HaberlerSamsun dahil 6 ilde ByLock operasyonu: 8 tutuklama

Samsun dahil 6 ilde ByLock operasyonu: 8 tutuklama

Samsun dahil Sivas merkezli 6 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik düzenlenen operasyonlarda 'bylock' kullandıkları iddiası ile gözaltına alınan 8 kişi tutuklandı.

Samsun dahil 6 ilde ByLock operasyonu: 8 tutuklama

Sivas Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla gözaltına alınan R.A., S.B., İ.P., Ü.U., İ.G., S.U., G.Y. ve M.N.A. isimli şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi. 8 kişi FETÖ/PDY'nin şifreli haberleşme programı ‘bylock’u kullandıkları iddiası ile tutuklandı.

Soruşturma kapsamında daha önce adli kontrol şartı ile serbest bırakılan 2 kişi hakkında Cumhuriyet Başsavcılığının itirazı üzerine yeniden yakalama kararı verildi. Şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatıldı.

Sivas merkezli İstanbul, Kayseri, Samsun, Nevşehir ve Mersin illerinin yanında Sivas’ın altı ilçesinde kamu çalışanlarını kapsayan operasyonda 38 şüpheliden 36’sı yakalanmış. 9’u ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakılmış, 9 şüpheli adli kontrol şartı ile serbest bırakılmış, 10 kişi ise tutuklanmıştı.

SIRADAKİ HABER
}