X Reklamı Kapat

Vatandaşların umudu talih kuşu

2017 yılına ve yılbaşına sayılı günler kaldı. Yılbaşı denince akla ilk gelenlerden biri de Milli Piyango biletleri? Talih kuşunu yakalamak isteyen Samsunluların hayallerini ise 60 milyon liralık büyük ikramiye süslüyor

Vatandaşların umudu talih kuşu


Milli Piyango yılbaşı çekilişinin büyük ikramiyesi 60 milyon lira. Tam bilet 60, yarım bilet 30, çeyrek bilet de 15 liradan satılmaya başladı. 60 milyon liralık büyük ikramiyeyi kazanmak isteyen vatandaşlar, Milli Piyango bayilerinin önünde kuyruklar oluşturuyor. Samsun’da Milli Piyango bileti satan satıcılar ise biletlerin tükenmek üzere olduğunu söyleyerek, vatandaşların acele etmesi gerektiğini ifade etti.

25 YILDIR ŞANS DAĞITIYOR
25 yıldır bilet satan 53 yaşındaki İlyas Memiş, satışların çok iyi olduğunu söyledi. Memiş, “Satışlarımız çok iyi gidiyor. 25 yıldır şans dağıtıyorum ve birkaç defa büyük ikramiye verdim. 2003 yılında 60 milyon ikramiye kazandım. Vatandaşları da Milli Piyango almaya çağırıyorum, en büyük ikramiyenin buradan satılacağına inanıyorum. Samsunluların talebi de çok iyi, şimdiye kadar baya bilet sattık. Şu an piyasada bilet var ama her an bitebilir, bilet almayı düşünenler acele etmeli” şeklinde konuştu.

BİLET SATIŞI DAHA HIZLI OLDU
30 yıldır şans dağıtan 56 yaşındaki Harun Ukan ise biletlerin tükenmek üzere olduğunu belirterek, bilet alacak vatandaşları uyardı. Ukan, “Satışlarımız çok iyi gidiyor, artık sayılı günler kaldı ve piyasada da yavaş yavaş biletler tükeniyor. Bilet alacak vatandaşların buna dikkat etmesi gerekiyor. Bizim aldığımız bilgilere göre, şubelerde biletler bitmek üzere… 31 Aralık tarihine kadar umut devam edecek, geçen senelere göre bu sene bilet satışı daha hızlı oldu. Hatta son günlerde bilet olmayabilir” ifadelerini kullandı.

Zeynep Irmak ÖCAL EN ÇOK OKUNANLAR

Sürpriz isimler yolda

1 Sürpriz isimler yolda

Samsunda suç örgütü şüphelisi 10 kişi tutuklandı

2 Samsun'da suç örgütü şüphelisi 10 kişi tutuklandı

Samsunda patpat kazası 1 ölü, 1 yaralı

3 Samsun'da patpat kazası: 1 ölü, 1 yaralı

Samsunda tüfekle ev kurşunlayan zanlı yakalandı

4 Samsun'da tüfekle ev kurşunlayan zanlı yakalandı

Yeni stat herkesi büyüledi

5 Yeni stat herkesi büyüledi

Futbolcular şaştı kaldı

6 Futbolcular şaştı kaldı

Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğünden sıcak uyarısı

7 Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğünden 'sıcak' uyarısı

Samsunda sahte polis tutuklandı

8 Samsun'da sahte polis tutuklandı

Samsunspor 3 veya 4 maç oynayacak

9 Samsunspor 3 veya 4 maç oynayacak

İlk altın madalya geldi

10 İlk altın madalya geldi


SIRADAKİ HABER