HaberlerSamsun'da otomobil ile öğrenci servis minibüsü çarpıştı: 13 yaralı

Samsun'da otomobil ile öğrenci servis minibüsü çarpıştı: 13 yaralı

Samsun'da otomobilin öğrenci servisi minibüs ile çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 8'i öğrenci 13 kişi yaralandı.

Samsun'da otomobil ile öğrenci servis minibüsü çarpıştı: 13 yaralı

Kaza, Samsun'un Havza ilçesinin Karagemiş Mahallesi mevkisi Samsun-Ankara karayolu 71. kilometresindeki kavşakta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Ankara istikametinden Samsun istikametine seyir halinde olan Hamdi Ürker (50) idaresindeki 05 BB 881 plakalı otomobil, Yahya Çöpçü'nün (50) kullandığı 55 C 4524 plakalı öğrenci servisi minibüs ile çarpıştı. Kazada otomobil sürücüsü Hamdi Ürker, minibüs sürücüsü Yahya Çöpçü ile Dudu Ürker (66), Bekir Ürker (71) Burhan Dağ (51), Merve Tirnig (18), Büşra Erdoğan (17), Kübra Kara (18), Ceren Çiçek (19), Gamze Tablacı (18), Zeliha Erenler (18), Yağmur Çaloğlu (18) ve Mevlüde Eryaş (18) yaralandı. Yaralılar, Havza Devlet Hastanesi, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.
Ağır yaralanan Dudu Ürker Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki müdahalesinin ardından yoğun bakım servisinde yer olmadığı için özel bir hastaneye sevk edildi. Kazada yaralanan öğrencilerin özel etüt merkezine gitmek için öğrenci servisi ile yola çıktıkları, otomobilin de Amasya'dan hasta olan ve kazada ağır yaralanan Dudu Ürker'i Samsun'da hastaneye götürdüğü öğrenildi.
Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.

SIRADAKİ HABER
}