, 'Türkiye'de tiyatro yapmak çok çok zor. Kapılarını çaldığım ilk günden itibaren maddi ve manevi yanımızda olan, katkılarını sunan, destek veren, her şeyi takip eden, bizimle beraber heyecanlanan, bizimle beraber sanki sahneye çıkan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'a özellikle çok teşekkür etmek istiyorum' dedi.

’Üç Kız Kardeş’ isimli oyunun galası Beşiktaş’ta yapıldı

SIRADAKİ HABER
}