Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun'da o taslağa tepki dinmiyor: Özgecan'ı ve diğer çocukları unutmadık

SAMİKAD olarak Kasım ayı toplantısında çocuklara yönelik taciz ve tecavüz olaylarıyla ilgili değerlendirme yaptıklarını söyleyen SAMİKAD Başkanı Münevver Uğurlu, 'Özgecan'ı ve diğer birçok kadın ve çocuğu unutmadık' dedi

Samsun'da o taslağa tepki dinmiyor: Özgecan'ı ve diğer çocukları unutmadık

Samsun İş Kadınları Derneği (SAMİKAD) Kasım ayı toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantı hakkında bilgi veren SAMİKAD Başkanı Münevver Uğurlu, toplantıda çocuklara yönelik taciz ve tecavüz olaylarına dikkat çektiklerini söyledi.

SAMİKAD olarak önümüzdeki günlerde çocuk taciz ve tecavüzlerine yönelik çalışmalar yapacaklarını ifade eden Başkan Uğurlu, bu çalışmayı da yurt geneline yaymayı hedeflediklerini belirtti.

TOPLUM EĞİTİMİ ÖNEM KAZANDI
SAMİKAD’ın gençlerin ve kadınların ekonomiye katılımı ile gelişmişliğin sürdürülebilmesi için gönüllü çalıştığını ifade eden SAMİKAD Başkanı Münevver Uğurlu, kadının iş gücüne katılımındaki başlıca sorunlarından birinin de çocuk bakımı olduğunu belirtti.

Uğurlu, “Milli Eğitimle, velilerimizle, uzmanlarımızla birlikte çocuk, anne-baba, toplum eğitimi önem kazanmaktadır. SAMİKAD olarak kadını iş hayatına ekonomiye katkı sağlamasını istediğimizde çocukların da huzurlu ortamlarda uzmanlar tarafından eğitim almasını temenni ediyoruz. Biz uzmanlarımızla, milli eğitimimizle ana sınıflarında ve ilköğretimde üye uzmanlarımızla birlikte çalışmalarımıza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE’NİN SORUNU
Cinsel taciz ve tecavüz olaylarının artığına dikkat çeken Başkan Uğurlu, çocuk istismarı ve ihmalinin Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri olduğunu ifade etti. Uğurlu, “Gün geçmiyor ki bir taciz, tecavüz haberi duymayalım. Bebek ve çocukların da taciz ve tecavüz mağduru olması durumun önemini daha da çok ortaya koymakta. En son Irmak bebeğin başına gelenler hepimizi derinden etkiledi. Sivil toplum örgütleri olarak bu konuda bir şeyler yapmanın gereğini duymaktayız. Özgecan’ı ve diğer birçok kadın ve çocuğu da unutmadık” dedi.

HEDEF, YURT GENELİNE YAYMAK
SAMİKAD olarak önümüzdeki dönemde çocuk taciz ve tecavüzlerine yönelik çalışmalar yapmayı planladıklarını belirten Uğurlu, bu amaçla hem okullarda hem de özellikle sosyoekonomik düzeyi düşük bölgelerde ebeveyn ve çocukları bilgilendireceklerini söyledi. Uğurlu, “Yine cinsel istismarı önleme çalışmaları içinde çeşitli meslek mensuplarına da bilgilendirmelerde bulunulacaktır. Hedefimiz bu çalışmaları yurt geneline yaymak” diye konuştu.

Zeynep Irmak ÖCALEN ÇOK OKUNANLAR

Taşeron Taşerona müjde tepkisi

1 Taşeron: 'Taşerona müjde' tepkisi

Samsun Haber Samsunda sıcak gece

2 Samsun Haber: Samsun'da sıcak gece!

Samsun Haber Samsunda pompalı dehşeti 1 ölü, 1 yaralı

3 Samsun Haber: Samsun'da pompalı dehşeti: 1 ölü, 1 yaralı

Samsun Haber Samsunda coşkulu 23 Nisan kutlaması

4 Samsun Haber: Samsun'da coşkulu 23 Nisan kutlaması

Samsunspor Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü Allaha havale ediyorum

5 Samsunspor: Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü: 'Allah'a havale ediyorum'

Samsunspor Samsunsporda üst üste sakatlıklar

6 Samsunspor: Samsunspor'da üst üste sakatlıklar

Samsunda bugün hava nasıl olacak

7 Samsun'da bugün hava nasıl olacak?

Çocuklara kıymayın efendiler

8 Çocuklara kıymayın efendiler!..

Samsunspor Bir garip sevk

9 Samsunspor: Bir garip sevk

Samsun Haber Samsunda Gürcistan uyruklu yolcu otobüste öldü

10 Samsun Haber: Samsun'da Gürcistan uyruklu yolcu otobüste öldü


SIRADAKİ HABER