İzmir haber: Ekiz Yumurta Foça Basketbol altyapıya yöneldi

İzmir haber: Lige 1 yıl ara veren Ekiz Yumurta Foça Basketbol takımında bu yıl tamamen altyapıya yönelik bir çalışma sürdürülüyor. U-11 ve U-12 yaş gruplarında oluşturulan kız takımları için hazırlanan çalışma programı ise Süper Lig takımlarını özendirecek nitelikte.

Ekiz Yumurta Foça Basketbol altyapıya yöneldi

Altyapı Antrenörü ve Koordinatörü Kerem Evcim'e teslim edilen Ekiz Yumurta Foça Basketbol, fiziksel çalışmaların yanında sporda bilimin desteğiyle yeni yıldızlar yetiştirmeyi amaçlıyor. Gelişim Koçu Atilla Türker ile Beslenme Koçu ve Mental Danışman Derya Türk'le birlikte Türkiye'de pek az takımda uygulanan bir çalışmayı birlikte yürüten Evcim, sporcuların fiziksel olduğu kadar mental olarak da en doğru gelişimi göstermelerini sağlamak, ileri yaşlardaki sakatlık risklerini azaltmak adına uğraş veriyor.
Çeşitli testlerden geçirilen sporcular, sezon sonuna kadar tavizsiz uygulanacak bir antrenman programıyla destekleniyor. Oyuncuların başarılı olduğu kadar mutlu birer basketbolcu olmaları için imkanların seferber edildiğini ifade eden Gelişim Koçu Atilla Türker, kuvvet kondisyon ve performans testlerini yaptıklarını, vücut kompozisyonlarından, boylarından, genetik yapılarına kadar çeşitli veriler elde ettiklerini, bunlar doğrultusunda beslenme semineri verdiklerini ve çalışma programı oluşturduklarını belirtti. Beslenmenin çok önemli olduğunu kaydeden Türker, 'Bu yaşta oturan alışkanlıklar ileride çok daha rahat sürdürülebiliyor. Hem kişisel, hem sportif gelişimleri çok daha iyi gerçekleştirilebiliyor. Spor bilimi, temeli insan olan çok önemli bir dal. Bizi de sporcu yetiştirmede Amerika'dan ayrı kılan faktörlerden en önemlisi. Biz ülkemizde de spor bilimini sporcu yetiştirmede etkin kılmaya çabalıyoruz' dedi.
Altyapı Antrenörü ve Koordinatörü Kerem Evcim ise öncelikle 3 aylık bir program yaptıklarını, lisanslı 48 sporcuyla İzmir liglerinde iki ayrı kategoride mücadele edeceklerini, hedeflerinin finallere gitmekle birlikte iyi ve gelecekte Türk basketboluna hizmet edecek başarılı sporcular yetiştirmek olduğunu söyleyerek, 'Ekiz Yumurta Foça Basketbol A Takımına oyuncu vermek ve Türk basketboluna başarılı sporcular armağan etmek için örneği az görülen bir çalışmanın içindeyiz' ifadelerini kullandı.

Ekiz Yumurta Foça Basketbol altyapıya yöneldiEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da tramvay araca çarptı: 1 yaralı

1 Samsun'da tramvay araca çarptı: 1 yaralı

AK Parti'li Şahin, Kılıçdaroğlu'na yüklendi

2 AK Parti'li Şahin, Kılıçdaroğlu'na yüklendi

Kızılcahamam Emniyetinden zehir tacirlerine ağır darbe

3 Kızılcahamam Emniyetinden zehir tacirlerine ağır darbe

İznik'te şüpheli ölüm

4 İznik'te şüpheli ölüm

Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği toplantısı Kuşadası'nda yapıldı

5 Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği toplantısı Kuşadası'nda yapıldı

Keskin'den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

6 Keskin'den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

Kadına yönelik şiddet ile mücadele eğitimi verildi

7 Kadına yönelik şiddet ile mücadele eğitimi verildi

Düzce Üniversitesi öğrencileri madalyaya doymuyor

8 Düzce Üniversitesi öğrencileri madalyaya doymuyor

Bakan Taşlı çocukların bayramını kutladı

9 Bakan Taşlı çocukların bayramını kutladı

Asker eğlencesi dönüşü feci kaza: 2 ölü, 2 yaralı

10 Asker eğlencesi dönüşü feci kaza: 2 ölü, 2 yaralı


SIRADAKİ HABER