Konya haber: NEÜ, ARTANKARA'da büyük ilgi gördü

Konya haber: Resimden fotoğrafa, heykelden özgün baskıya Türkiye ve 19 ülkeden toplam bin 800 eser 16-19 Mart tarihlerinde ARTANKARA Çağdaş Sanat Fuarında sanatseverlerin beğenisine sunulurken, 7 üniversitenin katıldığı fuarda Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) standı büyük ilgi gördü.

NEÜ, ARTANKARA'da büyük ilgi gördü

ATO Congresium'da üçüncü kez sanatseverlerle buluşan ARTANKARA fuarında resim, heykel, seramik, özgün baskı ve fotoğraf gibi sanat eserleri 100'ü aşkın galeride sergilendi. NEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi de bu önemli organizasyonda yer aldı. Dekan Yardımcısı Doç. Dr. İsa Eliri bu tür organizasyonların ülkenin, sivil toplum kuruluşlarının, sanatçıların ve sanat eğitimi verilen gençlerin tanıtımında çok etkili olduğunu söyledi. 'Bu teşhir alanlarına biz düğün diyoruz. Burası hasat zamanı çünkü teşhire çıkıyoruz' diyen Eliri, 2013 yılında kurulan NEÜ Güzel Sanatlar Fakültesinin Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker'in büyük destekleriyle çok hızlı bir ivmeyle büyüdüğünü ifade etti. Fakültelerinin devlet üniversitelerinin Güzel Sanatlar Fakülteleri arasında 5. sırada yer aldığını anlatan Eliri, 'Bu memnuniyet verici. Bundan sonra Konya'yı tercih edecek öğrenciler için bu bir vitrin Burada 6-7 fuayede üniversitemizin yüksek lisans öğrencileri sanatçı kimliğiyle teşhir ve temsil ediliyor. Onların eserleri de var. Bu çok önemli bir gösterge. Demek ki üniversiteler sadece bilim yuvaları olmanın dışında sanat merkezleri, kültür merkezleri olarak da aktif akademik yaşamına devam ediyor' dedi.
Yaklaşık bin kişiye üniversiteyi tanıtıcı materyaller dağıttıklarını belirten Eliri, çok güzel geri dönüşler aldıklarını aktardı. NEÜ standını ziyaret eden binlerce kişinin fakültelerini gelip görmek istediğini kaydeden Doç. Dr. İsa Eliri, 'Bundan sonra sanatsal etkinliklerle ilgili şunu biliyorlar, NEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi sanatta da var, kültürde de var, sosyal entelektüel yapıda da var' şeklinde konuştu.
Dört gün devam eden organizasyonda Eliri'nin 12 eseri de sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Eliri sanatın insanın var olduğu her yerde dünyayı güzelleştirdiğini, dünyaya renk kattığını ifade ederek, 'Bizler sanat eğitimcileri olarak bir renk katabiliyorsak, bir dokunuş yapabiliyorsak ne mutlu' dedi.

NEÜ, ARTANKARA’da büyük ilgi gördüEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da sevindiren gelişme

1 Samsunspor'da sevindiren gelişme

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

2 Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

3 Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı: Müdür odaları vali odası gibi

4 Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı: Müdür odaları vali odası gibi

Fotoğraf flu...

5 Fotoğraf flu...

Aynur Aydın: Aleyna Tilki evime geldiğinde sütyen giyiyorum

6 Aynur Aydın: Aleyna Tilki evime geldiğinde sütyen giyiyorum

Samsunspor'un rakibi moralli

7 Samsunspor'un rakibi moralli

Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

8 Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

Samsunspor'a Uğur'lu yardım

9 Samsunspor'a Uğur'lu yardım

Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti

10 Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti


SIRADAKİ HABER