Ordu haber: Ünye'de Orta Çarşı projesi sürüyor

Ordu haber: Ünye Belediyesi'nin tarihi dokuyu yeniden canlandırmak ve ilçenin turizm ve ticaret hayatına katkıda bulunması adına başlattığı projelerden biri olan '4 Arasta 1 Orta Çarşı' projesinin alt yapı çalışmalarının büyük bölümü tamamlandı.

Ünye'de Orta Çarşı projesi sürüyor

Ünye Belediyesi'nin tarihi dokuyu yeniden canlandırmak ve ilçenin turizm ve ticaret hayatına katkıda bulunması adına başlattığı projelerden biri olan 4 Arasta 1 Orta Çarşı projesi kapsamında yapılan çalışmalar geçen aylarda başlamıştı. 9 ay gibi kısa bir sürede bitirilmesi planlanan proje kapsamında çarşını öncelikle su, kanalizasyon, elektrik ve internet altyapısı tamamlandı. Hemen ardından ise çarşını üst yapı çalışmalarına başlanıldı. Üst yapı çalışmaları hızlı bir şekilde sürerken çalışmaların yüzde 70'lik bir kısmı planlanandan önce tamamlandı. Devam eden çalışmaları sıkı bir şekilde kontrol eden Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, sık sık alanı ziyaret ederek bilgi alıyor. Esnafın mağdur olmaması için ekiplerin aralıksız çalıştığını söyleyen Başkan Çamyar, zemin çalışmasının ardından bina giydirme çalışmalarını başlayacağını söyledi.
İncelemelerinin ardından bir açıklama yapan Belediye Başkanı Çamyar, 'Geçmişimize doğru bir yolculuk yaptığımızda tam da üzerinde bulunduğumuz Osmanlı döneminde Ünye'nin kalbi konumunda. Bu çarşımıza 4 arasta bağlanıyor. Orta Çarşı bizim kalbimiz, bir anlamda ticaret merkezimiz. Buranın projesini DOKA'dan geçirmiştik. Sayın Başbakan Yardımcımız Numan Kurtulmuş'a, Ordu Valimiz İrfan Balkanlıoğlu'na ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz'a teşekkür ediyoruz. Alt yapı çalışmaları hızlı bir şekilde tamamlandı. Şimdi ise üst yapı dediğimiz doğal zemin taşı döşeniyor. Hemen ardından bu alanda bulunan toplam 32 binanın dış cephe giydirme işlemleri başlayacak. Bu bağlamda Ünye komple 2018 ve 2019'a doğru değişen ve dönüşen bir ilçe oluyor. Ben emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum' diye konuştu.
(MAK-SLH-Y)

Ünye’de Orta Çarşı projesi sürüyorEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da 50 günlük yağmur hasreti sona eriyor

1 Samsun'da 50 günlük yağmur hasreti sona eriyor

Efsane kaleciden Furkan'a destek

2 Efsane kaleciden Furkan'a destek

Samsun'a 4 yeni kaymakam atandı

3 Samsun'a 4 yeni kaymakam atandı

Samsun'da dev tesis açılıyor

4 Samsun'da dev tesis açılıyor

Samsun yolunda can pazarı! 2 ölü, 7 yaralı

5 Samsun yolunda can pazarı! 2 ölü, 7 yaralı

Samsun'da korkunç kaza: 2 ölü, 3 yaralı

6 Samsun'da korkunç kaza: 2 ölü, 3 yaralı

Samsunspor'da eksik antreman

7 Samsunspor'da eksik antreman

Atan da tutan da Samsunlu

8 Atan da tutan da Samsunlu

Prosedüre takıldı

9 Prosedüre takıldı

Samsunspor'da Ufuk şov

10 Samsunspor'da Ufuk şov


SIRADAKİ HABER