Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Gülsan esnafı bilgilendirildi

Samsun Batı Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi, Sarıışık mevkiine taşınacak olan Gülsan Sanayi Sitesi esnafını yeni yer konusunda bilgilendirdi

Gülsan esnafı bilgilendirildi

Canik bölgesinde bulunan ve Atakum'a taşınması kararlaştırılan Gülsan Sanayi Sitesi esnafı, Samsun Batı Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi tarafından Canik Kültür Merkezi'nde (CKM) düzenlenen toplantı ile bilgilendirildi.

Son 2 yıldır belediyenin ve kooperatifin uygun yeri karış karış aradığını ifade eden Samsun Batı Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Abdulkadir Samangül, ''Esnafımızın yüzde 60'ı kiracı. Yeni yapılacak sanayi sitesinde metre karesi 25-30 liradan kira öder gibi dükkan sahibi olabileceğiz. Bu bölge şimdiye kadar gördüğümüz, şehre en yakın yer. Şehir merkezine 13, Atakum'a 5, Samsun-Sinop çevre yoluna 3 kilometre. Zeminde yüzde 10'luk bir eğim var ve daha önce yaşadığımız altyapı sorunlarını yaşamayacağız. Yeşil alanı ve sosyal tesisleri olan modern sanayi anlayışına sahip bir alan olacak'' diye konuştu.

SANAYİYE ÜNİVERSİTE
Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin (OMÜ) sanayi içerisinde ara iş gücü yetiştirmek için 2 yıllık teknik okul açmak istediğini ifade eden Samangül, ''Üniversitenin bu talebi bizi oldukça mutlu etti. Ayrıca yeni sanayimizde elektrik üretip, arıtma tesisine de sahip olacağız. Şu anda kaybettiğimiz her gün bizim için zarar. Kirazlık'taki sanayiye de 10 yıl kimse gitmemişti ama alışıldı. Buraya da öyle olacak'' dedi.

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

Bu nasıl serbest piyasa

1 Bu nasıl serbest piyasa?..

Samsunsporda galibiyet hazırlığı

2 Samsunspor'da galibiyet hazırlığı

Samsunspordan 5li imza

3 Samsunspor'dan 5'li imza

Samsunlu gence acı kader

4 Samsunlu gence acı kader

Buz tutan barajda kayboldu

5 Buz tutan barajda kayboldu

 Hızlı tren başka  bahara kaldı

6 Hızlı tren başka bahara kaldı

Futbol şehitlerine beste

7 Futbol şehitlerine beste

FETÖnün imamları gözaltına alındı

8 FETÖ'nün imamları gözaltına alındı

AK Parti İl Başkanı Mete gündemi değerlendirdi

9 AK Parti İl Başkanı Mete gündemi değerlendirdi

AK Parti Teşkilatından İl Müftüsüne ziyaret

10 AK Parti Teşkilatından İl Müftüsüne ziyaret


SIRADAKİ HABER