Trabzon haber: Trabzon'da ayın şoförleri plaketlerini aldı

Trabzon haber: Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (TESOB) tarafından şoförlük mesleğine standart getirilmesi amacıyla uygulanmaya başlanan 'Ticari Taşıt Sürücülerinin Davranış Modellerinin Geliştirilmesi' projesi kapsamında 'Ayın Şoförü' uygulaması başlatıldı. Ocak ayının şoförü seçilen Fazlı Gündoğan ve Ali Pervane'ye plaketleri törenle verildi.

Trabzon'da ayın şoförleri plaketlerini aldı

Proje kapsamında düzenlenen eğitimlere katılan ve Ticari Taşıt Sürücü Kartı alan isimler arasından Ocak ayının şoförü seçilen Fazlı Gündoğan'a ödülünün verilmesi için Çaykara Kaymakamlığında tören düzenlendi. Törene Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı, Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, TESOB Başkanı Metin Kara, Çaykara Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Şükrü Aydın, TESOB Genel Sekreteri Ömer Kayıkçıoğlu ile davetliler katıldı. Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı ve Belediye Başkanı Hanefi Tok, Ayın Şoförü seçilen Fazlı Gündoğan'a, plaketini ve hediye altınını verdi. Daha sonra Fazlı Gündoğan'ın kullandığı midibüsün camlarına 'Ayın Şoförü' çıkartmaları yapıştırıldı. Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı ve Belediye Başkanı Hanefi Tok, TESOB'un projelerinden duydukları memnuniyeti dile getirirken, çalışmalara her zaman destek olacaklarını vurguladı.
Ortahisar ilçesinde ayın şoförü seçilen Ali Pervane'ye ödülünün verilmesi için de Tıp Fakültesi dolmuş durağında bir tören düzenlendi. TESOB Başkanı Metin Kara, Ali Pervane'ye plaketinin ve hediye altınını takdim etti. Kara ayrıca Tıp Fakültesi Dolmuş Durağı Başkanı Kadir Şahin'e de projeye verdikleri destek nedeniyle teşekkür plaketi sundu. Daha sonra Ali Pervane'nin aracına da 'Ayın Şoförü' çıkartmaları yapıştırıldı.
TESOB Başkanı Kara, eğitim programına katılan şoförler arasından her ay ayın şoförü seçeceklerini belirterek, 'Plaket ve altın hediye edeceğiz. Merkez ve ilçelerde Ayın Şoförü seçimi çalışmalarımız sürecek. Ayın şoförünün seçildiği durak başkanı veya servis şirketi yetkilisine de plaket verilecek. Bu uygulamayla şoför arkadaşlarımızın daha da dikkatli davranmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Ayın Şoförünü seçerken müşteriye karşı davranışları, çalışma arkadaşlarına karşı tutumları da değerlendirilecek' diye konuştu.

5 bin kişi katıldı
Mart 2016'da başlatılan Ticari Taşıt Sürücülerinin Davranış Modellerinin Geliştirilmesi eğitimine bugüne kadar 5 bin şoför esnafının katıldığını vurgulayan TESOB Başkanı Metin Kara, 'Bu projeyle birlikte şoförlük mesleğine bir standart getirilmesi, sürücülerimizin mevcut bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi, sürücülerimizin daha kaliteli, yolcu memnuniyeti odaklı ve güvenli bir şekilde hizmet vermesi, kayıt dışı istihdamın engellenerek, şoför esnafımızla ilgili olarak güncel bir veri tabanı oluşturulmasını amaçladık. Eğitimlerimiz devam ediyor. Yaklaşık 5 bin şoför esnafımız daha önümüzdeki süre içinde eğitimlerini tamamlayacak. Eğitim sonucunda Ticari Taşıt Sürücü Kartı alacak olan şoförlerimiz, her yıl bu kartı yeniden onaylattıracak. 5 yılda bir de eğitim programı tekrarlanacak' şeklinde konuştu.

Denetimler başlıyor
Başkan Kara, projenin en önemli ayağı olarak gördükleri 4'lü protokolün de geçtiğimiz günlerde imzalandığını vurgulayarak, 'Trabzon Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı adına Valilik protokolü imzaladı. Ayrıca Trabzon Büyükşehir Belediyesi, TTSO ve projenin yürütücüsü olarak TESOB da dörtlü protokole imza attı. Önümüzdeki günlerde denetimler de başlayacak. TESOB, Emniyet ve Jandarma ekipleri, Ticari Taşıt Sürücüsü Tanıtma Kartı denetimlerini yapacak. Bu kartı taşımayanlar dolmuş, servis aracı ve taksi gibi ticari taşıtları kullanamayacak. Kullananlar ve o aracın sahibi hakkında yasal işlem başlatılacak. Servis şoförleri belediyeden güzergah belgesini bu kart olmadan alamayacak. Bu nedenle tüm şoför esnafımızı ileride zorluk yaşamamaları için bir an önce eğitim programına katılmaya ve tanıtma kartlarını almaya çağırıyorum' ifadelerini kullandı.

Trabzon’da ayın şoförleri plaketlerini aldıEN ÇOK OKUNANLAR

Fındıkta son durum ne Fındık fiyatları ne kadar İşte güncel fındık fiyatları

1 Fındıkta son durum ne? Fındık fiyatları ne kadar? İşte güncel fındık fiyatları

Terör listesinde 5 Karadenizli

2 Terör listesinde 5 Karadenizli

İş yerinde kanlı infaz

3 İş yerinde kanlı infaz

Samsunlu akademisyen yaşam savaşını kaybetti

4 Samsunlu akademisyen yaşam savaşını kaybetti

Samsun'da ByLock operasyonu: 11 gözaltı

5 Samsun'da ByLock operasyonu: 11 gözaltı

İsmail Küçükkaya hakkında flaş gelişme

6 İsmail Küçükkaya hakkında flaş gelişme

Samsun'da nefes aldıracak proje

7 Samsun'da nefes aldıracak proje

Samsun masum sayılır

8 Samsun masum sayılır...

Sifakis hırslandı

9 Sifakis hırslandı

Sevgilisini öldürüp cesedini gezdirdi

10 Sevgilisini öldürüp cesedini gezdirdi


SIRADAKİ HABER