HaberlerSamsung HaberleriSamsung'un yeni 360 derece kamerası tasarımıyla şaşırtıyor

Samsung'un yeni 360 derece kamerası tasarımıyla şaşırtıyor - Samsung Haberleri

Samsung'un yeni 360 derece kamera modelinden ilk görseller geldi. 2018 Gear 360'a ait olduğu iddia edilen bu görseller, çok ilginç bir modelin yolda olduğunu gösteriyor.

Samsung'un yeni 360 derece kamerası tasarımıyla şaşırtıyor

LetsGo Digital tarafından yayınlanan görsellerdeki kameranın 2018 Samsung Gear 360 olduğu tahmin ediliyor. Daha öncekilerden farklı olarak şirin bir “karakter” formunda hazırlanan kamera, ufak bacaklara bile sahip. Patent çizimleri de bu tasarımı doğrulayan kamera, iki adet lensin yer aldığı büyük bir kafa üzerine kurulu. Üzerinde bir adet butonun ve bildirim ışığının yer alacağı görülen kamera, söylendiği kadarıyla 4K çözünürlükte video çekebiliyor. Ön yüzünde kalıcı bir yüz ifadesi bulunan ürün, hafiften yukarıya doğru bakarak kullanıcılarla göz teması kuracak gibi görünüyor. Taşınabilir gövdeye sahip olduğu düşünülen kamera, VR başlığıyla dahi görselleştirilmiş durumda.

Samsung yeni 360 derece kamera modelini nereye konumlandırıyor?
Güney Kore merkezli teknoloji devi bu kamerayı direkt olarak Uzak Doğu pazarı için hazırlıyor olabilir. Bildiğiniz gibi Japonya gibi ülkelerde çizgi film / anime karakterlerine çok büyük bir talep bulunuyor. Bu yüzden yeni kamerasını şirin bir karakter gibi hazırladığı düşünülen şirket, bazı tahminlere göre ürünü samimi yapmak için de bu tasarımı tercih ediyor olabilir. 

 

 

 

 

 

 

 

KAYNAK:LOG

SIRADAKİ HABER
}