HaberlerTrabzon HaberleriTrabzon'dan Suriyeli mülteciler için yardım TIR'ları yola çıktı

Trabzon'dan Suriyeli mülteciler için yardım TIR'ları yola çıktı - Trabzon Haberleri

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Trabzon İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Trabzon Şubesi tarafından düzenlenen kampanya ile Suriyeli mülteciler için toplanan 4 TIR dolusu yardım malzemesi ve 220 bin TL nakit para düzenlenen törenle Kilis'e gönderildi.

Trabzon'dan Suriyeli mülteciler için yardım TIR'ları yola çıktı

Sahil alanında düzenlenen törende Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon İl Müftüsü Keramettin Demir, ilçe müftüleri, Diyanet Vakfı yetkilileri ve yardımsever hazır bulundu.
Törende katılımcılara seslenen Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kendisine sığınan tüm misafirlerinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek güç ve kuvvette olduğunu söyledi. Yavuz 'Bugün yine Türk milletinin yardımseverliğinin, ihtiyaç sahibine yardımda sınır tanımadığının bir güzel örneğini hep birlikte yaşıyoruz. Suriye'deki savaş nedeniyle ülkemiz gelen Suriyeli kardeşlerimizin dünyaya örnek olacak şekilde her türlü ihtiyaçlarını karşılamak alanında devletimizin göstermiş olduğu duruş dünya tarihinde destansı bir pozisyon arz ediyor. Devletimiz, ülkemize sığınan bütün misafirlerimizin her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak ortamı oluşturacak güç ve kuvvete sahiptir. Ancak bizim ruhumuzda dayanışma var. Her bir müslüman evladı, ihtiyacı olan din kardeşine yardım etmekle ilgili hassasiyetimizi tarih boyunca olduğu gibi günümüzde de yaşatıyoruz' dedi.
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu da törende yaptığı konuşmada, kampanyaya destek veren hayırseverlere özel olarak teşekkür etti. Başkan Gümrükçüoğlu, 'Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, 3 milyon Suriyeli mültecinin bir ülkede nasıl misafir edilebildiğinin en güzel örneğini dünyaya göstermeye başladığı günden beri aziz milletimiz Müslüman dünyasından olan zulüm altındaki kardeşlerimizi misafir ettiği gibi dünyanın neredesinde zulüm altında olan varsa onlara da yetişmeye çalışmıştır. Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan ve devlet büyüklerimiz kimsesizlerin kimsesi olmayı her zaman insanlığın hizmetine sundu, sunmaya da devam etmektedir' şeklinde konuştu.
Trabzon İl Müftüsü Keramettin Demir de konuşmasında yardımlaşmanın dinimizdeki yeri ve önemine dikkat çekti.
Gerçekleştirilen konuşmaların ardından yardım malzemelerini taşıyan TIR'lar Kilis'e uğurlandı.

Trabzon’dan Suriyeli mülteciler için yardım TIR’ları yola çıktı

SIRADAKİ HABER
}