HaberlerMeslek liseleri için işbirliği imzaları atıldı

Meslek liseleri için işbirliği imzaları atıldı

Mesleki ve teknik eğitimi daha nitelikli hale getirmek için oluşturulan Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu protokolü Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen törenle imzalandı.

Meslek liseleri için işbirliği imzaları atıldı

Protokol imza törenine Ortahisar Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, TESOB Başkanı Metin Kara, İl Sağlık Müdürü Kemal Süleyman, İş Kurumu İl Müdürü Adnan Zengin, Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse, okul müdürleri, TTSO yönetim kurulu üyeleri ve diğer ilgililer katıldı.
Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, imza töreninde yaptığı konuşmada, 'Şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum. İstihdam çok önemli bir alan. İşsize iş bulmak, onun evine ekmek götürmesini temin etmek çok önemli. Nitelikli istihdam daha da önemli. Nitelikli istihdam adına bir proje paydaşlığı yapıyoruz. Bu nedenle büyük mutluluk duyuyorum. Meslek liselerimiz, iyi bir lise kazanamayanların lise diploması almak adına okuması gereken okullar değildir. Kalkınma modunda olan bir ülkenin kalkınmasına dinamik katkı sağlayan kurumların nitelikli eleman ihtiyacından bahsediyoruz. Bu projenin şehrimize büyük katkı sağlayacağını umuyorum' dedi.
TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu ise imzalanan protokolle mesleki teknik eğitimle ilgili yönetim kurulu oluşturulduğunu belirterek 'En büyük arzumuz ve dileğimiz protokolün kâğıt üzerinde kalmaması. Tüm çalışmalarımızın amacı yetişmiş insan gücüyle istihdam sağlamak. Gençlerimizin sevdikleri bir meslek dalında yetişmelerini sağlamalı ve onlara iş bulmalıyız. Buna bağlı olarak ayrıca sosyal ve kültürel yapılarını geliştirmeliyiz. Bu konuda elimizden gelen çalışmaları protokole imza koyan diğer kurumlarla birlikte yapmaya çalışacağız. Bu protokolün hayırlı olmasını diliyorum' diye konuştu.
Diğer konuşmaların ardından paydaş kurum temsilcileri tarafından protokol imzalandı.

SIRADAKİ HABER
}