Kilis haber: Lise öğrencilerinin Çanakkale Şehitlerini Anma etkinliğinde

Kilis haber: Kilis Mübeccel Suphi Sosyal Bilimler Lisesi tarafından düzenlenen Çanakkale zaferinin 102 yıl dönümü etkinliklerinde duygusal anlar yaşandı.

Lise öğrencilerinin Çanakkale Şehitlerini Anma etkinliğinde
Kilis haber:
Alaeddin Yavaşça Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Çanakkale zaferinin 102 yıl dönümünde etkinliğine Kilis Valisi İsmail Çataklı, Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara AK Parti Kilis milletvekilleri Reşit Polat,Mustafa Hilmi Dülger, AK Parti Kilis İl Başkanı İzzet Toprak, daire amir ve müdürleri, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Metin Karakuş ile davetliler katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra Piyade Üsteğmen Selim Öztürk, yaptığı konuşmada, Çanakkale zaferinin 102 yıl dönümü anmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, 'Aziz vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizin şehitler gününü idrak etmenin onurunu ve haklı gururunu yaşamaktayız. Gururla kutladığımız bu gün 102 yıl önce kendilerini dünyanın en kuvvetli, en büyük ordusu sanan kendini bilmez yedi düvenin Çanakkale topraklarında kahraman Türk askerlerinin etten ve kemikten ve fakat iman gibi göğsüne çarpa çarpa bütün birlikleri ile Türk sularına gömüldüğü gündür' dedi.
Kilis Valisi İsmail Çataklı ise Çanakkale zaferinin 102 yıl dönümü kutladıklarını ifade ederek, 'Çanakkale'den Sakarya'ya, Kafkasya'dan El Bab'a Kıbrıs'tan Yemene kadar adımızın anıldığı bütün cephelere istiklalimiz ve istikbalimiz için gözlerini kırpmadan canlarını vermeye göze alan bir gül bahçesine ektiler gibi toprağa düşen yüz binlerce Mehmetçiğimize Allah'tan rahmet diliyorum' diye konuştu.
Çanakkale şiirlerini okuyan öğrenciler daha sonra Çanakkale'yi ve yaşanan olayları anlatan gösteriler sunuldu. Öğrenciler tarafından Çanakkale şarkıları ile devam eden programda başarılı öğrencilere çeşitli ödüller verildi.
Programda duygusal anlar yaşadı. Programda, öğrencilerin yanı sıra katılımcıların da duygulandığı görüldü.

Lise öğrencilerinin Çanakkale Şehitlerini Anma etkinliğindeEN ÇOK OKUNANLAR

Başkan Yılmaz Elimde olsa o ilçenin ismini değiştiririm

1 Başkan Yılmaz: ''Elimde olsa o ilçenin ismini değiştiririm''

Samsunspor Stadı açılışına davet edildiler

2 Samsunspor Stadı açılışına davet edildiler

Haberler gerçek değil

3 Haberler gerçek değil

Başkan Yılmaz Kendinize yer bulun

4 Başkan Yılmaz: 'Kendinize yer bulun'

Samsunspor yeni transferiyle kazandı

5 Samsunspor yeni transferiyle kazandı

Samsunspor Başkanvekili Araboğlu O paranın hakkını vereceğiz

6 Samsunspor Başkanvekili Araboğlu: 'O paranın hakkını vereceğiz'

Şampiyon Samsunspor

7 Şampiyon Samsunspor

Samsunda tacizden gözaltına alınan medyum

8 Samsun'da tacizden gözaltına alınan medyum...

Valdomirodan kurtulduk

9 Valdomiro'dan kurtulduk

Ali Ağaoğlu Tatilde olmazsa olmazım

10 Ali Ağaoğlu: Tatilde olmazsa olmazım...


SIRADAKİ HABER