Ordu haber: Ünye'de Orta Çarşı projesi sürüyor

Ordu haber: Ünye Belediyesi'nin tarihi dokuyu yeniden canlandırmak ve ilçenin turizm ve ticaret hayatına katkıda bulunması adına başlattığı projelerden biri olan '4 Arasta 1 Orta Çarşı' projesinin alt yapı çalışmalarının büyük bölümü tamamlandı.

Ünye'de Orta Çarşı projesi sürüyor

Ünye Belediyesi'nin tarihi dokuyu yeniden canlandırmak ve ilçenin turizm ve ticaret hayatına katkıda bulunması adına başlattığı projelerden biri olan 4 Arasta 1 Orta Çarşı projesi kapsamında yapılan çalışmalar geçen aylarda başlamıştı. 9 ay gibi kısa bir sürede bitirilmesi planlanan proje kapsamında çarşını öncelikle su, kanalizasyon, elektrik ve internet altyapısı tamamlandı. Hemen ardından ise çarşını üst yapı çalışmalarına başlanıldı. Üst yapı çalışmaları hızlı bir şekilde sürerken çalışmaların yüzde 70'lik bir kısmı planlanandan önce tamamlandı. Devam eden çalışmaları sıkı bir şekilde kontrol eden Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, sık sık alanı ziyaret ederek bilgi alıyor. Esnafın mağdur olmaması için ekiplerin aralıksız çalıştığını söyleyen Başkan Çamyar, zemin çalışmasının ardından bina giydirme çalışmalarını başlayacağını söyledi.
İncelemelerinin ardından bir açıklama yapan Belediye Başkanı Çamyar, 'Geçmişimize doğru bir yolculuk yaptığımızda tam da üzerinde bulunduğumuz Osmanlı döneminde Ünye'nin kalbi konumunda. Bu çarşımıza 4 arasta bağlanıyor. Orta Çarşı bizim kalbimiz, bir anlamda ticaret merkezimiz. Buranın projesini DOKA'dan geçirmiştik. Sayın Başbakan Yardımcımız Numan Kurtulmuş'a, Ordu Valimiz İrfan Balkanlıoğlu'na ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz'a teşekkür ediyoruz. Alt yapı çalışmaları hızlı bir şekilde tamamlandı. Şimdi ise üst yapı dediğimiz doğal zemin taşı döşeniyor. Hemen ardından bu alanda bulunan toplam 32 binanın dış cephe giydirme işlemleri başlayacak. Bu bağlamda Ünye komple 2018 ve 2019'a doğru değişen ve dönüşen bir ilçe oluyor. Ben emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum' diye konuştu.
(MAK-SLH-Y)

Ünye’de Orta Çarşı projesi sürüyorEN ÇOK OKUNANLAR

Önce çarptı, sonra darp etti

1 Önce çarptı, sonra darp etti

Kız isteme mevzusunda katliam yaptı: 5 ölü

2 Kız isteme mevzusunda katliam yaptı: 5 ölü

Palet deposunda yangın

3 Palet deposunda yangın

Irmağa düşen genç hastanelik oldu

4 Irmağa düşen genç hastanelik oldu

Konya'da fener alayı coşkusu

5 Konya'da fener alayı coşkusu

Kamyonun çarptığı motosiklet sürücüsü genç kız hayatını kaybetti

6 Kamyonun çarptığı motosiklet sürücüsü genç kız hayatını kaybetti

Sivas canisi Kahramanmaraş'ta yakalandı

7 Sivas canisi Kahramanmaraş'ta yakalandı

Minik hayranı, Başbakandan Cumhurbaşkanına selam gönderdi

8 Minik hayranı, Başbakandan Cumhurbaşkanına selam gönderdi

Sivas'ta pompalı tüfekle dehşet saçtı: 3 ölü

9 Sivas'ta pompalı tüfekle dehşet saçtı: 3 ölü

Üst geçit yerine bulvardan geçince hayatını kaybetti

10 Üst geçit yerine bulvardan geçince hayatını kaybetti


SIRADAKİ HABER