Samsun haber gazetesi

Kars haber: Vali Rahmi Doğan: 'Kars'ta terör olmadığının garantisi benim, her yerde geziyoru

Kars haber: Kars'ın Cazibe Merkezi olmasının ardından kentte yapılacak yatırımlar hız kazanırken, Vali Rahmi Doğan'da düzenlediği toplantılarla Kars'a yatırım yapacak işadamlarıyla bir araya geliyor.

Vali Rahmi Doğan: 'Kars'ta terör olmadığının garantisi benim, her yerde geziyoru
Kars haber:
Kars'ta iş alan ve adıkları işleri eline yüzüne bulaştıran müteahhitlerin gerekçe olarak 'terörü' göstermesine tepki gösteren Vali Doğan, Kars'ta terör olmadığını ve kendisinin elini kolunu sallayarak gezdiğini söyledi.
Organize Sanayi Bölgesi'nde yatırımcı işadamlarına 4 bin 400 metrekareden başlayan ve 8 bin metre kareye kadar parsellerin olduğunu ifade eden Vali Doğan, 'Bu yeni bir uygulama. Bugüne kadar Ankara'da dosya üzerinden karar veriliyordu, ama talebin fazla olmuş olması, müteşebbis heyet hep beraber geçen günkü toplantıda karar verdik. Yatırımcı ile biz bizzat yüz yüze görüşelim istedik. Bize anlatsın, sonra kararlarını verelim istedik. Doğru yatırımcıyı bulmaya çalışıyoruz. Yani burada işin esası; doğru yatırımcı, gerçek yatırımcı, yatırım yapmak isteyen adamı bulmaya çalışıyoruz. 'Kredi alayım, arka taraftan başka bir yerimiz olsun sonra bakarız, Türkiye'de farklı gelişmeler oluyor' mantığında olanla işimiz yok' dedi.
Doğan, 'Derler ya; 'Devletten alacağın varsa ilk günden al vermekten vazgeçebilir, vereceğin varsa son gün almaktan vazgeçer' öyle bir şey yok bizde. Adam gelecek projesini anlatacak bize bakacağız, dinleyeceğiz ve kararımızı vereceğiz. Yatırım yapmak isteyene yer çok. Allaha şükür her tarafta yerimiz var. Yeter ki yatırım gelsin, yapacağız' diye konuştu.
'Yeni yatırımcılara buraları vereceğiz'
Bu yerlerin daha önce tahsislerinin yapıldığını ancak yatırımlar yapılmadığı için tahsislerini iptal ettiklerini belirten Vali Rahmi Doğan, 'Madem yatırım yapmadınız sizden buraları alıyoruz dedik' ve aldık. Şimdi yeni yatırımcıya bunları vereceğiz' şeklinde konuştu.
'Kars'ta terör yok! Garantisi benim'
Öte yandan bir gazetecinin Kars Şehir Stadyumunu üstlenen firmayı örnek göstererek, 'Yatırım yapmak isteyen işadamları veya müteahhitler stadyumu yapan firma gibi terörü bahane etmeyeceğinin garantisini verecek miyiz?' sorusu üzerine Vali Rahmi Doğan, 'İlimizde terör olmadığının garantisi benim, her yerde geziyorum. İşte gördüğünüz gibi, Kars'ta terör olsa bu adamlar gezer mi? Bizde öyle terör-merör yok kardeşim, ne terörü. Öyle terör-merör yoktur bizim memleketimizde. Her tarafı iyidir, sıkıntı yok' diyerek tepki gösterdi.
Öte yandan toplantıya katılan Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürü Filiz Çalış ise aynı soruya, 'Terörü bahane edenler oldu, ek süre isteyenler oldu ama biz iptal ettik' diye cevap verdi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda dev huzur operasyonu

1 Samsun'da dev huzur operasyonu

Ozan Arif Beni Türk hekimlerine emanet edin

2 Ozan Arif: 'Beni Türk hekimlerine emanet edin'

Fırtınada hasar gören pansiyondaki 38 öğrenci tahliye edildi

3 Fırtınada hasar gören pansiyondaki 38 öğrenci tahliye edildi

Yurtta hava durumu

4 Yurtta hava durumu

Cumhurbaşkanı Erdoğandan Dünya Engelliler Günü mesajı

5 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dünya Engelliler Günü mesajı

FETÖcü yurt müdürlerinin 10 yıl hapsi isteniyor

6 FETÖ'cü yurt müdürlerinin 10 yıl hapsi isteniyor

Görme engelli santral görevlisi yaklaşık 2 bin numarayı ezbere biliyor

7 Görme engelli santral görevlisi yaklaşık 2 bin numarayı ezbere biliyor

TSK Tunceli Aliboğazında 8 terörist ölü olarak ele geçirildi

8 TSK: 'Tunceli Aliboğazı'nda 8 terörist ölü olarak ele geçirildi'

Recep Tayyip Erdoğan Özel Ödülü sahibini arıyor

9 'Recep Tayyip Erdoğan Özel Ödülü' sahibini arıyor

Alaçamdan ziyaret

10 Alaçam'dan ziyaret


SIRADAKİ HABER