Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Amasya haber: OKA ve YHKB toplantıları Amasya'da yapıldı

Amasya haber: Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Yönetim Kurulu toplantısı ile Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği (YHKB) encümen toplantısı Amasya'da yapıldı.

OKA ve YHKB toplantıları Amasya'da yapıldı
Amasya haber:
Amasya Valisi Salih Işık'ın ev sahipliğini yaptığı toplantılara OKA Dönem Başkanı Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, Tokat Valisi Cevdet Can, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çittır, Çorum İl Genel Meclisi Başkanı H. İbrahim Kaya, Tokat İl Genel Meclisi Başkanı Adem Dizer, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen ile diğer yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Toplantıda açılış konuşmasını yapan OKA Dönem Başkanı Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, 'Bölgemizin sosyoekonomik ve kültürel gelişmesine katkıda bulunmak, değişen ulusal ve uluslararası rekabet koşullarına bölgemizin daha iyi uyum sağlama yeteneğinin geliştirilmesine katkı sağlamak için kalkınma ajansımız ve ilgili kurumlarımız tarafından çeşitli faaliyetler ve projeler yürütülmektedir. Kalkınma ajansımız tarafından doğrudan yürütülen projelerle veya ajansın mali destekleriyle uygulanan vasıtası ile KOBİ'lere destekler verilmektedir. Aynı şekilde, belediyelerin ve İl Özel İdarelerinin diğer kamu kurum ve kuruluşlarının çeşitli projelerine ajans tarafından mali ve teknik destekler sunulmaktadır' dedi.
Ajansın bölgenin ve yönetim kurulunun gündeminde bulunan çeşitli konulara ilişkin değerlendirmeler yaptığına değinen Kılıç, 'Uygulanmakta olan mali destek programları ile doğrudan faaliyet desteği, teknik destek programı ve devam eden güdümlü projelerimizin uygulama süreçleri gözden geçirilecektir. Ayrıca, dört ilimizde bulunan yatırım destek ofislerimizin teşvik ve destek uygulamaları ile yatırım, tanıtım ve teşvikler konusunda yürüttükleri çalışmalar da gözden geçirilecektir' diye konuştu.
OKA Yönetim Kurulu toplantısının ardından ise Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği Encümen toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda ilk olarak Birlik Müdürü Yasemin Çoban, birliğin çalışmaları hakkında sunum gerçekleştirdi.
Sunumda, özellikle ulusal ve uluslararası fon kaynakları ve mali destek programları kapsamında gerçekleştirilmesi planlanan Tarım ve Hayvancılıkta Kullanılan Zirai ve Veteriner İlaç Atık Ambalajlarının Toplanması ve Bertarafı, TR83 Bölgesindeki Pazar Değeri Olan Yerel Bitki Tür ve Çeşitlerinin Belirlenmesi, Yeşilırmak'a Deşarj Edilen Evsel Atık Suların Yapay Sulak Alanlarında Arıtılarak Hibrid Kavak Yetiştirilmesi ve Yeşilırmak'ın Kirliliğin Azaltılması, Yeşilırmak Entegre Su Kaynakları Yönetimi Planı Güncellenmesi adlı bölgesel projelerin hazırlanması çerçevesinde, Kelkit Havzası Kalkınma Birliği, Samsun Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü, Tokat Orta Karadeniz Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarla yapılan ortak çalışmalar yer aldı. Toplantıda, ayrıca söz konusu projelerinin yürütme aşamasındaki yol haritaları çizildi, kritik uygulama noktalarına vurgu yapılırken projelerin uygulanması sonucu bölgenin kalkınmasına katkı sağlayacak kazanımlar değerlendirildi.

OKA ve YHKB toplantıları Amasya’da yapıldıEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Karadenizin en büyük külliyesi Samsunda yükseliyor

1 Samsun Haber: Karadeniz'in en büyük külliyesi Samsun'da yükseliyor

Samsun Haber Samsunda FETÖnün emniyet mahrem imamlarına operasyon

2 Samsun Haber: Samsun'da FETÖ'nün emniyet mahrem imamlarına operasyon

Samsun Haber Samsundaki feci kazada ölen öğrenci toprağa verildi

3 Samsun Haber: Samsun'daki feci kazada ölen öğrenci toprağa verildi

Samsun Haber Oğlunu ziyaretten dönerken kazada hayatını kaybetti

4 Samsun Haber: Oğlunu ziyaretten dönerken kazada hayatını kaybetti

Samsun Haber Samsunda tabancayla havaya ateş açınca gözaltına alındı

5 Samsun Haber: Samsun'da tabancayla havaya ateş açınca gözaltına alındı

Samsunspor Samsunspor Teknik Direktörü Osman Özköylü 6 puan ligde tutar

6 Samsunspor: Samsunspor Teknik Direktörü Osman Özköylü: '6 puan ligde tutar'

Samsunspor Samsunspor ile Ümraniyespor ikinci kez karşılaşacaklar

7 Samsunspor: Samsunspor ile Ümraniyespor ikinci kez karşılaşacaklar

Samsun Haber Samsunda ByLocktan 3 eski polis adliyeye sevk edildi

8 Samsun Haber: Samsun'da 'ByLock'tan 3 eski polis adliyeye sevk edildi

Onları dinleyince

9 Onları dinleyince...

Samsun Haber Samsun Anadolunun yeni kapısı olacak

10 Samsun Haber: Samsun Anadolu'nun yeni kapısı olacak


SIRADAKİ HABER