HaberlerLamborghini haberLamborghini'den 2030 yılının teknolojik boğası hakkında heyacan yaratan açıklama

Lamborghini'den 2030 yılının teknolojik boğası hakkında heyacan yaratan açıklama - Lamborghini haber

İtalyan süper spor otomobil üreticisi Lamborghini, resmi Twitter hesabından heyecan verici bir açıklama yaptı. Buna göre süper spor otomobillerin geleceğini görmemize çok az kaldı.

Lamborghini'den 2030 yılının teknolojik boğası hakkında heyacan yaratan açıklama

Tasarladığı otomobillerle bu alana ilgi duymayanları bile kendisine hayran bırakan Lamborghini, geçtiğimiz yıl MIT ile ortaklık kurduğunu duyurmuştu. Firmanın Massachusetts Teknoloji Enstitüsü ile kurulan bu ortaklık kapsamında hazırladığı aracını tanıtmasına ise sadece iki gün kaldı. Twitter hesabından 2030‘dan sonra satışa çıkacak geleceğin süper spor otomobilinden ilk görseli yayınlayan üretici, takipçilerini ciddi anlamda heyecanlandırmış görünüyor. Resmi olarak 6 Kasım tarihinde kapılarını aralayacak EmTech 2017etkinliğinde tanıtılacak araç, söylendiği kadarıyla sürücü odaklı olacak. Yani teknolojik gelişmeler ışığında tamamen otonom dünyaya giriş yapmayacağı söylenen şirket, yeni aracını “plug-in” hibritaltyapısı üzerine kuracak. PHEV olarak kısaltılan bu altyapıyı süper spor otomobiller için en uygun teknoloji olarak nitelendiren araştırma geliştirme şefi Maurizio Reggiani, batarya ağırlığı konusundaysa savaş vermeleri gerektiğini söylüyor.

Lamborghini’nin geleceği görücüye çıkıyor

Haklı olarak tamamen elektriğe geçmek isteyemeyen şirketin MIT ortaklığında aracına ne gibi teknolojik yenilikler eklediği henüz bilinmiyor. 2022 yılında tanıtacağı yeni Huracan ile hibrit süper spor otomobil dünyasına giriş yapacağını belirtilen şirket, 2030 modeliyle gerçekten büyük heyecan uyandırıyor.

 

 

 

KAYNAK:LOGSIRADAKİ HABER
}