Samsun'da e-ehliyet dönemi

İlk olarak Ankara'da başlayan e-ehliyet sınavı uygulamasına, İzmir ve İstanbul'dan önce Samsun'da geçildiğini ifade eden Karadeniz Sürücü Kursları Dernek Başkanı Hasan Guda, 'Sınava giren adaylar, sonuçları hemen öğrenebiliyor' dedi

Samsun'da e-ehliyet dönemi

Elektronik ehliyet (e-ehliyet) sınavı hakkında bilgi veren Karadeniz Sürücü Kursları Dernek Başkanı Hasan Guda, e-ehliyet sınav uygulamasına İzmir ve İstanbul’dan önce Samsun’da geçildiğini belirtti. Samsun Öğretmenevi’nin ikinci katında 24 kişilik e-ehliyet sınav salonunun açıldığını ifade eden Başkan Guda, birçok ilden Samsun’a adayın geldiğini söyledi.

EMEĞE TEŞEKKÜR

E-ehliyet sınav uygulamasının ilk olarak Ankara’da başladığını ifade eden Başkan Guda, İzmir ve İstanbul’dan önce Samsun’da e-ehliyet sınavı uygulamasına geçildiğini söyledi. Guda, “Bu konuda Samsun’daki şube müdürlerimizle ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, özellikle milletvekillerimize teşekkür ediyoruz. Eğitim Komitesi’nden bu konuyu geçirerek, bakanlığa yazdık ve Samsun Öğretmenevi’nin ikinci katında e-sınav salonu açıldı. Bu salon 24 kişilik, Samsun, Ordu, Giresun, Amasya, Çorum ve Sinop’tan adaylarımız Samsun’a gelip e-sınav’a giriyor” şeklinde konuştu.

ÖNCE ÖN SINAV

Adayların bilgisayarın önüne geçtiği an, soruların ekrana geldiğini belirten Guda, sınav süresinin 60 dakika olduğunu ifade etti. Başkan Guda, “Sınav sonunda da kapıda bulunan başka bir sisteme aday TC kimlik numarasını girip, sınavdan geçip-geçmediğini hemen görebiliyor. Sınavın ardından aday, direksiyon eğitimine başlıyor. 14 saatlik direksiyon eğitimini tamamlayan aday daha sonra kurum müdürlerinin yaptığı ön sınava giriyor. Aday bu sınavdan da geçince direksiyon sınavına girmeye hak kazanıyor. Kurumların, iyi yetişmemiş adaylarını direksiyon sınavına sokmama hakkı var. Bu hem aday için hem kurum için iyi oluyor. Direksiyon sınavlarında başarı oranı yüzde 55’in altına düşerse kurum hakkında soruşturma açılabiliyor” ifadelerini kullandı.

Zeynep Irmak ÖCALEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da yıkım!

1 Samsunspor'da yıkım!

Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

2 Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

Samsunspor maçından sonra taraftarlar birbirine girdi

3 Samsunspor maçından sonra taraftarlar birbirine girdi

Haberaks TV canlı yayınlayacak

4 Haberaks TV canlı yayınlayacak

Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

5 Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

6 Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

Samsunpor'a çılgın prim...

7 Samsunpor'a çılgın prim...

Samsun'a yeni hastane

8 Samsun'a yeni hastane

15 CHP milletvekili İyi Parti'ye geçiyor! İşte o isimler

9 15 CHP milletvekili İyi Parti'ye geçiyor! İşte o isimler

8 puanımız çalındı

10 8 puanımız çalındı


SIRADAKİ HABER