Haberlerİzmir HaberleriEkiz Yumurta Foça Basketbol altyapıya yöneldi

Ekiz Yumurta Foça Basketbol altyapıya yöneldi - İzmir Haberleri

Lige 1 yıl ara veren Ekiz Yumurta Foça Basketbol takımında bu yıl tamamen altyapıya yönelik bir çalışma sürdürülüyor. U-11 ve U-12 yaş gruplarında oluşturulan kız takımları için hazırlanan çalışma programı ise Süper Lig takımlarını özendirecek nitelikte.

Ekiz Yumurta Foça Basketbol altyapıya yöneldi

Altyapı Antrenörü ve Koordinatörü Kerem Evcim'e teslim edilen Ekiz Yumurta Foça Basketbol, fiziksel çalışmaların yanında sporda bilimin desteğiyle yeni yıldızlar yetiştirmeyi amaçlıyor. Gelişim Koçu Atilla Türker ile Beslenme Koçu ve Mental Danışman Derya Türk'le birlikte Türkiye'de pek az takımda uygulanan bir çalışmayı birlikte yürüten Evcim, sporcuların fiziksel olduğu kadar mental olarak da en doğru gelişimi göstermelerini sağlamak, ileri yaşlardaki sakatlık risklerini azaltmak adına uğraş veriyor.
Çeşitli testlerden geçirilen sporcular, sezon sonuna kadar tavizsiz uygulanacak bir antrenman programıyla destekleniyor. Oyuncuların başarılı olduğu kadar mutlu birer basketbolcu olmaları için imkanların seferber edildiğini ifade eden Gelişim Koçu Atilla Türker, kuvvet kondisyon ve performans testlerini yaptıklarını, vücut kompozisyonlarından, boylarından, genetik yapılarına kadar çeşitli veriler elde ettiklerini, bunlar doğrultusunda beslenme semineri verdiklerini ve çalışma programı oluşturduklarını belirtti. Beslenmenin çok önemli olduğunu kaydeden Türker, 'Bu yaşta oturan alışkanlıklar ileride çok daha rahat sürdürülebiliyor. Hem kişisel, hem sportif gelişimleri çok daha iyi gerçekleştirilebiliyor. Spor bilimi, temeli insan olan çok önemli bir dal. Bizi de sporcu yetiştirmede Amerika'dan ayrı kılan faktörlerden en önemlisi. Biz ülkemizde de spor bilimini sporcu yetiştirmede etkin kılmaya çabalıyoruz' dedi.
Altyapı Antrenörü ve Koordinatörü Kerem Evcim ise öncelikle 3 aylık bir program yaptıklarını, lisanslı 48 sporcuyla İzmir liglerinde iki ayrı kategoride mücadele edeceklerini, hedeflerinin finallere gitmekle birlikte iyi ve gelecekte Türk basketboluna hizmet edecek başarılı sporcular yetiştirmek olduğunu söyleyerek, 'Ekiz Yumurta Foça Basketbol A Takımına oyuncu vermek ve Türk basketboluna başarılı sporcular armağan etmek için örneği az görülen bir çalışmanın içindeyiz' ifadelerini kullandı.

Ekiz Yumurta Foça Basketbol altyapıya yöneldi

SIRADAKİ HABER
}