Sedat Peker'den HDP'li Altan Tan'a sert yanıt

HDP'li Altan Tan'ın oğlunun Diriliş dizisinde oynamasını TBMM gündemine getirmesine Sedat Peker'den sert yanıt.

Sedat Peker'den HDP'li Altan Tan'a sert yanıt

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'a cevaplandırılması istemiyle Meclis Başkanlığı’na soru önergesi vererek Sedat Peker’in oğlu Boğaçhan Talha Peker’in Diriliş dizisinde oynatılmasını sormuştu.

Sedat Peker'in oğlu meclisin gündeminde

Sedat Peker’in Altan Tan’a tepkisi ise sert oldu.

Facebook’taki hesabından bir açıklama yapan Sedat Peker şunları söyledi:

“Kıymetli Dostlarım,
pkk’nın sivil uzantısı olan partinin milletvekillerinden altan tan, Meclis’e soru önergesi vererek DİRİLİŞ dizisinde oyunculuk yapan Oğlum BOĞAÇHAN TALHA PEKER ile ilgili bazı sorular sormuş.

Gerçi bu önergeyi kendisinin yazdığı konusunda, bazı şüphelerim var. Çünkü ÜLKEMİZDE Milletvekilliği makamına kadar gelebilmiş bir insanın 7 yaşındaki oğlum ile ilgili geçmişte ki oyunculuk tecrübesi nedir? Diye soru önergesi vermesi herhalde mümkün olmazdı.

Uzun senelerdir benimle uğraşmalarına alışığım ancak 7 yaşında ki bir çocukla uğraşmaları gerçekten akıl dışı bir şey bence (Hatta bunun adının delilik olduğu söylemek bile bence mümkün.).

Soru önergesinin sayın muhattapları, nasıl bir cevap verirler gerçekten bilemiyorum.Ancak benim cevabım şu yönde olurdu; TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ’nin vatandaşı olan bir baba TÜRK-İSLAM TARİHİ’ni anlatan bir dizide oğlunu oynatabilme özgürlüğüne sahiptir. Kuvvetle muhtemel,soru önergesini veren şahsınızda, çocuklarınızı ve torunlarınızı ilerde pkk’nın kanlı tarihini anlatan ve roj tv de yayınlanacak olan bir dizide oynatırsınız derdim.

pkk’nın meclisteki uzantıları oğlumla ilgili bunları söylerken dağda ki lider kadrosundan olan duran kalkan ise şahsımla ilgili benim mafya olmadığımı, aslında hem Osmanlı Ocakları’nın hem de daeş(işid)’in başkanı olduğumu söylemiş.
Dışardan terör örgütünü varlığını duyan kişiler örgütün liderlerinden birinin bu yöndeki söylemlerini duyunca herhalde ilk önce ciddiye alıp inanırlar. Ancak sonrasında kısa bir araştırma yaptıktan sonra daeş’in kutsal dinimizin içine sokulan bir virüs olduğunu ve mutlaka imha edilmesi gerektiğini ilk söyleyen kişinin, şahsım olduğunu öğrenince ve Osmanlı Ocaklarıyla da yakından uzaktan bir yakınlığımın olmasının söz konusu olmadığını anlayınca söylenecek bence en adam akıllı söz;ALLAH aşkına siz kandilde ne içiyorsunuzda, böyle güzelleşiyorsunuz? Olacaktır.

Gençliğimin ilk yıllarında YÜCE ALLAH affetsin ki bazı hatalarım olmuştu (tövbekar olmadan önce). Daha sonrasında o zaman yaşadıklarımı yeni nesillere ders ve ibret almaları için anlatmıştım. O dönemlerde her çeşit şeyi içerek çok yükseklerde dolaşan insanlar görmüştüm. Ancak ben bu kadar uçan bir insan hiç görmedim (Gerçekten bayım, siz kandilde ne içiyorsunuzda,sonrasında böyle uçabiliyorsunuz? Bunu çok merak ettim.).

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER”EN ÇOK OKUNANLAR

Konuşmak için yanına gittiği arkadaşlarını vurdu: 1 ölü

1 Konuşmak için yanına gittiği arkadaşlarını vurdu: 1 ölü

Elazığ'da trafik kazası: 4 yaralı

2 Elazığ'da trafik kazası: 4 yaralı

Edremit'te korkunç kaza ucuz atlatıldı

3 Edremit'te korkunç kaza ucuz atlatıldı

Terminalde şüpheli koli alarmı

4 Terminalde şüpheli koli alarmı

Karaman'da ilk kez gece maçı oynandı

5 Karaman'da ilk kez gece maçı oynandı

Madde bağımlısı ormanlık alanda yangın çıkarttı

6 Madde bağımlısı ormanlık alanda yangın çıkarttı


SIRADAKİ HABER