İstanbul haber: Ordulu bürokratlar Esenler'de buluştu

İstanbul haber: Ordulu bürokratlar, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu'nun da katıldığı 1'inci Ordulu Bürokratlar Buluşması'nda bir araya geldi.

Ordulu bürokratlar Esenler'de buluştu

Ordulu bürokratlar, 1'inci Ordulu Bürokratlar Buluşması kapsamında Esenler Belediyesi Kültür Merkezi'nde buluştu. Programa, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AK Parti Grup Başkan Vekili Temel Başalan, İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Ordulu Dernekler Platformu Başkanı Gülcan Özkaya da katıldı. Program, Özkaya ve Başalan ve Taran katıldı
'Esenler de, Ordu da mini bir Türkiye'
Gecede konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, böyle platformların büyük şehirlerdeki hemşehrilerin tanışıp kaynaşması açısından önemli olduğunu belirterek, 'Ordu ne kadar Karadenizse, o kadar da Güneydoğu'dur. Ordu, ülkemizin birliğini en güzel yansıtan illerimizden biri. Esenler de, mini bir Türkiye gibidir. Türkiye'nin yeni heyecanlara ihtiyaç var. Bu tür organizasyonlar, içe kapanmanın önüne geçen, heyecan veren organizasyonlar. Belediye olarak her zaman ev sahipliği yapmaya varız' diye konuştu.
'Güçlü Türkiye denilen yolun dört temel direği var'
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 15 Temmuz şehitleri ile beraber aynı cennete gitmeyi hak edecek çalışmalar yapmak gerektiğini söyleyerek, 'Bu sorumlulukların hepsi sadece bürokratik bir sorumluluk değil, milletin tamamına karşı bir vefa borcu içerisinde yerine getirilmesi gereken sorumluluklar' dedi.
Güçlü Türkiye denilen yolun dört temel direği olduğunu belirten Kurtulmuş, şunları söyledi:
'Birincisi, devlet-millet kaynaşması. Uzun yıllar verilen siyasi mücadeleyle, devlet-millet ile içli dışlı olmaya başladı. 15 Temmuz bunun en güzel örneklerinden birisidir. İkincisi, Türkiye'nin kendi kökleriyle ve tarihiyle barışmasıdır. Türkiye, tarihi ve kökleriyle barışırsa, zaten devlet ve millet arasındaki fark ortadan kalkar. Üçüncüsü, Türkiye'nin siyasi ve ekonomik istikrarıdır. Siyasi ve ekonomik istikrar sahibi olmayan, güçlü olmayan Türkiye'nin ne kendisine ne de çevresindeki ülkelere faydası vardır. Dördüncüsü, gönül coğrafyamızdaki insanlarla aramızda zaten var olan bu iletişimin kuvvetlenerek devam etmesi ihtimali, birilerinin rüyalarını kaçırıyor, birilerinde korku krizlerine vesile oluyor. Karşı karşıya kaldığımız büyük resim budur. Türkiye'nin güçlü ve büyük bir ülke olmasını istemiyorlar. Biz de tam tersini yapacağız. Bunun yolu, birlik ve dirlik içerisinde, bir takım ruhu içinde hareket etmektir.'
Gecenin sonunda Ordulu bürokratlar, protokol üyelerine sorularını sordu ve fikir alışverişinde bulundu. Program, günün anısına çekilen toplu fotoğrafın ardından sona erdi.

Ordulu bürokratlar Esenler’de buluştuEN ÇOK OKUNANLAR

Kavşakta iki araç birbirine girdi: 5 kişi yaralandı

1 Kavşakta iki araç birbirine girdi: 5 kişi yaralandı

Direksiyon başında kalp krizi geçirdi

2 Direksiyon başında kalp krizi geçirdi

Eski belediye başkanı ve eşi trafik kazasında hayatını kaybetti

3 Eski belediye başkanı ve eşi trafik kazasında hayatını kaybetti

Hafta sonu tatili trafiği felç etti

4 Hafta sonu tatili trafiği felç etti

Erbaa'da kaza 2 ölü 4 yaralı

5 Erbaa'da kaza 2 ölü 4 yaralı

Gazişehir Gaziantep - Gaziantepspor maç sonu açıklamaları

6 Gazişehir Gaziantep - Gaziantepspor maç sonu açıklamaları

Malatya'da orman yangını

7 Malatya'da orman yangını

Eskişehir'de ölümlü trafik kazası

8 Eskişehir'de ölümlü trafik kazası


SIRADAKİ HABER