Trabzon haber: Trabzon Heyeti Pakistan Expo 2017 Fuarı'nda

Trabzon haber: TBMM Türkiye-Pakistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Muhammet Balta'nın başkanlık yaptığı Ticaret ve Sanayi Odası heyeti Pakistan'da düzenlenen EXPO 2017 fuarına katıldı.

Trabzon Heyeti Pakistan Expo 2017 Fuarı'nda

Pakistan'nın Karachi şehrinin ev sahipliği yaptığı 10. Uluslararası Karachi EXPO 2017 fuarına Trabzon Ticaret Odası işadamlarından oluşan bir heyetle katıldı. Heyet Pakistan'da Ticaret ve Tekstil Bakanı Muhammad Pervaiz Malik ve Eyalet Valisiyle görüşmeler yaptı. Pakistan Başbakanın verdiği yemeğe katılan heyet ayrıca Ticaret Odası Başkanıyla görüşecek.
Ziyaretle ilgili açıklamalarda bulunan TBMM Türkiye-Pakistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Muhammet Balta, 'Fuara Trabzonlu işadamlarımızdan oluşan bir heyetle katıldık. Geçtiğimiz ay Pakistan heyeti Trabzon'da idi. Şimdi işadamlarımızla birlikte biz Pakistan'dayız. İki ülke arasında yıllık 600 milyon dolar civarındaki ticaret hacmi var. Bunu geliştirmeliyiz. Bunu da bölgemizin ticaret merkezi olan Trabzon'dan yapmak işitiyoruz. Trabzon gerek deniz gerekse hava limanıyla Türkiye'nin önemli lojistik merkezlerinden biridir. Bundan sonra karşılıklı görüşmelere adım atarak işadamlarımız ticari faaliyetlere geçebilir. Kısa ve uzun vadede karşılıklı yatırımlar yapabiliriz. Aslında buna en güzel örneklerinden biri de Sayın Ahmet Albayrak'tır. Trabzonlu işadamları bunları dikkate alarak işbirliği imkânlarını değerlendireceğini düşünüyorum. Bu şehrin insanlarının müteşebbis ruha sahip olduklarını rahatlıkla söyleyebilirim. Çok zeki, akıllı, dürüst ve taştan su çıkaran işadamlarımız var. Rahatlıkla Pakistan'da iş yapabilirler. Pakistan'daki yatırımcılarımızı da cazibe merkezi olan Türkiye ve Trabzon'a bekliyoruz' dedi.

Trabzon Heyeti Pakistan Expo 2017 Fuarı’ndaEN ÇOK OKUNANLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a müjde üstüne müjde

1 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a müjde üstüne müjde

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geri döndü!

2 Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geri döndü!

AK Parti Samsun il yönetimi belli oldu!

3 AK Parti Samsun il yönetimi belli oldu!

Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'dan Samsun'a 2'inci üniversite müjdesi

4 Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'dan Samsun'a 2'inci üniversite müjdesi

Samsun'da amatör balıkçı dev yayın balığı tuttu

5 Samsun'da amatör balıkçı dev yayın balığı tuttu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Samsun'da hava engeli

6 Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Samsun'da hava engeli

Yeni Şehir Köprüsü için dev adım

7 Yeni Şehir Köprüsü için dev adım

İmdada Avcı yetişti

8 İmdada Avcı yetişti

Samsun'daki eş zamanlı operasyonda gözaltı sayısı 27'ye çıktı

9 Samsun'daki eş zamanlı operasyonda gözaltı sayısı 27'ye çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da

10 Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da


SIRADAKİ HABER