HaberlerTokat HaberleriErbaa'da Okul Sporları ve Okullar Ligi başladı

Erbaa'da Okul Sporları ve Okullar Ligi başladı - Tokat Haberleri

Tokat'ın Erbaa ilçesinde 2017-2018 sezonu Okul Sporları ve Okullar Ligi'nin açılış töreni için spor salonunda açılış töreni düzenlendi.

Erbaa'da Okul Sporları ve Okullar Ligi başladı

Erbaa Kaymakamlığı, Erbaa Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğünün bu yıl ortaklaşa gerçekleştirdiği Okul Sporları ve Okullar Ligi müsabakaları spor salonunda düzenlenen törenle başladı. Törene Erbaa Belediye Başkan Vekili, Bülent Uzun, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, İlçe Jandarma Komutanı Emre Çelebi, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Tahsin Çimen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Aslan, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Rayif Ünal okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.
Geçen yıl Okul Sporları ve Okullar Ligi'nin başarılarla geçtiğimi belirten Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Rayif Ünal geçen yıl 12 olan branş sayısını 19'a çıkarttıklarını 2 bin 100 olan sporcu sayısını ise 3 bin'e yaklaştırdıklarını söyledi.
Öğrencilere başarılar dileyen Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ise,'Mili Eğitim Bakanlığımızın çok temel bir hedefi var. Milli Eğitim Bakanlığımızın kısa vizyonu şöyle. 'Hayata hazır, sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştirmek.' Çok sade bir vizyon. Bütün kurumsal işbirlikleriyle birlikte sizleri hayata hazırlamak istiyoruz. Bu hayata hazırlama esnasında da sizleri sağlıklı ve mutlu yetiştirmek istiyoruz. Sizlerin sağlıklı ve mutlu yetişmenizde sporun çok önemli bir yeri var. Ben bu nedenle spor faaliyetlerine spor tesisleri kazandırılmasına ne kadar önem versek o kadar azdır diyorum' diye konuştu.
Okul Sporları ve Okullar Ligi'nin 2017-2018 sezonu Erbaa Belediye Başkan Vekili Bülent Uzun ile Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Rayif Ünal'ın başlama vuruşuyla Erbaa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Sınav Lisesi arasında oynanan futsal karşılaşmasıyla başladı.

Erbaa’da Okul Sporları ve Okullar Ligi başladı

SIRADAKİ HABER
}