Samsun Vali Yardımcısı karakolluk oldu

Samsun Vali Yardımcısı Recep Yüksel, çocuklarını dövdüğü iddiasıyla karakolluk oldu.

Samsun Vali Yardımcısı karakolluk oldu

Antalya Vali Yardımcısı iken 2015 yılı Ağustos ayında Samsun'a Vali Yardımcısı olarak atanan ve geçen yıl haziran ayında eşinden boşanan 48 yaşındaki Recep Yüksel, biri 13, diğeri 19 yaşında olan 2 oğlu ile birlikte Samsun'un Canik İlçesi'nde yaşamaya başladı.

Vali Yardımcısı Yüksel, geçen Eylül ayında ise ikinci evliliğini bir çocuk annesi D.Y. ile yaptı. Çocuklar ile üvey anneleri arasında yaşanan bir tartışma yüzünden araya polis girdi. Daha sonra Recep Yüksel'in oğlu 19 yaşındaki Y.K. Y., polisi arayıp babasının kendilerini dövdüğünü öne sürerek şikayetçi oldu.

Eve gelen ekipler, ailenin ifadesini aldı. 'Aile içi darp, tehdit ve hakaret' suçlamalarıyla birbirlerinden şikayetçi olan taraflar, daha sonra savcılık tarafından serbest bırakıldı.

Durum karşısında konuyla ilgili açıklama yapan Vali Yardımcısı Recep Yüksel, 25 yıllık devlet memuru olduğunu belirterek, böyle bir durum ile gündeme gelmekten üzüntü duyduğunu dile getirdi.

20 yıldır evli olduğu eşiyle, anlaşmalı olarak geçen yıl Haziran ayında boşandıklarını, mahkemenin küçük oğlunun velayetini kendisine verdiğini kaydeden Yüksel,"Çocuklarımın bende kalmasından son derece memnunum. Ancak iki erkek çocuğu büyütmenin zorluğunu görerek, ailemin de onayı ile geçen Eylül ayında D.Y. hanımla evlendim. Eşimin de bir çocuğu var. Fakat o Ankara'da üniversitede okuduğu için bizimle kalmıyor. Ben evlendikten sonra eski eşim çocuklarımı sürekli yönlendirmeye çalıştı. Geçen Salı günü ben şehir dışındaydım. Eşimin Ankara'daki çocuğu da tatil için gelmişti. Eşim beni aradı ve çocukların tatsızlık yaptığını, kendilerine bıçak çektiğini söyledi. Ben eve geldiğimde çocuklarla konuşmak istedim. Büyük oğlum arkasını dönüp giderken onu yakalayıp, 'otur konuşaağız' dedim. Sonra benden kurtulup kapıyı açıp 'Beni öldürüyorlar' diye bağırmaya başladı. Onu içeri aldım. Kardeşiyle birlikte kendini odaya kilitleyip polise şikayette bulundu. Onlar benden, eşim ve onun oğlu da benim iki çocuğumdan şikayetçi oldu. Bundan üzüntü duyuyorum. Kesinlikle fiziksel ve sözlü bir şiddet söz konusu değil. Boğma, dövme gibi bir durum söz konusu değil. Öyle olsa çocukları boşandığımda yanıma almazdım."

Antalya'da yaşayan eski eş F.E., dün Samsun'a gelip, iki çocuğunu yanına alarak Antalya'ya dönmesi üzerine Vali Yardımcısı Yüksel, "Çocuklar gitmek istemişler. Ama anneleri nezaketen bana sorabilirdi. Benden habersiz çocukları götürmüş" diye konuştu.

 

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da tramvay araca çarptı: 1 yaralı

1 Samsun'da tramvay araca çarptı: 1 yaralı

Cemal Safi'yi tanımak...

2 Cemal Safi'yi tanımak...

AK Parti'li Şahin, Kılıçdaroğlu'na yüklendi

3 AK Parti'li Şahin, Kılıçdaroğlu'na yüklendi

Asker eğlencesi dönüşü feci kaza: 2 ölü, 2 yaralı

4 Asker eğlencesi dönüşü feci kaza: 2 ölü, 2 yaralı

İznik'te şüpheli ölüm

5 İznik'te şüpheli ölüm

Kızılcahamam Emniyetinden zehir tacirlerine ağır darbe

6 Kızılcahamam Emniyetinden zehir tacirlerine ağır darbe

Keskin'den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

7 Keskin'den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

Düzce Üniversitesi öğrencileri madalyaya doymuyor

8 Düzce Üniversitesi öğrencileri madalyaya doymuyor

Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği toplantısı Kuşadası'nda yapıldı

9 Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği toplantısı Kuşadası'nda yapıldı

Kadına yönelik şiddet ile mücadele eğitimi verildi

10 Kadına yönelik şiddet ile mücadele eğitimi verildi


SIRADAKİ HABER