Türkiye Kamu-Sen Samsun İl Başkanı Kuruoğlu;Memur zammı eridi

Türkiye Kamu-Sen Samsun İl Başkanı Levent Kuruoğlu, enflasyondaki artışla emeklilere ve memurlara yapılan yüzde 3'lük zammın eridiğini belirterek, ''Büyük ihtimalle memur ve emeklilerin maaşları şubat ayı itibarı ile bütünüyle yok olacak' dedi

Türkiye Kamu-Sen Samsun İl Başkanı Kuruoğlu;Memur zammı eridi

Türkiye Kamu-Sen Samsun İl Başkanı Levent Kuruoğlu, 2015 yılında tarihi başarı olarak yorumlanan toplu sözleşme ile memur ve emeklilerin maaşlarına 2017 yılının ilk 6 aylık dilimi için yüzde 3 artış yapıldığını ancak artan enflasyon karşısında bu zammın eridiğini ifade etti.

ALIM GÜCÜ DÜŞECEK
TÜİK tarafından ocak ayında enflasyonun yüzde 2.46 olarak açıklandığını kaydeden Kuruoğlu, ''2015 yılında tarihi başarı olarak yorumlanan toplu sözleşme ile memur ve emeklilerin maaşlarına 2017 yılının ilk 6 aylık dilimi için yüzde 3 artış yapıldı. Ancak ocak ayı enflasyonu yüzde 2,46 çıkınca, kamu görevlilerine ve emeklilere yapılan yüzde 3’lük zam, neredeyse memurun eline geçmeden eridi. Bu yalnızca memurlar için değil, emekli maaşları için de geçerli. Fiyat gelişimlerine bakıldığında, büyük ihtimalle memur ve emeklilerin maaşları şubatta bütünüyle eriyecek ve alım gücü 2016'nın da gerisine düşecek'' diye konuştu.

ENFLASYON GÖRÜNENDEN YÜKSEK
Yüzde 2.46 olarak belirlenen enflasyon oranının aslında daha yüksek olduğunu ifade eden Kuruoğlu, ''Ülkemizde henüz adı konulmamış bir krizin sinyallerini alıyoruz. Savcı ve hakim maaşlarına 2 bin 700 liraya varan zamdan bahsediliyor. Elbette bu olumlu bir girişim, destekliyoruz. Ancak 3.3 milyon çalışan ve 2 milyon emekliyi de unutmamak lazım. Sadece problem hakim ve savcıların ekonomik şartları değil. Emekli ve memurlara yapılacak iyileştirmelerin de ekonomimize hareketlilik sağlayacağını unutmamak gerekir'' dedi.

Zerrin SOMUNCU

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

1 Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

Gelin kına gecesini hastanede geçirdi

2 Gelin kına gecesini hastanede geçirdi

Silahlı saldırı düzenlemek isteyen şahısların planını devriye gezen polisler boz

3 Silahlı saldırı düzenlemek isteyen şahısların planını devriye gezen polisler boz

Külliyen zarar...

4 Külliyen zarar...

 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

5 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

İşte derbi istatistikleri

6 İşte derbi istatistikleri

Fatih'te trafik kazası: 1 ölü, 3 yaralı

7 Fatih'te trafik kazası: 1 ölü, 3 yaralı

Kaza yaptığı aracı bırakıp kaçtı

8 Kaza yaptığı aracı bırakıp kaçtı

İki otomobilin çarpıştığı kazada 1 kişi yaralandı

9 İki otomobilin çarpıştığı kazada 1 kişi yaralandı

Çaldığı motosiklete kapkaç yaparken yakalandı

10 Çaldığı motosiklete kapkaç yaparken yakalandı


SIRADAKİ HABER