Rize haber: Rize'de 'Sporla Büyüyorum' projesi başladı

Rize haber: Rize'de 12 okuldaki bin 35 öğrencinin sportif etkinlikleri katılması için 'Spor'la Büyüyorum' projesi başlatıldı.

Rize'de 'Sporla Büyüyorum' projesi başladı

Rize Valiliği himayelerinde Rize Belediyesi, Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Rize Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilecek 'Spor'la Büyüyorum ' projesi açılışı töreni Rize Çok Amaçlı Spor Salonunda Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, Rize İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kazancı, Rize Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Yılmaz, Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik'in katıldığı törenle gerçekleştirildi.
Açılış töreninde konuşan Rize Valisi Erdoğan Bektaş, amaçlarının öğrencileri spor aracılığı ile kötü alışkanlıklardan korumak olduğunu belirterek, 'Rize Valiliği himayelerinde Rize Belediyesi, Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Rize Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilecek proje ile 12 okuldan 1 ve 5. sınıflarda eğitim gören bin 35 öğrencinin fiziksel etkinlik derslerinde Rize Belediyesi toplu taşıma araçları ile Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü spor salonlarına taşınacak. Belirlenen branşlarda uzman antrenörler eşliğinde doğru yöntem, teknikler ve doğru araç gereç ile sporun temel unsurları öğretilerek spora yatkınlık testleri yapılarak branşlara yönlendirilecek' dedi.
Protokol konuşmalarının ardından İl Müdürlüğü dağcılık sporcuları tarafından sportif amaçlı tırmanma duvarında sportif tırmanma gösterisi yapıldı. Açılış töreni katılımcıların ve öğrencilerin bir arada poz verdiği toplu resim çekimi ile sona erdi.
'Spor'la Büyüyorum' projesi ile Rize il merkezinde 12 okuldan 1 ve 5. sınıflarında eğitim gören bin 35 öğrenci 9 spor branşında alanlarında uzmanlaşmış antrenörlerle 1 yıl boyunca sportif etkinliklerde bulunacaklar.

Rize’de ‘Sporla Büyüyorum’ projesi başladıEN ÇOK OKUNANLAR

Fındık fiyatları yerle bir! İşte il il güncel fındık fiyatları...

1 Fındık fiyatları yerle bir! İşte il il güncel fındık fiyatları...

Samsun'da sosyal medya paylaşımına tutuklama

2 Samsun'da sosyal medya paylaşımına tutuklama

Samsun'da elini makineye kaptıran işçinin parmakları koptu!

3 Samsun'da elini makineye kaptıran işçinin parmakları koptu!

Samsunspor'da ilki yaşadılar

4 Samsunspor'da ilki yaşadılar

Yaktın bizi Samaras

5 Yaktın bizi Samaras

Makamı kapısız başkan

6 Makamı kapısız başkan

Samsun'da aile hekimi Bylock'tan tutuklandı!

7 Samsun'da aile hekimi Bylock'tan tutuklandı!

Dilan Çiçek Deniz öpüşünce terk edildi!

8 Dilan Çiçek Deniz öpüşünce terk edildi!

Abdülkerim'den kötü haber

9 Abdülkerim'den kötü haber

En fazla HES o ilde

10 En fazla HES o ilde


SIRADAKİ HABER