İlkadım'dan '15 Temmuz' konferansı! Uluslararası bir planın uzantısı

İlkadım Belediyesi tarafından düzenlenen konferansa katılan Oyuncu-Yazar Bahadır Yenişehirlioğlu, 'Anlıyoruz ki bu kalkışma sadece Türkiye'deki askeriyenin içindeki insanların organize ettiği bir şey değil, uluslararası bir planın uzantısı' dedi

İlkadım'dan '15 Temmuz' konferansı! Uluslararası bir planın uzantısı

İlkadım Belediyesi tarafından düzenlenen Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Konferansı, ilk olarak İbrahim Tanrıverdi Sosyal Bilimler Lisesi'nde, ikinci olarak ise Samsun Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde gerçekleştirildi.

Konferansa konuşmacı olarak katılan dizi oyuncusu, edebiyatçı yazar Bahadır Yenişehirlioğlu, 15 Temmuz darbe girişiminin bugüne kadar yapılan hiçbir darbeye benzemediğini söyledi.

KANLI BİR KALKIŞMA
15 Temmuz'un ülkenin kaderini etkilediğini ifade eden Yenişehirlioğlu, "Özgürlüğümüz ve ülke bütünlüğü tehdit altına alınmıştı. Kanlı bir kalkışma olarak başladı. Başarılı olsaydı süreç devam edecekti. Memleketini, vatanını, milletini seven, canından vazgeçmeyi göze almış insanların tankların, askerlerin, silahların karşısında vücutlarını siper etmeleriyle durdurulmuş bir kalkışmaya dönüştü" dedi.

KAHRAMANLIK DESTANI
Yaşananların detaylı incelendiğinde, enteresan ve kritik bilgilerin ortaya çıktığını dile getiren Yenişehirlioğlu, "Anlıyoruz ki bu kalkışma sadece Türkiye'deki askeriyenin içindeki insanların organize ettiği bir şey değil, uluslararası bir planın uzantısı. İçinde CIA, Amerika'nın da olduğu bir çalışmanın çok uzun vadeli, yapı taşlarını öre öre 15 Temmuz'a kadar bizi getirdiği bir süreç olduğunu görüyoruz. Türkiye o gün bir kahramanlık destanı sergiledi. Kendi hayatlarından vazgeçmeyi şeref bildi insanlar. Empati yapın ve kendinizle özdeşleştirin. Köprüde tek başına bir kadınsınız, yanınızda erkeğiniz, evladınız, destek olacak kimse yok. Karşınızdaki silahlı insanlara karşı başörtülü, mantolu bir hanımefendi olarak gidip onlara direniyorsunuz. İnsanlar tankların altına kendilerini attılar ve kurşunların hedefi oldular. Böyle şanlı bir direniş neticesinde bu kalkışmayı savuşturduk" diye konuştu.

ARAMIZA GİRMİŞLER, SIZMIŞLAR
'Alnı secdeye değen insanlardan zarar gelmez' diyerek pek çok imkanın bu insanlara tanındığını anlatan Yenişehirlioğlu, "Kapı komşumuz, arkadaşımız, dostumuz olmuşlar. Aramıza girmişler, sızmışlar. Normal bir hayat yaşamışlar ama daimi olarak içlerinde düşmanlığı, hep farklı bir düşünce sistemini barındırmışlar" şeklinde konuştu.

BATI DESTEKLİ TERÖR ÖRGÜTÜ
15 Temmuz'da millet olarak kahramanlık destanı yazıldığına vurgu yapan Yenişehirlioğlu, "Tankların paletleri altına kendini atan, mermilere göğsünü siper eden milletin içinden küresel güçlerin yerli işbirlikçilerinin çıkmasını 40 yıl önce temelleri atılan sözde İslam adına dava şuuru ile yetiştirilen, mankurtlaştırılan düşünmeyen sorgulamayan insanlardan oluşan ihanet guruplarıdır. Nasıl oluyor da uçaktan insanlar üzerine besmele ile bomba yağdırabiliyor, Nasıl oluyor da tanktan çıkan üniformalı ihanet çetesi su içerken sünneti yerine getirerek çömelerek üç yudumda su içiyor. İşte bunlar zihinleri boşalttılar. Bu ihanet şebekesi Vatikan bağlantılı içimizdeki hainlerin yerli işbirlikçileridir" dedi.

AYET VE SÜNNETİ GÖZARDI ETTİK
Yenişehirlioğlu, 15 Temmuz sonrası tutuklananların itiraflarına bakıldığı zaman çok enteresan bilgiler ortaya çıktığını vurgulayarak, şöyle konuştu: "İtirafçı bir karı-koca. Birisi hakim, birisi savcı, cahil insan değiller. Adalet tesis eden bir vazife yapıyorlar ama ifadelerinde, 'Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu seçimi yapılacağı zaman abilerden birisi ziyarete geldi. Bize Fetullah Gülen efendimiz, Peygamber Efendimiz ile görüşmüş. Peygamber Efendimiz kendisine bir liste vermiş. Kime oy kullanılacağı, kimin seçileceği yazıyormuş dedi. Madem Peygamber Efendimiz böyle bir listeyi Hocaefendiye verdi, o zaman buna uymak bizim sorumluluğumuz dedik ve listedeki isimlere oy kullandık. Oy verdiğimiz kişiler seçimi kaybedince acaba yanlış bir liste miydi diye düşündük. Mantığı algılayabiliyor musunuz? Bunu söyleyen cahil bir insan değil. Bu insanları bu noktaya ne getirdiler. Toplum olarak Kur'an-ı Kerim'i okumadık. Onun bize ne söylediğiyle dertlenmedik. Peygamber Efendimizin sünnetini ve hayatını gözardı ettik. O zaman ayarı kaçtı işin. Ayar taşı kaybolunca biri çıkıyor ve diyor ki 'Ben akşam Peygamber Efendimiz ile görüştüm' O böyle dediği zaman insanlar inanır hale geliyor."

Konferansın ardından yazar Bahadır Yenişehirlioğlu'na İlkadım'ın simgesi Saathane tablosu ve çiçek takdim edildi.

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Bu yarayı bilerek verdi'

1 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Bu yarayı bilerek verdi'

Samsun'un o ilçesinde 'Hava Park' projesi

2 Samsun'un o ilçesinde 'Hava Park' projesi

Otomobilin çarptığı adam hayatını kaybetti

3 Otomobilin çarptığı adam hayatını kaybetti

Samsunspor rakiplerle sevindi

4 Samsunspor rakiplerle sevindi

Samsunspor revire döndü

5 Samsunspor revire döndü

Akıl vermek...

6 Akıl vermek...

Tesislerde zirve

7 Tesislerde zirve

Enes İslam Danimarka'da

8 Enes İslam Danimarka'da

Arda Turan dede ocağında

9 Arda Turan dede ocağında

Samsun yoğun sisin etkisi altında

10 Samsun yoğun sisin etkisi altında


SIRADAKİ HABER