Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Amasya haber: Anaokulu değil 'babaokulu'

Amasya haber: Amasya'nın Gümüşhacıköy ilçesindeki bir anaokulunda erkek öğretmen sayısı kadın öğretmenleri geçince okul adeta 'babaokulu'na dönüştü.

Anaokulu değil 'babaokulu'
Amasya haber:
Bu yıl 50'si erkek, 57'si kız olmak üzere toplam 107 öğrencisi olan Gümüşhacıköy Merkez Anaokulu'nda 4,5 yıldır müdür olarak görev yapan evli ve 2 çocuk babası okul öncesi öğretmenliği mezunu Emrah Ağgez, 'Müdür yardımcımız erkek. Bizimle birlikte iki şube öğretmenimiz ve rehber öğretmenimiz de erkek. 4 şubemizin öğretmeni ise bayan. Tabii okulumuz anaokulu ama öğretmen açısından erkek öğretmenler çoğunluğa geçti' dedi.
Öğrencilerden ikisinin doğum günü pastalarını elleriyle yediren öğretmen Ertuğrul Saraç, 7 yıldır görev yaptığı anaokuluna ilk geldiğinde öğrenci velilerinden 'erkek öğretmen de var mıymış, bu işleri erkek öğretmen de yapabilir miymiş' şeklinde tepkiler aldığını anlatarak, 'Ama tanıdıklarında, eğitim-öğretimimize baktıklarında erkek öğretmenlerin de başarılı olabileceği, hatta kendilerine has, özgün bir eğitim modeli izleyebileceklerini gördüler' diye konuştu.
Durumdan memnun olan velilerden Sati Çalışkan, oğlunun ardından kızını da Ertuğrul Saraç'ın sınıfına kaydettirdiğini belirterek, 'Öğretmenimizden çok memnunuz. Mükemmel yani' dedi.
Okulda görev yapan öğretmen Seycan Ceylan, farklı bakış açıları olan erkek meslektaşlarının çok başarılı olduğunu, ayrıca sürekli fikir alışverişinde bulunduklarını söyledi.
Birlikte resim yaptığı öğrencileriyle serbest zamanda oyun da oynayan öğretmen Ali Doğan, 'İki çocuğum var. Her yıl 20-25 öğrencim var. Onlar da benim çocuklarım gibi' şeklinde konuştu.
Öğrenciler ise çok sevdiklerini belirttikleri öğretmenlerine teşekkür ettiler.

Anaokulu değil ‘babaokulu’EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunda sağlık çalışanına son görev

1 Samsun Haber: Samsun'da sağlık çalışanına son görev

Samsunspor Samsunsporlu futbolculardan eşek şakası

2 Samsunspor: Samsunsporlu futbolculardan eşek şakası

Perşembenin gelişi

3 Perşembenin gelişi...

Necdet Uzun ile gündemin ötesi

4 Necdet Uzun ile gündemin ötesi

Samsunspor Statta son durum

5 Samsunspor: Statta son durum

Samsunspor Bitsin artık bu çile

6 Samsunspor: Bitsin artık bu çile

Samsunspor Berkay Polata 3 maç ceza

7 Samsunspor: Berkay Polat'a 3 maç ceza

Samsunspor 4 eksik var

8 Samsunspor: 4 eksik var

SPOR KENTİ SAMSUN

9 SPOR KENTİ SAMSUN

SamsunsporSamsunspor Teknik Direktörü Özköylü Rehavete kapıldık

10 Samsunspor:Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü: 'Rehavete kapıldık'


SIRADAKİ HABER