HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da öldürülen kadının eski sevgilisi hakim karşısında

Samsun'da öldürülen kadının eski sevgilisi hakim karşısında - Samsun Haberleri

Samsun'da öldürülen ve kimliği DNA testi sonucu tespit edilen 4 çocuk annesi kadının ölümüyle ilgili tutuklanan eski sevgilisi ile sevgilisinin kardeşinin yargılanmasına başlandı.

Samsun'da öldürülen kadının eski sevgilisi hakim karşısında

Samsun'un Atakum İlçesi'nde ikamet eden 4 çocuk annesi Meliha S.(50) hastaneye gitmek için evden çıktıktan sonra kayıplara karışmış, cesedi Tekkeköy Costal mevkisindeki sahilde aylar sonra çürümüş olarak bulunmuştu. Öldürülen kadının kimlik tespiti DNA testi sonucu ortaya çıkarken, yakınlarının kayıp başvurusunda bulunduğu Meliha S.'nin eski sevgilisi Yusuf B.(46) ve kardeşi Ahmet B.(39) gözaltına alınmıştı.

Ölen kadının bulunduğu yerde baz istasyonu sinyalinin tespit edilmesi üzerine gözaltına alınan kardeşler daha sonra mahkemece serbest bırakıldılar. Ancak, Yusuf B., yeni delillerin ortaya çıkması sonucu yeniden gözaltına alındı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Tutuklu bulunan Yusuf B. 'nin 'adam öldürmek' tutuksuz olan kardeşi Ahmet B.'nin ise 'suç delillerini gizlemek' suçundan hakkında dava açıldı. Samsun 1. Ağır ceza Mahkemesinde bugün görülen davanın ilk duruşmasında Yusuf B. ve Ahmet B. duruşmada nazır bulundular. Yusuf B. kendini savunarak, 'Meliha S. ile 13-14 yıl önce arkadaş olduk. 4-5 yıl arkadaşlığımız devam etti. Kendisinden ayrıldım ancak benim peşimi bırakmadı. Sürekli telefon açıyor görüşmek istiyordu. Kendisiyle buluştuk. Ünye ilçesine götürmemi söyledi. Birlikte Ünye'ye gittik. Benimle birlikte olmak istedi ben hasta olduğumu söyleyip kabul etmedim. Terme Akça'ya geldik. Daha sonra da Tekkeköy Costal mevkisine gidip burada yemek yedik. Daha sonra kendisini Samsun Atakum Balaç'taki evine bıraktım. Kaybolduğunu duydum. Benim işyerime polis olduğunu söyleyen kişiler geldi. Meliha ile ilgili bilgiler sordular. Daha sonra onların polis olmadığını öğrendim. Suçlamaları kabul etmiyorum' dedi.

Ahmet B. ise olayla kendisinin bir ilgisinin olmadığını arkadaşları ile ava gittiklerini baz istasyonu sinyalinin ava gittikleri Tekkeköy bölgesinden geldiği için yargılandığını ifade ederek, 'Telefonumun olayın olduğu bölgeye yakın yerde sinyal vermesi tamamen tesadüftür. Suçlamaları kabul etmiyorum' şeklinde konuştu. Duruşma 23 Ocak 2018 tarihine ertelendi.

SIRADAKİ HABER
}