Çorum haber: Kadınlar sokak hayvanları için seferber oldu

Çorum haber: Çorum'da bir grup hayvansever kadın örnek bir çalışmaya imza attı.

Kadınlar sokak hayvanları için seferber oldu

Sosyal medya üzerinden bir araya gelen hayvanseverler, yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için seferber oldu.
Haftanın belirli günlerinde bir araya gelen bayanlar, hayvanseverlerin yardım ve katkıları ile temin ettikleri mama, ekmek, makarna gibi yiyeceklerle yüzlerce sokak köpeğinin yiyecek ihtiyacını karşılıyor. Sokak hayvanlarının beslenmesi noktasında hayvansever bayanlara en büyük destek erkeklerden geliyor. Toplanan yiyecekleri araçları ile bırakılan yerlerden alan hayvanseverler bunları yemlemenin yapılacağı bölgelere götürüyor. Sokak hayvanları için hayata geçirilen bu örnek çalışma da beslemenin yanı sıra hayvanların sağlığı ile de yakından ilgileniyor. Yavru sokak hayvanlarına kadınlar tarafından aşıları da yapılıyor.
Amasya Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'nde eğitim gören Gökçe Erdoğan sayesinde sokak hayvanlarının yoğun olarak yaşadıkları bölgeleri tespit ettiklerini dile getiren Merve Günal, onun sayesinde sokak hayvanlarını beslemeye başladıklarını söyledi.
Özellikle kış aylarında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına destek olmaya çalıştıklarını dile getiren Günal, 'Kendi çapımızda topladığımız ekmeklerle, makarnalarla buralara geliyoruz. Bize bağışta bulanabilecek arkadaşlarımız vardır. Onlarında desteklerini bekliyoruz. Kış şartlarında yiyecek bulmakta zorlanıyorlar. Biz besleme yapıyoruz. Bu hayvanlara barınak sağlama yapma gibi bir imkanımız yok. Ayrıca belediyeye teşekkür ediyoruz. Burada yaralı olanları, tedavi ettiriyoruz'
Hayvanların beslemenin yanı sıra sağlıklarıyla da ilgilendiklerini anlatan Merve Günal, 'Kendi çapımızda ilaçlama yapıyoruz. Parazit, gençlik aşısı yapabiliyoruz. Daha büyük yaralanmalar olursa onlar içinde barınaktan yardım istiyoruz. Tedavi sürecinde hayvanların takibini yapıyoruz. Bu hayvanların sahiplenilmesini istiyoruz. Bu hayvanlar açlıktan ziyade sevgi istiyorlar. İnanın hepsine yetemiyoruz. Çoğu sadece sevilmek için yanımızda kalıyorlar' ifadelerini kullandı.
Sokak hayvanları konusunda herkesi duyarlı olmaya çağıran Serkan Günal ise, 'Örneğin büyük yemek şirketleri var. Bu şirketlerin yemekhanelerinde toplanan yemekleri buraya getirebilir. Herkes taşın altına elini koyması lazım. Günde tonlarca yemek çöpe dökülüyor. Onları toplayıp buralara getirebilirsek bu hayvanlar için yaşam kaynağı olur' şeklinde konuştu.

Kadınlar sokak hayvanları için seferber olduEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da kafeye silahlı saldırı: Çok sayıda yaralı var

1 Samsun'da kafeye silahlı saldırı: Çok sayıda yaralı var

Samsun'da feci kaza: 2'si ağır 3 yaralı

2 Samsun'da feci kaza: 2'si ağır 3 yaralı

Enes için büyük iddia... 'Az kalsın gidiyordu'

3 Enes için büyük iddia... 'Az kalsın gidiyordu'

Samsun'da ilginç kaza

4 Samsun'da ilginç kaza

Üstünlük Samsun'da

5 Üstünlük Samsun'da

Define avında acı son: 2 ölü

6 Define avında acı son: 2 ölü

Samsun'da doktordan inanılmaz buluş

7 Samsun'da doktordan inanılmaz buluş

Atakum Belediye Başkanı Taşçı: 'Siz yeter ki isteyin'

8 Atakum Belediye Başkanı Taşçı: 'Siz yeter ki isteyin'

Define ararken zehirlenen 2 kişi hayatını kaybetti

9 Define ararken zehirlenen 2 kişi hayatını kaybetti

Köpeklerini kemerle döven şahıs gözaltına alındı

10 Köpeklerini kemerle döven şahıs gözaltına alındı


SIRADAKİ HABER