Rize haber: Rize'de 'Sporla Büyüyorum' projesi başladı

Rize haber: Rize'de 12 okuldaki bin 35 öğrencinin sportif etkinlikleri katılması için 'Spor'la Büyüyorum' projesi başlatıldı.

Rize'de 'Sporla Büyüyorum' projesi başladı

Rize Valiliği himayelerinde Rize Belediyesi, Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Rize Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilecek 'Spor'la Büyüyorum ' projesi açılışı töreni Rize Çok Amaçlı Spor Salonunda Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, Rize İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kazancı, Rize Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Yılmaz, Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik'in katıldığı törenle gerçekleştirildi.
Açılış töreninde konuşan Rize Valisi Erdoğan Bektaş, amaçlarının öğrencileri spor aracılığı ile kötü alışkanlıklardan korumak olduğunu belirterek, 'Rize Valiliği himayelerinde Rize Belediyesi, Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Rize Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilecek proje ile 12 okuldan 1 ve 5. sınıflarda eğitim gören bin 35 öğrencinin fiziksel etkinlik derslerinde Rize Belediyesi toplu taşıma araçları ile Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü spor salonlarına taşınacak. Belirlenen branşlarda uzman antrenörler eşliğinde doğru yöntem, teknikler ve doğru araç gereç ile sporun temel unsurları öğretilerek spora yatkınlık testleri yapılarak branşlara yönlendirilecek' dedi.
Protokol konuşmalarının ardından İl Müdürlüğü dağcılık sporcuları tarafından sportif amaçlı tırmanma duvarında sportif tırmanma gösterisi yapıldı. Açılış töreni katılımcıların ve öğrencilerin bir arada poz verdiği toplu resim çekimi ile sona erdi.
'Spor'la Büyüyorum' projesi ile Rize il merkezinde 12 okuldan 1 ve 5. sınıflarında eğitim gören bin 35 öğrenci 9 spor branşında alanlarında uzmanlaşmış antrenörlerle 1 yıl boyunca sportif etkinliklerde bulunacaklar.

Rize’de ‘Sporla Büyüyorum’ projesi başladıEN ÇOK OKUNANLAR

Tokat'ta korkutan yangın

1 Tokat'ta korkutan yangın

Konya'da 8 araç birbirine girdi: 2 yaralı

2 Konya'da 8 araç birbirine girdi: 2 yaralı

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu: 'Kılıçdaroğlu bir aparattır'

3 Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu: 'Kılıçdaroğlu bir aparattır'

Antalya'da askerleri taşıyan otobüs devrildi: 23 yaralı

4 Antalya'da askerleri taşıyan otobüs devrildi: 23 yaralı

Giresun'da kaza: 6 yaralı

5 Giresun'da kaza: 6 yaralı

Hafifi ticari kamyonete çarpan motosiklet alev alev yandı

6 Hafifi ticari kamyonete çarpan motosiklet alev alev yandı

Fethiye'de trafik kazası: 4 yaralı

7 Fethiye'de trafik kazası: 4 yaralı

Afrin'den acı haber geldi

8 Afrin'den acı haber geldi

Saruhanlı'da traktör kazası: 1 ölü

9 Saruhanlı'da traktör kazası: 1 ölü

Bahçelievler'de açık unutulan elektrik sobası yangın çıkardı

10 Bahçelievler'de açık unutulan elektrik sobası yangın çıkardı


SIRADAKİ HABER