Trabzon haber: Trabzon Heyeti Pakistan Expo 2017 Fuarı'nda

Trabzon haber: TBMM Türkiye-Pakistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Muhammet Balta'nın başkanlık yaptığı Ticaret ve Sanayi Odası heyeti Pakistan'da düzenlenen EXPO 2017 fuarına katıldı.

Trabzon Heyeti Pakistan Expo 2017 Fuarı'nda

Pakistan'nın Karachi şehrinin ev sahipliği yaptığı 10. Uluslararası Karachi EXPO 2017 fuarına Trabzon Ticaret Odası işadamlarından oluşan bir heyetle katıldı. Heyet Pakistan'da Ticaret ve Tekstil Bakanı Muhammad Pervaiz Malik ve Eyalet Valisiyle görüşmeler yaptı. Pakistan Başbakanın verdiği yemeğe katılan heyet ayrıca Ticaret Odası Başkanıyla görüşecek.
Ziyaretle ilgili açıklamalarda bulunan TBMM Türkiye-Pakistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Muhammet Balta, 'Fuara Trabzonlu işadamlarımızdan oluşan bir heyetle katıldık. Geçtiğimiz ay Pakistan heyeti Trabzon'da idi. Şimdi işadamlarımızla birlikte biz Pakistan'dayız. İki ülke arasında yıllık 600 milyon dolar civarındaki ticaret hacmi var. Bunu geliştirmeliyiz. Bunu da bölgemizin ticaret merkezi olan Trabzon'dan yapmak işitiyoruz. Trabzon gerek deniz gerekse hava limanıyla Türkiye'nin önemli lojistik merkezlerinden biridir. Bundan sonra karşılıklı görüşmelere adım atarak işadamlarımız ticari faaliyetlere geçebilir. Kısa ve uzun vadede karşılıklı yatırımlar yapabiliriz. Aslında buna en güzel örneklerinden biri de Sayın Ahmet Albayrak'tır. Trabzonlu işadamları bunları dikkate alarak işbirliği imkânlarını değerlendireceğini düşünüyorum. Bu şehrin insanlarının müteşebbis ruha sahip olduklarını rahatlıkla söyleyebilirim. Çok zeki, akıllı, dürüst ve taştan su çıkaran işadamlarımız var. Rahatlıkla Pakistan'da iş yapabilirler. Pakistan'daki yatırımcılarımızı da cazibe merkezi olan Türkiye ve Trabzon'a bekliyoruz' dedi.

Trabzon Heyeti Pakistan Expo 2017 Fuarı’ndaEN ÇOK OKUNANLAR

Sahilde bir Megastar!

1 Sahilde bir Megastar!

Coşkun Zeren yeniden Samsunspor'da

2 Coşkun Zeren yeniden Samsunspor'da

'Bana tecavüz ediyormuş gibi hissettim'

3 'Bana tecavüz ediyormuş gibi hissettim'

Ceza geliyor

4 Ceza geliyor

Komşusuyla yatakta bastığı annesi tarafından boğularak öldürüldü!

5 Komşusuyla yatakta bastığı annesi tarafından boğularak öldürüldü!

Karadeniz'de 137 yıllık rüya gerçek oldu

6 Karadeniz'de 137 yıllık rüya gerçek oldu

Samsun'da Bowling Salonu halka açılıyor

7 Samsun'da Bowling Salonu halka açılıyor

Samsunlu minik Furkan'ın acı sonu

8 Samsunlu minik Furkan'ın acı sonu

Samsun'da eşine fuhuş yaptırmakla suçlanmıştı! Bakın neden tutuklandı

9 Samsun'da eşine fuhuş yaptırmakla suçlanmıştı! Bakın neden tutuklandı

Samsun'daki cinayet zanlısı tutuklandı

10 Samsun'daki cinayet zanlısı tutuklandı


SIRADAKİ HABER