Tokat haber: Erbaa'da Okul Sporları ve Okullar Ligi başladı

Tokat haber: Tokat'ın Erbaa ilçesinde 2017-2018 sezonu Okul Sporları ve Okullar Ligi'nin açılış töreni için spor salonunda açılış töreni düzenlendi.

Erbaa'da Okul Sporları ve Okullar Ligi başladı

Erbaa Kaymakamlığı, Erbaa Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğünün bu yıl ortaklaşa gerçekleştirdiği Okul Sporları ve Okullar Ligi müsabakaları spor salonunda düzenlenen törenle başladı. Törene Erbaa Belediye Başkan Vekili, Bülent Uzun, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, İlçe Jandarma Komutanı Emre Çelebi, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Tahsin Çimen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Aslan, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Rayif Ünal okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.
Geçen yıl Okul Sporları ve Okullar Ligi'nin başarılarla geçtiğimi belirten Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Rayif Ünal geçen yıl 12 olan branş sayısını 19'a çıkarttıklarını 2 bin 100 olan sporcu sayısını ise 3 bin'e yaklaştırdıklarını söyledi.
Öğrencilere başarılar dileyen Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ise,'Mili Eğitim Bakanlığımızın çok temel bir hedefi var. Milli Eğitim Bakanlığımızın kısa vizyonu şöyle. 'Hayata hazır, sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştirmek.' Çok sade bir vizyon. Bütün kurumsal işbirlikleriyle birlikte sizleri hayata hazırlamak istiyoruz. Bu hayata hazırlama esnasında da sizleri sağlıklı ve mutlu yetiştirmek istiyoruz. Sizlerin sağlıklı ve mutlu yetişmenizde sporun çok önemli bir yeri var. Ben bu nedenle spor faaliyetlerine spor tesisleri kazandırılmasına ne kadar önem versek o kadar azdır diyorum' diye konuştu.
Okul Sporları ve Okullar Ligi'nin 2017-2018 sezonu Erbaa Belediye Başkan Vekili Bülent Uzun ile Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Rayif Ünal'ın başlama vuruşuyla Erbaa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Sınav Lisesi arasında oynanan futsal karşılaşmasıyla başladı.

Erbaa’da Okul Sporları ve Okullar Ligi başladıEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a şehit ateşi düştü

1 Samsun'a şehit ateşi düştü

Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

2 Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

Sahilde ağaca asılı erkek cesedi bulundu

3 Sahilde ağaca asılı erkek cesedi bulundu

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş: 'İçerisinde bir pilotumuz bulunuyordu'

4 Nevşehir Valisi İlhami Aktaş: 'İçerisinde bir pilotumuz bulunuyordu'

Nevşehir'deki uçak kazasının görgü tanığı: 'Şimşek gürler gibi patlama oldu'

5 Nevşehir'deki uçak kazasının görgü tanığı: 'Şimşek gürler gibi patlama oldu'

Konyalı şehidin cenazesi memleketine getirildi

6 Konyalı şehidin cenazesi memleketine getirildi

Film sahnelerini aratmayan araç kovalaması

7 Film sahnelerini aratmayan araç kovalaması

Seyitgazi'de Regaip Kandili eda edildi

8 Seyitgazi'de Regaip Kandili eda edildi

Üzerine baza düşen çocuk öldü

9 Üzerine baza düşen çocuk öldü

Didim'deki yangın korkuttu

10 Didim'deki yangın korkuttu


SIRADAKİ HABER