Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun'da korsan sorunu devam ediyor

Samsun Servis Aracı İşletmeleri Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Binay, korsan sorununun devam ettiğini belirterek, 'Servis şoförleri kontak kapatacak duruma geldi' dedi

Samsun'da korsan sorunu devam ediyor

Samsun’da korsan sorununun büyüyerek devam ettiğini belirten Samsun Servis Aracı İşletmeleri Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Binay, bu sorun hakkında sürekli açıklamalar yaptıklarını ancak herhangi olumlu bir gelişmesinin yaşanmadığını söyledi.

Korsan sorunu nedeniyle servis şoförlerinin zor durumda olduğunu kaydeden Binay, yetkilileri bir kez daha göreve çağırdı. Korsan sorununun halen çözülemediğini ve büyüyerek devam ettiğini ifade eden Başkan Binay, “Biz korsanı şikayet ettikçe C plakalı esnaf yanıyor. Görevli arkadaşların yanından korsan araç geçiyor ancak onlar C plakalı araçlara ceza kesiyor” dedi.

SERVİS ŞOFÖRLERİNE CEZA KESİLİYOR
Samsun Servis Aracı İşletmeleri Esnaf Odası’na kayıtlı bin 200 üyenin 550 tanesinin zor durumda olduğunu söyleyen Binay, “550 şoför ceza puanından dolayı ehliyetini vermek üzere. Şoförlerin sermayesi ehliyetleridir. Ehliyetleri olmadan evlerine ekmek götüremezler, bu insanların ehliyetlerine bu kadar ceza neden kesiliyor? Suçları varsa tabi ki kesilsin ama korsanla da mücadele edilmelidir. Biz bu sıkıntıyı gündeme getirdikçe korsanların yerine servis şoförlerine ceza kesiliyor” şeklinde konuştu.

BUNLARIN TEMİZLENMESİNİ İSTİYORUZ
Amaçlarının sorun yaratmak değil aksine çözüm bulmak olduğunu belirten Başkan Binay, “Servis şoförleri artık kontak kapatacak duruma geldi. Şu an 400-420 tane korsan plaka var, saatleri ve güzergahları elimizde, biz bunların temizlenmesini istiyoruz” dedi. Bu sene korsan için göstermelik olarak 1-2 defa denetleme yapıldığını iddia eden Binay, bu denetlemelerin de zayıf olduğunu söyledi.

DENETLEME TABİ Kİ YAPILSIN AMA…
Başkan Binay, “Her gün servis şoförleri için içtima başlar. Biz bundan şikayetçi değiliz, denetleme tabi ki yapılsın ama korsanla ilgili de denetlemeler yapılsın. Biz çok çaresiz durumdayız ve yetkililerden çare bekliyoruz. İlimizdeki bu konunun yetkililerini göreve bekliyoruz. Elimizde 420 tane plaka var, biz korsan için çözüm istiyoruz” diye konuştu.

Zeynep Irmak ÖCALEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü Bir anda ağzımdan çıktı

1 Samsunspor: Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü: 'Bir anda ağzımdan çıktı'

Yılmaz, niye öfkelendi

2 Yılmaz, niye öfkelendi?..

Samsunsporda sarı alarm

3 Samsunspor'da sarı alarm!

Samsunspor Samsunspor Başkanvekili Araboğlu  Tek derdimiz Samsunspor

4 Samsunspor: Samsunspor Başkanvekili Araboğlu 'Tek derdimiz Samsunspor'

Samsunspor Kader haftaları

5 Samsunspor: Kader haftaları

Samsun Haber Savaşın çocukları annesiz kaldı

6 Samsun Haber: Savaşın çocukları annesiz kaldı

Samsun Haber Samsunda içki çaldığı markete ikinci kez gidince yakalandı

7 Samsun Haber: Samsun'da içki çaldığı markete ikinci kez gidince yakalandı

Samsun Haber Acılarla dolu bir sezon

8 Samsun Haber: Acılarla dolu bir sezon

Samsun Haber Fikri Yalman açıkladı O fotoğrafı Yılmazer istedi

9 Samsun Haber: Fikri Yalman açıkladı: O fotoğrafı Yılmazer istedi

Samsun Haber Samsunda madde bağımlılarına manevi destek

10 Samsun Haber: Samsun'da madde bağımlılarına manevi destek


SIRADAKİ HABER