Manisa haber: Manisa'da uyuşturucuyla mücadele masaya yatırıldı

Manisa haber: Manisa İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu yılsonu değerlendirme toplantısı Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında yapıldı.

Manisa'da uyuşturucuyla mücadele masaya yatırıldı

Şehzadeler Kaymakamlığı toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Albay Şefik Güvenç, Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celaleddin Şimşek, Vali Yardımcısı Ali Osman İşşen, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Özcan Kaplan, İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, Manisa Halk Sağlığı Müdürü Dr. Engin Yıldırım ve ilgili kurum müdürleri katıldı.
Toplantının açış konuşmasını yapan Vali Güvençer, '2016 yılı faaliyetlerimizin genel bir özetlemesini yapacağımız, 2017'ye ilişkin de belki atacağımız yeni adımların ilk planlamalarını yapacağımız Manisa İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu toplantısını açıyorum. Toplumun bütün katmanlarınca ve yönetim kademesince durum önemsendiği için bu komisyon teşekkül etmiş durumda ve düzenli olarak çalışıyor. Komisyon daha ziyade genel ülke kararlarını almak, takip etmek, sahada çalışan arkadaşlarımızı hem denetlemek hem motive etmek, yol göstermek üzere kurulmuş bir üst kurul. Asıl iş sahadakilere düşüyor. Ancak hepimiz çok yakından biliyoruz, üstte alınan kararlar sadece işbirliği için olsa dahi kamu kurumlarınca gösterilen çabalar bu sorunla başa çıkabilmek için yeterli değil. Bu tür kurullar belki daha ziyade farkındalığın artırılması, devletin, kamu erkinin konuya gösterdiği yakın ilgi, duyarlılık ve desteğin vurgulanması ve diğer bütün konularda olduğu gibi ortaklaşa yürütülecek faaliyetlerde kurumlar arası eşgüdümün temini maksatlı' dedi.
Vali Güvençer'in konuşmasının ardından toplantıda sırayla Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Psikiyatri Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Artuner Deveci, 'Madde Bağımlılığı', kurulun sekretaryasını yürüten İl Halk Sağlığı Müdürlüğü 2016 yılının ilk 6 ayında İlde yürütülen Uyuşturucu ile Mücadele Faaliyetleri konulu sunum yaptı. Ardından, İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü sunumlarını yaparken, Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi AMATEM Sorumlu Hekimi Uzm. Dr. Aslıhan Eslek de 'AMATEM Yatış Koşulları ve Tedavi Uygulamaları' hakkında slayt eşliğinde katılımcıları bilgilendirdi.
Sunumlar sonrasında katılımcıların görüş ve önerileri değerlendirildi. Kurul üyesi kurumlar arasında eşgüdümün artırılması, koruyucu ve önleyici çalışmalar kapsamında eğitimlere devam edilmesi, Manisa İli Uyuşturucu ile Mücadele Eylem Planı kapsamında kurumların üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi vurgulandı.
(SC-Y)

Manisa’da uyuşturucuyla mücadele masaya yatırıldıEN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil tıra arkadan çarptı: 2'si ağır 4 yaralı

1 Otomobil tıra arkadan çarptı: 2'si ağır 4 yaralı

Midyat'ta zehir taciri 2 kişi gözaltına alındı

2 Midyat'ta zehir taciri 2 kişi gözaltına alındı

Adana'da bir kişi karısı tarafından bıçaklandı

3 Adana'da bir kişi karısı tarafından bıçaklandı

Malatya'da silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı

4 Malatya'da silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı

Trabzonspor'un yeni transferi Novak İstanbul'da

5 Trabzonspor'un yeni transferi Novak İstanbul'da

(Özel haber) Tartıştığı babasını boğazını keserek öldürdü

6 (Özel haber) Tartıştığı babasını boğazını keserek öldürdü

Muğla'da deprem

7 Muğla'da deprem

Üzerinde eroin bulunan şahıs gözaltına alındı

8 Üzerinde eroin bulunan şahıs gözaltına alındı

Haliç Köprüsü'nde kaza: 2 yaralı

9 Haliç Köprüsü'nde kaza: 2 yaralı

Kavşakta iki otomobil çarpıştı: 7 yaralı

10 Kavşakta iki otomobil çarpıştı: 7 yaralı


SIRADAKİ HABER