Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun'da e-ehliyet dönemi

İlk olarak Ankara'da başlayan e-ehliyet sınavı uygulamasına, İzmir ve İstanbul'dan önce Samsun'da geçildiğini ifade eden Karadeniz Sürücü Kursları Dernek Başkanı Hasan Guda, 'Sınava giren adaylar, sonuçları hemen öğrenebiliyor' dedi

Samsun'da e-ehliyet dönemi

Elektronik ehliyet (e-ehliyet) sınavı hakkında bilgi veren Karadeniz Sürücü Kursları Dernek Başkanı Hasan Guda, e-ehliyet sınav uygulamasına İzmir ve İstanbul’dan önce Samsun’da geçildiğini belirtti. Samsun Öğretmenevi’nin ikinci katında 24 kişilik e-ehliyet sınav salonunun açıldığını ifade eden Başkan Guda, birçok ilden Samsun’a adayın geldiğini söyledi.

EMEĞE TEŞEKKÜR

E-ehliyet sınav uygulamasının ilk olarak Ankara’da başladığını ifade eden Başkan Guda, İzmir ve İstanbul’dan önce Samsun’da e-ehliyet sınavı uygulamasına geçildiğini söyledi. Guda, “Bu konuda Samsun’daki şube müdürlerimizle ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, özellikle milletvekillerimize teşekkür ediyoruz. Eğitim Komitesi’nden bu konuyu geçirerek, bakanlığa yazdık ve Samsun Öğretmenevi’nin ikinci katında e-sınav salonu açıldı. Bu salon 24 kişilik, Samsun, Ordu, Giresun, Amasya, Çorum ve Sinop’tan adaylarımız Samsun’a gelip e-sınav’a giriyor” şeklinde konuştu.

ÖNCE ÖN SINAV

Adayların bilgisayarın önüne geçtiği an, soruların ekrana geldiğini belirten Guda, sınav süresinin 60 dakika olduğunu ifade etti. Başkan Guda, “Sınav sonunda da kapıda bulunan başka bir sisteme aday TC kimlik numarasını girip, sınavdan geçip-geçmediğini hemen görebiliyor. Sınavın ardından aday, direksiyon eğitimine başlıyor. 14 saatlik direksiyon eğitimini tamamlayan aday daha sonra kurum müdürlerinin yaptığı ön sınava giriyor. Aday bu sınavdan da geçince direksiyon sınavına girmeye hak kazanıyor. Kurumların, iyi yetişmemiş adaylarını direksiyon sınavına sokmama hakkı var. Bu hem aday için hem kurum için iyi oluyor. Direksiyon sınavlarında başarı oranı yüzde 55’in altına düşerse kurum hakkında soruşturma açılabiliyor” ifadelerini kullandı.

Zeynep Irmak ÖCALEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 46 farklı isim

1 Samsunspor: 46 farklı isim

Samsun Haber Samsunda arkadaş kavgası cinayetle bitti

2 Samsun Haber: Samsun'da arkadaş kavgası cinayetle bitti

Samsunspor Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

3 Samsunspor: Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

Samsunlu  hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

4 Samsunlu hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

Samsunspor Samsun Valisi Şahinden süper istek

5 Samsunspor: Samsun Valisi Şahin'den 'süper' istek

Samsunspor Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

6 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

 Kopyala-yapıştır

7 Kopyala-yapıştır...

Samsun Haber  Bafra İşletme Fakültesi binasına kavuşuyor

8 Samsun Haber: Bafra İşletme Fakültesi binasına kavuşuyor

Yem makinesine düşen adam feci şekilde can verdi

9 Yem makinesine düşen adam feci şekilde can verdi

Samsunspor Samsunsporda olağan kongre haziran sonu

10 Samsunspor: Samsunspor'da olağan kongre haziran sonu


SIRADAKİ HABER