HaberlerTekkeköy Belediye Başkanı Togar: 'Gelecek inşa ediliyor'

Tekkeköy Belediye Başkanı Togar: 'Gelecek inşa ediliyor'

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, 'Yüzyıl sonrasını düşünerek insan yetiştiriyoruz ve geleceği inşa ediyoruz' dedi.

Tekkeköy Belediye Başkanı Togar: 'Gelecek inşa ediliyor'

Tekkeköy Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Halk Kütüphanesi koordinesinde Evliya Çelebi Gezici Halk Kütüphanesi ile kitapları öğrencilerin ayağına taşıyor. Belediye Başkanı Hasan Togar “Öğrencilerimiz kütüphaneye gidemezse biz binlerce kitabın bulunduğu kütüphaneyi onların ayağına götürürüz” dedi.

BİNLERCE KİTAP YOLLARDA

''Bir yıl sonrasını düşünüyorsan buğday ek. On yıl sonrasını düşünüyorsan ağaç dik. Yüzyıl sonrasını düşünüyorsan insan yetiştir'' felsefesiyle hareket ettiklerini belirten Togar, "İlçemizin çehresini her alanda değiştirdik. Ama bunların yanında özellikle eğitimi her şeyin üzerinde tuttuk ve Samsun’da eğitime en çok destek veren belediye olduk. Eğitim yuvalarımızın her türlü ihtiyacını giderdik. İlçemize yeni okullar kazandırdık. Okullarımıza kırtasiye, okul kıyafeti yardımları yaptık. 1 Kitap 1 Hayat projemiz kapsamında her öğrencimize bir kitap hediye ettik. Şimdi de belediyemize ait bir aracımızı gezici kütüphaneye çevirdik. İlçemiz sınırları içindeki okullarımızı Evliya Çelebi Gezici Halk Kütüphanesi aracımız ile ziyaret ederek öğrencilerimizin ayağına farklı içerikteki binlerce kitabı ve kütüphaneyi taşıdık" dedi.

ÖDÜNÇ KİTAP VERİLECEK

Öğrencilerin okumak istedikleri farklı içerikteki kitapları mekan-zaman fark etmeksizin ulaşabilecekleri projeye imza attıklarını kaydeden Togar, "Gezici kütüphane artık her gün farklı bir okulun önüne giderek öğrencilerimize ödünç kitap verecek. Bu çalışmanın ortaya çıkmasında büyük emekleri olan Tekkeköy İlçe Halk Kütüphanesi sorumlusu Cengiz Korkmaz’a teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

BAŞKAN TOGAR'A TEŞEKKÜR

Tekkeköy İlçe Halk Kütüphanesi Sorumlusu Cengiz Korkmaz ise, “Kütüphanemizdeki tüm kitapları Tekkeköy Belediye Başkanımızın destekleri ile öğrencilerimiz ile buluşturuyoruz. Her gün farklı bir okulumuzun önünde öğrencilerimize ödünç kitap veriyoruz. Bu projemizi destekleyen Belediye Başkanımız Hasan Togar’a öğrenciler ve şahsım adına teşekkür ederim” dedi.SIRADAKİ HABER
}