Bakan Soylu: 'Kimsenin oyun kurmasına müsaade etmeyeceğiz'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, birilerinin Türkiye'yi kenara iterek çevre coğrafyayı şekillendirmeye çalıştıklarını belirterek, 'Bizim dışımızda da burada kimsenin oyun kurmasına müsaade etmeyeceğiz' dedi.

Bakan Soylu: 'Kimsenin oyun kurmasına müsaade etmeyeceğiz'

Çeşitli gezi ve incelemeler için Bitlis’e gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sivil toplum örgütlerinin katılımıyla Polis Evi’nde düzenlenen kahvaltıya katıldı. Burada bir konuşma yapan Bakan Soylu, ziyaretlerinin terör eksenli bir ziyaret olmadığını belirterek, "Bu ziyaretlerimiz terör eksenli ziyaretler değildir. kardeşlik eksenli, ekonomik ve kalkınma eksenli ziyaretlerdir. Devlet millet kucaklaşmasını pekiştirmeyi hedefleyen ziyaretlerdir. Gerek ben, gerekse diğer bakan arkadaşlarım bu buluşturmaları gerçekleştiriyoruz, gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Birileri bundan ciddi bir şekilde rahatsız oluyor. Son haftalarda yaşanan terör hadiseleri bu rahatsızlığın en önemli göstergelerinden birisidir. Ancak bizim bu yoldan dönmemiz kesinlikle mümkün değildir. Bizim en büyük mücadelemiz Doğu ve Güneydoğu’nun terörle anılır olmasının, daha doğrusu terörle tanınmış olmasının önüne geçmesine yöneliktir. Bakınız Diyarbakır, Mardin, Şırnak, Cizre ve Bitlis gibi yerlerimiz tarih boyunca çok önemli medeniyet merkezleri olmuştur" dedi.

OHAL’in hiçbir vatandaşın günlük hayatını etkilemediğini ve buna göre talimatlar verdiklerini söyleyen Bakan Soylu, "Gerek Sayın Cumhurbaşkanımız, gerek Başbakanımız, gerek bakan arkadaşlarımız ve milletvekillerimiz sürekli olarak dile getiriyoruz. Yaşanan terör hadiseleri milletimizin moralini bozmaya ve geleceğe yönelik umutların karartmayı hedeflemektedir. 15 Temmuz’un hemen akabinde OHAL ilan edildi ve halen yürürlüktedir. Olağanüstü Hal, adı üstünde normalin çok dışında bir durumu ifade eder. Oysa biz ilk günden şunu söyledik. OHAL vatandaşın günlük hayatını etkilemeyecek. OHAL süresince Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü açtık, Avrasya Tüneli’ni açtık, Ankara’da hızlı tren garını açtık. Sayın Başbakanımız Eylül ayında Diyarbakır’da yatırım ve teşvik paketini açıkladı. Yani ülkemizdeki alt yapı yatırım hamlesi kesintiye uğramadan büyük bir hızla devam edecektir. Ancak bu yatırım hamlemizi terörle maskelemeye çalışıyorlar. Türkiye hem yeni anayasa çalışmaları ile siyaseti ve hukukunu güçlendirmeye çalışmaktadır hem de biraz önce saydığım ve devam eden yatırımları gerçekleştirmeye çalışmaktadır. Yani aynı anda birden çok kulvarda koşmakta ve devam etmektedir. Bu Türkiye’nin 14 yılda elde ettiği gelişmişlik gücünün bir göstergesidir. Türkiye’nin terörle mücadelede en üst seviyede olduğunu bir kez daha buradan ifade etmek istiyorum. Biz bu topraklar üstünde binlerce yıldır Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkez’i, Abaza’sı gibi bütün etnik kökenlerle bir arada kardeşçe yaşıyoruz. Şunu bütün dünya bilmelidir ki bu kardeşliğin birkaç bomba ile bozulması mümkün değildir. Yine bütün dünya ve terörün bir siyaset aracı olarak kullanılmaması gerektiğini idrak etmelidirler. Çünkü terör sadece Ortadoğu’da yaşanmıyor. Beyinleri yıkanmış bu insanlar eylemlerini dünyanın her yerine gerçekleştiriyorlar. Şunu herkes çok iyi bilmelidir. Terörün kimliği yoktur, iyisi kötüsü yoktur" diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da termometreler patlayacak

1 Samsun'da termometreler patlayacak

Eski vekile ihraç talebi

2 Eski vekile ihraç talebi

Test edildi, onaylandı

3 Test edildi, onaylandı

Samsun'da şüpheli ölüm

4 Samsun'da şüpheli ölüm

Türk Telekom'un taşeron işçileri dertli

5 Türk Telekom'un taşeron işçileri dertli

Samsun'da 10 yıl daha yetecek mezar yeri var

6 Samsun'da 10 yıl daha yetecek mezar yeri var

 Dualar Yıldırım için

7 Dualar Yıldırım için

Yılın komedisi kırdı geçirdi

8 Yılın komedisi kırdı geçirdi

İŞKUR, vasıfsız elemanın yeri değil

9 İŞKUR, vasıfsız elemanın yeri değil

'Neden ben' diye sormak!

10 'Neden ben' diye sormak!..


SIRADAKİ HABER